Рішення від 26.07.2018 по справі 804/3372/18

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 липня 2018 рокуСправа №804/3372/18

Дніпропетровській окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Верба І.О., розглянувши у порядку письмового провадження місті Дніпрі адміністративну справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Прод Сервіс Торг» до Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -

встановив:

І. ПРОЦЕДУРА

1. 8 травня 2018 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Прод Сервіс Торг» до Державної фіскальної служби України, у якому позивач просив:

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №537468/40694467 від 04.01.2018 року;

- зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати у встановленому законодавством України порядку в Єдиному реєстрі податкових накладних складену ТОВ «Прод Сервіс Торг» податкову накладну №385 від 25.10.2017 року.

2. За результатами автоматизованого розподілу адміністративну справу №804/3372/18 передано на розгляд судді Верба І.О.

3. Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 14 травня 2018 року у справі №804/3372/18 позовну заяву залишено без руху, надано позивачу строк для усунення недоліків (а.с.118).

4. 18 травня 2018 року до суду надійшла заява позивача про усунення недоліків.

5. Ухвалою суду від 21 травня 2018 року відкрито спрощене провадження із призначенням судового засідання на 10 год. 20 хв. 7 червня 2018 року.

6. 14 червня 2018 року від відповідача надійшов відзив на адміністративний позов.

7. 19 червня 2018 року судове засідання було відкладено на 11 год. 00 хв. 11 липня 2018 року.

8. Судове засідання призначене на 11 липня 2018 року було знято з розгляду, у зв'язку із перебуванням головуючого судді І. Верба у відрядженні та призначено наступне судове засідання на 14 год. 30 хв. 26 липня 2018 року.

9. 26 липня 2018 року від позивача надійшла відповідь на відзив на адміністративний позов.

10. 26 липня 2018 року у судове засідання представники сторін не прибули, від позивача надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності.

ІІ. ПРАВОВА ПОЗИЦІЯ ОСОБА_1 ПОЗИВАЧА

11. На виконання умов договору №11 від 17.01.2017 року, ТОВ «Прод Сервіс Торг» 24.10.2017 року на адресу ТОВ «Транс-Логістик Буд» було виставлено рахунок №403 за металопластикові вироби на загальну суму 511423 грн., в т.ч. ПДВ 85237,17 грн.

12. На виконання абзацу «а» пункту 187.1 статті 187 Податкового кодексу України 25.10.2017 року ТОВ «Прод Сервіс Торг» було складено податкову накладну №385 на суму зарахованих коштів від ТОВ «Транс-Логістик Буд» у розмірі 261423 грн., в т.ч. ПДВ 43570,50 грн., яку 14.11.2017 року було направлено в електронному вигляді для проведення реєстрації до ДФС України.

13. ТОВ «Прод Сервіс Торг» отримано квитанцію №1 від 14.11.2017 року, де зазначено, що відповідно до пункту 201,16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація податкової накладної зупинена, оскільки дана податкова накладна відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 року №567. За результатами опрацювання СМОКР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТЗЕД: 3925 та запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН.

14. Фіскальним органом у порушення підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, не вказано у зазначеній квитанції конкретного переліку документів, вичерпний перелік яких встановлений наказом МФУ від 13.06.2017 року №567.

15. 31.01.2018 року разом з повідомленням №385 були надані документально підтверджені письмові пояснення щодо здійснення оплати та реалізації товару (металопластикові вироби) на адресу ТОВ «Транс-Логістик Буд» згідно податкової накладної №385 від 25.10.2017 року.

16. Відповідачем прийнято рішення №537468/40694467 від 04.01.2018 року про відмову в реєстрації податкової накладної №385 від 25.10.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.

17. З детального аналізу прийнятого Комісією рішення №537468/4064467 від 04.01.2018 року видно, що останнє не містять конкретної інформації щодо причин та підстав для прийняття такого рішення, а лише містить загальну фразу про те, що причиною його прийняття є: надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.

