Ухвала від 26.07.2018 по справі 806/286/18

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

(про повернення заяви про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності)

26 липня 2018 року м. Житомир справа № 806/286/18

категорія 10.2.4

Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Капинос О.В., розглянувши заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення суду в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнати протиправним дії Головного управління ПФУ в Житомирській області,

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою в прядку ст. 383 Кодексу адміністративного судочинства України, в якій просить визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області по невиконанню рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 27.03.2018 у справі №806/286/18 в частині проведення виплати пенсії у відповідності до грошового забезпечення, визначеного у довідці №85/9320 від 27.04.2017 за період з 01.01.16 по 31.12.17 та зобов"язати відповідача подати суду звіт про виконання рішення у повному обсязі.

Розглянувши подану заяву, суд приходить до висновку, що подана заява не відповідає приписам ст. 383 Кодексу адміністративного судочинства України, з огляду на таке.

Відповідно до ч. 1 ст. 383 КАС України особа-позивач, на користь якої ухвалено рішення суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такого рішення суду, або порушення прав позивача, підтверджених таким рішенням суду.

Частиною 4 ст. 383 КАС встановлено, що заяву, зазначену у частині першій цієї статті, може бути подано протягом десяти днів з дня, коли позивач дізнався або повинен був дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, але не пізніше дня завершення строку пред'явлення до виконання виконавчого листа, виданого за відповідним рішенням суду.

Відповідно до ст. 118 КАС України процесуальні строки - це встановлені законом або судом строки, у межах яких вчиняються процесуальні дії. Процесуальні строки встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені - встановлюються судом.

Процесуальні строки визначаються днями, місяцями і роками, а також можуть визначатися вказівкою на подію, яка повинна неминуче настати.

Частиною 1 ст. 120 КАС визначено, що перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.

Отже, зміст вказаних правових норм дає підстави для висновку, що процесуальним законом встановлений десятиденний строк звернення позивача із заявою в порядку ст.383 КАС України, який починається з дня, коли позивач дізнався або повинен був дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. При цьому, слід звернути увагу, що ця норма є імперативною та розширеному тлумаченню не підлягає.

Так, в обґрунтування поданої заяви, заявник вказав, що на своє звернення про перерахунок та виплату пенсії отримав відповідь від Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області № А-2878 від 13.06.2018 про те, що за період із 01.01.2016 по 31.12.2017 обрахована доплата до попереднього розміру пенсії в сумі 65846,12 грн. буде виплачена протягом 2019-2010 років.

Крім того, із поданої заяви та доданих до неї документів вбачається, що 22.06.2018 відділом примусового виконання ГТУЮ в Житомирській області відкрите виконавче провадження виконавче провадження №56444630.

На виконання судового рішення відповідач повідомив державного виконавця, що здійснив перерахунок, але зазначив, що за період 2016-2017 перераховані кошти не виплатив.

Постановою державного виконавця від 22.06.2018 виконавче провадження закрите. При цьому, заявник не вказав коли ним фактично отримані зазначені відповідь відповідача та постанова про закриття виконавчого провадження та не надав доказів на підтвердження цих обставин.

Враховуючий викладене, можна зробити висновок що позивач дізнався або повинен був дізнатися про порушення своїх прав 22.06.2018, а із вказаною заявою звернувся до суду 20.07.2018, тобто з порушенням строків, встановлених ч.4 ст. 383 КАС України.

Відповідно до ч. 5 ст. 383 КАС України у разі невідповідності заяви вказаним вище вимогам вона ухвалою суду, прийнятою в порядку письмового провадження, повертається заявнику. Така ухвала суду може бути оскаржена.

Виходячи з вищевикладеного, суд приходить до висновку, що дана заява підлягає поверненню заявнику.

Керуючись статтями 243, 248, 383 Кодексу адміністративного судочинства України,

ухвалив:

Повернути ОСОБА_1 заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 27.03.18 в адміністративній справі № 806/286/18 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнати протиправним дії Головного управління ПФУ в Житомирській області.

Копію ухвали про повернення заяви надіслати особі, яка її подала, разом із заявою й усіма доданими до неї матеріалами не пізніше наступного дня після її постановлення.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом п'ятнадцяти днів.

Суддя О.В. Капинос