Рішення від 27.07.2018 по справі 806/1774/18

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 липня 2018 року м. Житомир справа № 806/1774/18

категорія 10.3.2

Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Липи В.А., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання дій протиправними, зобов"язання вчинити певні дії,

встановив:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області в якому просить:

- визнати протиправними дії управління праці та соціального захисту населення Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області щодо нарахування та виплати позивачу коштів в період з 01.06.2010 року по 31.10.2010 рік у розмірах менших ніж визначено ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи";

- зобов'язати управління праці та соціального захисту населення Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області провести позивачу донарахування та виплату доплати до заробітної плати у розмірі передбаченому ч.2 ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", за період з 01.06.2010 року по 31.10.2010 рік з урахуванням фактично проведених виплат.

В обґрунтування позову зазначила, що з даного приводу зверталася до суду з позовом до Коростенського міськрайонного суду Житомирської області, яким було задоволено позов, але в подальшому позивачу було проведено виплату коштів лише за ст.37 Закону, а за ст.39 Закону не було проведено нарахування коштів, так як установа в якій працювала позивач перебуває на обліку в УПСЗН Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області.

Ухвалою судді від 06.04.2018 року відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи.

Ухвалою від 16.05.2018 року призначено справу до судового розгляду у відкритому судовому засіданні з викликом осіб на 06.06.2018р.

Позивач до суду надала заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Представник відповідача в судове засідання не прибув, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений вчасно і належним чином. Причини неявки суду не повідомив. До суду надіслав відзив на позов в якому просив закрити провадження у справі, у зв'язку з тим, що позивачем безпідставно висунуті вимоги до відповідача, адже відповідно до постанови суду від 03.02.2011р., яка набрала законної сили УПСЗН Коростенської міської ради було зобов'язано вчинити зазначені дії. Станом на сьогодні Рішенням Конституційного суду України від 09 липня 2007 року у справі №1-29/2007 №№6-рп/2007 визнано неконституційними положення ст.37, 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" на правовідносини, що виникли в період з 2010 року, а тому зобов'язання вчинити дії щодо нарахування коштів є протиправними.

Керуючись приписами ч.3 ст.194, ч.9 ст.205, ч.4 ст.229 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.

Відповідно до ч.5 ст. 250 Кодексу адміністративного судочинства України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Дослідивши матеріали справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про наступне.

Встановлено, що постановою Коростенського міськрайонного суду від 03.02.2011 року у справі №2а-2405/2011 позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено частково, а саме визнано дії УПСЗН Коростенської міської ради щодо ненарахування та не виплати позивачу допомоги в зв'язку з обмеженням споживання продуктів місцевого виробництва та доплату до заробітної плати відповідно до визначених законом розмірів неправомірними, зобов'язано відповідача перерахувати та виплатити ОСОБА_1 допомогу в зв'язку з обмеженням споживання продуктів місцевого виробництва відповідно до ст.37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та доплату до заробітної плати згідно ст.39 вказаного закону починаючи з 25.05.2010 року по 01.11.2010 року.

З матеріалів справи вбачається, що зазначене рішення суду набрало законної сили та на його виконання ОСОБА_1 отримала виконавчий лист, який пред'явила до примусового виконання. 20.10.2014 року виконавчий лист було повернуто відповідно до п.9 ч.1 ст.47 ЗУ "Про виконавче провадження". В подальшому, вона повторно пред'явила виконавчий лист до виконання, відповідно до ЗУ "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень", рішення суду було внесено до реєстру рішень, виконання яких гарантується державою.

Позивач, в позовній заяві не заперечує, що вже зверталася із позовом з аналогічних підстав, однак стверджує, що за рішенням суду у справі №2а-2405/2011 виплату коштів було проведено лише за ст.37 Закону, а за ст.39 Закону не було проведено нарахування коштів, оскільки установа, в якій працювала позивач зареєстрована на обліку в УПСЗН Коростенської РДА Житомирської області.

У відповідності до ч.4 ст. 78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Так, обставини, щодо обліку Коростенської міжрайонної державної лабораторії, в якій працювала ОСОБА_1 у 2010 році, були встановлені постановою Коростенського міськрайонного суду від 03.02.2011 року у справі №2а-2405/2011 на підставі наявних доказів.

Окрім іншого, слід відмітити, що в матеріалах справи відсутні докази звернення позивача із заявами щодо вирішення питання заміни неналежного відповідача, заміни сторони виконавчого провадження, зміни чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Встановлено, що позивач не зверталася з позовами щодо оскарження рішення, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби.

З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку, що обставини , які є предметом розгляду справи №806/1774/18 встановлені у справі №2а-2405/2011, а тому позовні вимоги ОСОБА_1 є необгрунтованими та задоволенню не підлягають.

вирішив:

У задоволенні позову ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня його складення.

Суддя В.А. Липа