18. Крім того, у рішенні не зазначено, які саме документи складені з порушенням законодавства та яких саме документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних.

ІІІ. ПРАВОВА ПОЗИЦІЯ ТА ДОВОДИ ВІДПОВІДАЧА

19. Відповідач проти позову заперечив повністю.

20. Комісією ДФС правомірно та обґрунтовано прийнято рішення про відмову у реєстрації податкової накладної, оскільки надані платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної /розрахунку коригування.

21. Платником податків не надано необхідних документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію спірної податкової накладної.

22. Щодо позовної вимоги про зобов'язання зареєструвати податкову накладну, представник відповідача зазначив, що вказані дії відносяться до дискреційних повноважень та не можуть бути задоволені судом.

ІV. ПРАВОВЕ ВРЕГУЛЮВАННЯ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН

23. Відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування (далі - ПН/РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої ПН/РК сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.

24. Пунктом 74.2 статті 74 Податкового кодексу України встановлено, що в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності ПН/РК критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких ПН/РК в ЄРНП.

25. Відповідно до пункту 12 «Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року №1246, у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин (далі - Порядок №341), після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки:

- відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту);

- чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;

- реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;

- дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу;

- наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу;

- наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 року);

- наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується;

- факту реєстрації / зупинення реєстрації / відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами;

- відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу;

- дотримання вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

26. За результатами перевірок, визначених пунктом 12 Порядку №1246, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

27. Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

28. У разі відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення реєстрації таких податкових накладних та/або розрахунків коригування відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу, формується квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування, в якій зазначаються відомості та перелік документів, визначених підпунктом 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Кодексу. Така квитанція одночасно надсилається постачальнику (продавцю) та отримувачу (покупцю) - платнику податку.

29. Відповідно до підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, в редакцій на час прийняття рішення пр. зупинення реєстрації ПН, у разі зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої ПН/РК. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

30. У квитанції про зупинення реєстрації ПН/РК зазначаються:

а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;

б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації ПН/РК;

в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої ПН/РК в ЄРПН.

31. Письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті «в» підпункту 201.16.1 вказаного пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій ПН/РК. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

32. Письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику. Зазначена комісія приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН. Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН приймається та надсилається платнику податку протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до підпункту 201.16.2 вказаного пункту.

33. «Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі - Критерії) та «Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі - Вичерпний перелік), затверджені наказом Міністерства фінансів України від 13 червня 2017 року №567, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16 червня 2017 року за №753/30621.

34. Згідно пункту 2 Критеріїв моніторинг здійснюється ДФС на підставі аналізу даних звітних показників платника податку, наявної податкової інформації, а також інформації, поданої платником податку за формою згідно з додатком до цих Критеріїв, яка відображає специфіку господарської діяльності платника податку окремо за кожним видом економічної діяльності, якщо така інформація врахована комісією Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі - Комісія ДФС).

35. Платник податку у разі отримання квитанції про зупинення реєстрації ПН/РК в Реєстрі, а в перехідний період (з 1 квітня 2017 року до 1 липня 2017 року) у разі отримання квитанції про реєстрацію ПН/РК в Реєстрі має право подати на розгляд Комісії ДФС інформацію за встановленою формою щодо:

- видів економічної діяльності відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009:2010);

- кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД, що на постійній основі постачаються (виготовляються) та/або придбаваються (отримуються) платником податку;

- кодів послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДК 016-2010), що на постійній основі постачаються (виготовляються) та/або придбаваються платником податку.

36. 26. Згідно підпунктів 1 та 2 пункту 6 Критеріїв, у редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин, моніторинг ПН/РК здійснюється ДФС за такими критеріями:

1) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у ПН/РК, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 разу більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 року в отриманих ПН/РК, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеного у ПН/РК, зареєстрованих з 1 січня 2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75 % загального такого залишку) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється);

2) відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб'єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову і роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1 та 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Податкового кодексу України (далі - Кодекс), стосовно товарів, які зазначені платником податку у податковій накладній, поданій на реєстрацію в Реєстрі.

