Справа № 466/5522/18
27 липня 2018 року м. Львів
Суддя Шевченківського районного суду м. Львова Луців-Шумська Н.Л., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, непрацюючого, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, -
за вчинення правопорушення передбаченого ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), -
12.07.2017 р. до Шевченківського районного суду м. Львова надійшли матеріали адміністративної справи про притягнення гр. ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 130 КУпАП.
У судовому засіданні представник ОСОБА_2 заявив клопотання про повернення матеріалів адміністративної справи на доопрацювання, оскільки в матеріалах не міститься жодних доказів, що свідчать про відмову від проходження огляду на стан сп'яніння, а також доказів, які б підтверджували стан гр. ОСОБА_1
Проаналізувавши протокол та додатки до нього, вважаю, що матеріали адміністративної справи слід повернути на доопрацювання з наступних мотивів.
Ч.2 ст.278 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа), при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, вирішує питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Так у протоколі про адміністративне правопорушення серії БД №223201, від 10.07.2018 року, зокрема зазначено, що 05.05.2018 року о 17 год. 00 хв. у м. Львові на перехресті проспекту ОСОБА_3 - вул. Угорська, водій ОСОБА_1, керуючи автомобілем марки «BMW-318», д.н.з. «LU 641 EL», на вимогу працівника поліції повинен був пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу токсичних чи наркотичних речовин, однак цього зроблено не було., чим порушено п. 2.5 ПДР, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 130.
Згідно до вимог ст. 251 КУпАП, доказами - є будь-які фактичні данні, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення та винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для вирішення справи. І ці данні встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та іншими доказами, свідченнями та документами, які також повинні бути відносними і допустимими.
У відповідності до вимог ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 130 КУпАП відносно ОСОБА_1 відсутні письмові пояснення свідків, які б підтвердили чи спростували факт відмови ОСОБА_1 від проходження огляду на стан спяніння, за протоколом серії БД №223201 від 10.07.2018 р. в графі «свідки чи потерпілі» не вказано жодних даних про них, немає підписів, пояснень, які б засвідчили факт відмови від проходження у встановленому законом порядку гр. ОСОБА_1 пройти перевірку на стан спяніння.
Також, слід зазначити, що диспозицією ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого спяніння чи під впливом лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
В матеріалах справи про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 130 КУпАП відносно ОСОБА_1 відсутні документи які б вказували, що працівниками поліції було запропоновано, проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 1103 від 17.12.2008 року.
Встановлено, що надані до суду матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП містять суттєві суперечності та неточності, що можуть свідчити про те, що протокол про адміністративне правопорушення серії БД №223201 від 10.07.2018року, складений з порушенням вимог вказаних Інструкцій з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції та КУпАП. Це в свою чергу унеможливлює подальший розгляд справи в суді з предмету з'ясування належності і допустимості доказів по справі.
Зазначені вище недоліки не дають можливості суду встановити наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність правопорушника, та інші обставин, що мають значення для правильного вирішення справи.
Судом встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам закону, що має суттєве значення для вирішення справи. За наслідками таких встановлених недоліків у суду немає можливості повно, всебічно та об'єктивно розглянути дану справу, та прийняти по справі законне й обґрунтоване судове рішення, у зв'язку з чим справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП підлягає поверненню до Управління патрульної поліції на дооформлення, в ході якого необхідно усунути зазначені вище недоліки у відповідності до вимог чинного законодавства.
З урахуванням наведеного, вважаю необхідним направити справу для дооформлення.
Керуючись ст.ст. 8, 256, 283, 284 КУпАП, -
матеріали адміністративної справи про притягнення гр. ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 130 КУпАП - повернути до Управління патрульної поліції у Львівській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_4