ун. № 759/9810/18
пр. № 3/759/4443/18
02 липня 2018 року суддя Святошинського районного суду м. Києва Величко Т.О., розглянувши матеріали, що надійшли відінспектора патрульної поліції УПП в м. Києві роти №5 бат. №2 Стадника В.С. про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України,ідентифікаційний номер в матеріалах справи відсутній, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1,
за ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
До Святошинського районного суду міста Києва надійшли адміністративні матеріали відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
З протоколу серії БД № 119652 від 13.06.2018 року вбачається, що водій ОСОБА_2, 13.06.2018 року о 19 год. 10 хв. по вул.Кільцева дорога, 4 в м.Києві, керував автомобілем НОМЕР_1, з ознаками наркотичного сп"яніння, а саме: зіниці очей розширені та не реагували на світло, неприродна блідність обличчя, тремтіння пальців рук. Від проходження огляду на стан сп"яніння водій відмовився у присутності двох свідків, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Так, суддя ознайомивішись з вказаним протоколом прийшов до висновку, що такий підлягає направленню на доопрацювання, з наступних підстав.
Згідно з вимогами ст.ст. 278, 280 КУпАП, суд першої інстанції при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення має вирішити питання про правильність складення протоколу та інших матеріалів справи, чи є необхідність у витребуванні додаткових матеріалів, а при розгляді справи зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП, при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, серед іншого, вирішується питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до вимог ст.ст. 254, 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності. У протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Як вбачається з матеріалів адміністративної справи, протокол про адміністративне правопорушення складено з порушенням вищевказаних вимог, а саме: в протоколі відсутні відомості щодо місця проживання правопорушника, відносно якої складено протокол про адміністартине правопорушення, вкаазано лише село в якому проживає правопорушник, що позбавляє суд можливості належним чином повідомити особу про судове засідання та винести законне і обґрунтоване рішення.
Таким чином, суддя вважає, що справу про адміністративне правопорушення щодо громадянина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, слід повернути органу, який його складав, для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 256, 278, 280, 283, 284, 285, 287-290 КУпАП, суддя,
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, за ч.1 ст. 130 КУпАП повернути для належного оформлення до Управління патрульної поліції в м.Києві.
Постанова оскарженню не підлягає.