37. У разі якщо за результатами Моніторингу визначено, що ПН/РК відповідає вимогам підпункту 1 пункту 6 Критеріїв та сума податку на додану вартість, зазначена в податкових накладних, зареєстрованих платником податку в Реєстрі у звітному (податковому) періоді з урахуванням ПН/РК, поданої на реєстрацію в Реєстрі, які відповідають вимогам підпункту 1 цього пункту, більша за середньомісячну суму сплачених за останні 12 місяців єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків і зборів (крім суми податку на додану вартість, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України) платником податку та його відокремленими підрозділами, реєстрація такої ПН/РК зупиняється відповідно до вимог пункту 201.16 статті 201 розділу V Кодексу.

38. У разі якщо за результатами Моніторингу визначено, що ПН/РК відповідає одній з умов, зазначених у підпункті 2 цього пункту, - реєстрація такої НП/РК зупиняється відповідно до вимог пункту 201.16 статті 201 розділу V Кодексу.

39. Вичерпний перелік документів є наступним:

1) для критерію, зазначеного у підпункті 1 пункту 6 Критеріїв:

- договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами;

- договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції;

- первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні;

- розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків;

- документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством;

2) для критерію, зазначеного в підпункті 2 пункту 6 Критеріїв:

- договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами;

- договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції;

- первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні;

- розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків;

- документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

40. Згідно пункту 2 Вичерпного переліку письмові пояснення та копії документів, зазначені у ньому, платник податку подає до ДФС в електронному вигляді засобами електронного зв'язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та нормативно-правового акта щодо порядку обміну електронними документами з контролюючими органами.

V. ОБСТАВИНИ СПРАВИ ОСОБА_2 СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН

41. ТОВ «Прод Сервіс Торг» складено та направлено для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №385 від 25.10.2017 року, згідно якої ТОВ «Прод Сервіс Торг» постачальник (продавець) здійснює операцію з постачання товару УКТ ЗЕД 3925 отримувачу ТОВ «Транс-Логістик Буд» за номенклатурою «Металопластикові вироби», ціна постачання товару без ПДВ 217852,50 грн., сума ПДВ 43570,50 грн., разом 261423,00 грн.

42. Згідно квитанції №1 податкову накладну №385 від 25.10.2017 року доставлено до центрального рівня ДФС України 14.11.2017 року в 09:25, реєстраційний номер документа НОМЕР_1, документ прийнято, реєстрація зупинена, виявлені помилки:

- відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРНП, затверджених наказом МФУ від 13.05.2017 року №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД 3925.29. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до пункту «в» підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 року №567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу.

43. 28 грудня 2017 року ТОВ «Прод Сервіс Торг» направлено на адресу ДФС України Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленій податковій накладній №385 від 25.10.2017 року, прийняту ДФС України 14.11.2017 року, згідно якого надані пояснення: підприємство виготовляє металопластикові конструкції, вироби та інше (код 3925 згідно ДК 016-2010). Виробництво метало пластикових конструкцій, вікон, дверей та ін.. є нашим основним видом діяльності (код 22.23 згідно з ДК 009:2010). Для виробництва зазначених виробів наше підприємство закуповує комплектуючі у постачальників з кодами УКТЗЕД: 3925, 3921, 4008, 70008, 7210, 7216, 7318, 7604, 8302. Продаж готових метало пластикових виробів здійснюємо за попередньої передоплатою від покупця.

