Ухвала від 26.07.2018 по справі 1640/2311/18

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про повернення позовної заяви

26 липня 2018 рокум. ПолтаваСправа № 1640/2311/18

Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Єресько Л.О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

05 липня 2018 року позивач ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, де просить:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області у вирішенні заяви про надання дозволу позивачеві ОСОБА_1 на розробку технічної документації землеустрою щодо встановлення меж в натурі та складання документу, що посвідчують право на земельну ділянку площею 2,0000 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земля сільськогосподарського призначення, що знаходиться на території Вороньківської сільської ради Чорнухинського району Полтавської області;

- зобов'язати повторно розглянути заяву позивача про надання дозволу ОСОБА_1 на розробку технічної документації землеустрою щодо встановлення меж в натурі та складання документу, що посвідчують право на земельну ділянку площею 2,0000 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земля сільськогосподарського призначення, що знаходиться на території Вороньківської сільської ради Чорнухинського району Полтавської області.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 10 липня 2018 року позовну заяву залишено без руху у зв'язку з її невідповідністю вимогам статтям 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Позивачу встановлено протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до Полтавського окружного адміністративного суду: 1) позовної заяви, оформленої відповідно до частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України (примірник для суду та копії відповідності до кількості учасників): із уточненим змістом позовних вимог, а саме із зазначенням реквізитів (дати) заяви ОСОБА_1, у вирішенні якої позивач просить визнати протиправною бездіяльність Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, та яку позивач просить зобов'язати відповідача розглянути повторно; із зазначенням власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав; 2) належним чином засвідчених копій доказів, доданих до позовної заяви в обґрунтування позовних вимог (паспорта громадянина України ОСОБА_1, витягу з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання 5340-1293567-2018, листа Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області від 30.03.2018 №2913/0/26-18, викопіювання з кадастрової картки (плану) НВ-5305742712017), дублікату посвідчення серії АБ № 341014, виданого 04.01.2018, із відмітками про засвідчення копії документа, які складаються зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади (за наявності), особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, у разі знаходження у неї оригіналу доказу.

12.07.2018 позивачем подано через канцелярію суду уточнену позовну заяву в частині найменування документу та просив вважати по тексту позову назву документу "проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки сільськогосподарського призначення у власність" замість "технічна документація". В іншій частині зміст уточненої позовної заяви збігається із змістом первісно поданого позову.

Копію ухвали суду від 10.07.2018 про залишення позовної заяви позивач отримав 14.07.2018, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.

Однак, у визначений судом строк, вимоги ухвали від 10.07.2018 про залишення позовної заяви без руху позивач не виконав, недоліки позовної заяви не усунув.

Відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

Частиною 8 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Таким чином, суд приходить висновку про необхідність повернення позовної заяви позивачеві.

На підставі викладеного, керуючись пунктом 1 частини 4 статті 169, статтями 248, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії повернути позивачеві.

Роз'яснити позивачеві, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Копію ухвали направити особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та доданими до неї документами.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її складання шляхом подання апеляційної скарги відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України № 2147-VIII від 03.10.2017.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Л.О. Єресько

Попередній документ
75539558
Наступний документ
75539560
Інформація про рішення:
№ рішення: 75539559
№ справи: 1640/2311/18
Дата рішення: 26.07.2018
Дата публікації: 01.08.2018
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Полтавський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (до 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу забезпечення сталого розвитку населених пунктів та землекористування, зокрема зі спорів у сфері:; землеустрою; державної експертизи землевпорядної документації; регулювання земельних відносин, у тому числі:
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Повернуто (26.07.2018)
Дата надходження: 05.07.2018
Предмет позову: визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії
Учасники справи:
суддя-доповідач:
ЄРЕСЬКО Л О
відповідач (боржник):
Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області
позивач (заявник):
Матвєєв Олександр Анатолійович