Постанова від 26.07.2018 по справі 490/5058/18

Справа № 490/5058/18

нп 3/490/2819/2018

Центральний районний суд м. Миколаєва

54020, м. Миколаїв, вул. Декабристів, 41/12, inbox@ct.mk.court.gov.ua

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 липня 2018 року м. Миколаїв

Суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Подзігун Г. В., розглянувши справу про притягнення

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проходячого службу за контрактом на посаді курсанта військової частини НОМЕР_1 у військовому званні матрос, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 172-11 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

01 червня 2018 року відносно ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 172-11 КУпАП. Відповідно до вказаного протоколу, 17.05.2018 року матроса ОСОБА_1 було виписано з військового госпіталю м. Миколаєва та направлено до військової частини НОМЕР_1 ( АДРЕСА_2 ). Однак, після виписки ОСОБА_1 повернувся до вищевказаної військової частини 18.05.2018 року близько 06 год. 00 хв., чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 172-11 КУпАП.

У судове засідання ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомлений, не з'явився, проте надав до суду заяву, в якій вину у вчиненні правопорушення визнав та просив призначити покарання у вигляді мінімального розміру штрафу, а також розглянути справу за його відсутності.

Дослідивши матеріали справи, а також вищевказану ОСОБА_1 , суд приходить до наступного.

Відповідно до ст. 9 КУпАП, під поняттям адміністративного правопорушення визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, повне, всебічне з'ясування обставин по справі.

Згідно вимог ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частиною 4 ст. 172-11 КУпАП передбачена відповідальність, яка наступає за самовільне залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем строкової служби, а також не з'явлення його вчасно без поважних причин на службу у разі звільнення з частини, призначення або переведення, не з'явлення з відрядження, відпустки або з лікувального закладу тривалістю до трьох діб, вчинене в умовах особливого періоду.

Як слідує з протоколу про адміністративне правопорушення, 17.05.2018 року матроса ОСОБА_1 було виписано з військового госпіталю м. Миколаєва та направлено до військової частини НОМЕР_1 ( АДРЕСА_2 ). Однак, після виписки ОСОБА_1 повернувся до вищевказаної військової частини 18.05.2018 року близько 06 год. 00 хв., чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 172-11 КУпАП.

Диспозицією ч. 1 ст. 172-11 КУпАП визначено, що суб'єктом вказаного адміністративного правопорушення є військовослужбовці строкової служби. Ч. 4 с. 172-11 КУпАП передбачає відповідальність за правопорушення, передбачені ч.ч. 1, 3 вказаної статті, вчинені в умовах особливого періоду. Однак, з матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 є військовослужбовцем військової служби за контрактом, одже не є субєктом вказаного правопорушення.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 4 ст. 172-11 КУпАП.

За такого, згідно з п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

На підставі викладеного, керуючись п. 1 ч. 1 ст. 247, ст. ст. 130, 283-285 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про вчинення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 172-11 КУпАП, - закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанову може бути оскаржено до апеляційного суду Миколаївської області протягом десяти днів.

СУДДЯ Г.В. ПОДЗІГУН