44. До повідомлення були додані 40 наступних документів:

- податкова накладна №385 від 25.10.2017 року;

- квитанція №9238092106 від 13.11.2017 року;

- пояснення №3 від 28.12.2017 року;

- рахунок на оплату №403 від 24.10.2017 року;

- банківська виписка б/н від 25.10.2017 року;

- договір суборенди нежитлового приміщення б/н від 01.02.2017 року;

- договір оренди транспортних засобів б/н від 13.02.2017 року;

- договір з постачальниками №5 від 15.02.2017 року;

- договір з постачальниками №5 від 15.02.2017 року;

- договір з постачальниками №252 від 11.05.2017 року;

- договір з постачальниками №250783-2017 від 13.02.2017 року;

- договір з постачальниками №250783-2017 від 13.02.2017 року;

- договір и з постачальниками №30 від 01.06.2017 року;

- договір з постачальниками №М-01599/17 від 01.02.2017 року;

- договір з постачальниками №03/5 від 01.03.2017 року;

- договір з постачальниками №647/02-2017Д від 22.02.2017 року;

- договір з постачальниками №18/08/17-01 від 18.08.2017 року;

- договір з постачальниками №0505/01 від 05.05.2017 року;

- договір з постачальниками №20/02 від 20.02.2017 року;

- банківські виписки №20 від 27.12.2017 року;

- банківські виписки №21 від 27.12.2017 року;

- видаткові накладні від постачальників, товарно-транспортні накладні №22 від 28.12.2017 року;

- видаткові накладні від постачальників, товарно-транспортні накладні №23 від 28.12.2017 року;

- видаткові накладні від постачальників, товарно-транспортні накладні №24 від 28.12.2017 року;

- видаткові накладні від постачальників, товарно-транспортні накладні №25 від 28.12.2017 року;

- видаткові накладні від постачальників, товарно-транспортні накладні №26 від 28.12.2017 року;

- видаткові накладні від постачальників, товарно-транспортні накладні №27 від 28.12.2017 року;

- видаткові накладні від постачальників, товарно-транспортні накладні №28 від 28.12.2017 року;

- видаткові накладні від постачальників, товарно-транспортні накладні №29 від 28.12.2017 року;

- видаткові накладні від постачальників, товарно-транспортні накладні №30 від 28.12.2017 року;

- видаткові накладні від постачальників, товарно-транспортні накладні №31 від 28.12.2017 року;

- видаткові накладні від постачальників, товарно-транспортні накладні №32 від 28.12.2017 року;

- видаткові накладні від постачальників, товарно-транспортні накладні №33 від 28.12.2017 року;

- видаткові накладні від постачальників, товарно-транспортні накладні №34 від 28.12.2017 року;

- видаткові накладні від постачальників, товарно-транспортні накладні №35 від 28.12.2017 року;

- видаткові накладні від постачальників, товарно-транспортні накладні №36 від 28.12.2017 року;

- штатний розклад №37 від 28.12.2017 року;

- інформація про завод №38 від 28.12.2017 року;

- виписка з ЄДРПОУ №39 від 28.12.2017 року;

- сертифікати відповідності №40 від 28.12.2017 року.

45. 4 січня 2018 року комісією Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, відповідно до пункту 201.6.3 пункту 201.16 статті 201 розділу V Податкового кодексу України винесено оскаржуване рішення №537468/40694467 про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування ТОВ «Прод Сервіс Торг» від 25.10.2017 року №385 в Єдиному реєстрі податкових накладних з таких підстав:

- надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.

VІ. ОЦІНКА СУДУ

46. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2017 року №190 підставами для прийняття комісією ДФС рішення про відмову в реєстрації ПН/РК є:

- ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у ПН/РК, до якої/якого застосована процедура зупинення реєстрації згідно з пунктом 201.16 статті 201 Кодексу;

- ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту «в» підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Кодексу;

- надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію ПН/РК.

47. Відповідач в оскаржуваному рішенні підтверджує надання копій документів за Вичерпним переліком, не встановлює ненадання таких документів відповідно до підпункту «в» підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Кодексу, а зазначає одночасно:

- надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства

- та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію ПН/РК.

48. При цьому, відповідач ані в оскаржуваному рішенні, ані під час розгляду справи не навів доводи щодо порушень законодавства при складенні поданих документів та не зазначив в чому полягає недостатність таких документів, для наявності у ДФС підстав прийняти рішення про реєстрацію податкової накладної в ЄРПН.

49. Надаючи оцінку оскаржуваному рішенню про відмову в реєстрації податкової накладної №385 від 25 жовтня 2017 року, суд зазначає, що воно є необґрунтованим, з нього не вбачаються дійсні та об'єктивні підставі для відмови у реєстрації податкової накладної, що підтверджували б відсутність у платника податків права на відображення у податковому обліку з ПДВ заявлених операцій, а, отже, й підтверджували б правомірність відмови в такій реєстрації.

50. Суд зазначає, що відповідачем також не було підтверджено наявність підстав для зупинення реєстрації спірної податкової накладної, не визначено також за яким із двох Критеріїв моніторингу відповідач дійшов висновку про наявність підстав для їх зупинення, що надало правомірних підстав для прийняття рішення про зупинення реєстрації таких податкових накладних згідно абзаців 4 або 5 Критеріїв.

51. З системного аналізу матеріалів справи, вбачається, що оскаржуване рішення є необґрунтованими, винесеними не добросовісно, у зв'язку із чим суд дійшов висновку про його протиправність та наявність підстав для задоволення позову у частині позовних вимог про визнання такого рішення протиправним та його скасування.

52. Щодо позовних вимог про зобов'язання відповідача зареєструвати податкову накладну в ЄРПН, суд виходить із того, згідно пунктів 19, 20 Порядку №1246 ПН/РК, у редакції, чинній на день винесення оскаржуваного рішення, ПН реєстрацію яких зупинено, реєструються у день:

1) прийняття комісією рішення про реєстрацію ПН/РК;

2) набрання законної сили рішенням суду про реєстрацію ПН/РК (у разі надходження до ДФС відповідного рішення суду).

53. У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації ПН/РК, яке набрало законної сили, такі ПН/РК реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

54. Пункт 19 Порядку №1246, у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №20419, передбачає, що податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:

- прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;

- набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення);

- неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

55. Таким чином, законодавством не передбачений інший ефективний спосіб захисту порушеного права у спірних правовідносинах, відмінний від зобов'язання ДФС зареєструвати податкову накладну в ЄРПН, у зв'язку із чим суд дійшов висновку про обґрунтованість заявленого позивачем способу захисту права, порушеного оскаржуваними рішеннями.

VІІ. ВИСНОВОК СУДУ

56. З системного аналізу матеріалів справи суд дійшов висновку про обґрунтованість заявленого позову та наявність підстав для його задоволення, та присудження на користь позивача судових витрат одну позовну вимогу немайнового характеру, до якої заявлена похідна позовна вимога, направлена на відновлення порушеного права, в розмірі 1762 грн.

57. Позивачем за подання позову сплачено 3524 грн., коли як мало бути сплачено 1762 грн., повернення сум надмірно сплаченого судового збору здійснюється за клопотанням особи, яке на дату винесення рішення по справі не подано.

58. Керуючись статтями 205, 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

вирішив:

59. Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Прод Сервіс Торг» (код ЄДРПОУ 40694467; вул. Антоновича, буд. 6, м. Дніпро, 49101) до Державної фіскальної служби України (код 39292197; Львівська площа, 8, м. Київ, 04053) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.

60. Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №537468/40694467 від 04.01.2018 року.

61. Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати у встановленому законодавством України порядку в Єдиному реєстрі податкових накладних, складену ТОВ «Прод Сервіс Торг» податкову накладну №385 від 25.10.2017 року.

62. Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Прод Сервіс Торг» за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України судовий збір у розмірі 1762 грн.

63. Рішення суду набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено в порядку та у строки, встановлені статтями 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

64. До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

65. Повне рішення складено 26 липня 2018 року.

Суддя ОСОБА_3