Ухвала від 26.07.2018 по справі 1540/3395/18

Справа № 1540/3395/18

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 липня 2018 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Свиди Л.І.

розглянувши в порядку письмового провадження заяву позивача про відмову від позову, закриття провадження та повернення 50 відсотків судового збору у справі за позовною заявою Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Біляївського ЖЕКП про стягнення суми адміністративно-господарських санкцій та пені,- ВСТАНОВИВ:

До суду звернулося Одеське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів з позовною заявою до Біляївського ЖЕКП про стягнення з Біляївського ЖЕКП суми адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування осіб з інвалідністю у 2017 році у розмірі 40976,47 грн. та пені за порушення встановлених законодавством термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 1918,02 грн., всього у розмірі 42894,49 грн.

На адресу суду надійшла заява позивача про відмову від позову, закриття провадження та повернення 50 відсотків судового збору, обґрунтована тим, що 19.04.2018 року відповідач сплатив частину адміністративно-господарських санкцій у розмірі 20000 грн. та 23.07.2018 року сплатив решту адміністративно-господарських санкцій та пені у сумі 21994,49 грн., необхідності судового розгляду справи не має.

Сторони в судове засідання не з'явилися, про день час та місце розгляду справи повідомленні належним чином та завчасно.

Відповідно до ч. 9 ст. 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи вищевикладені приписи КАС України суд прийшов до висновку про можливість продовження розгляду справи в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши заяву позивача про відмову від позову та закриття провадження у справі, суд дійшов висновку про наявність підстав для прийняття такої відмови та закриття провадження у справі, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 3 ст. 9 КАС України кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 1, 3 ст. 189 КАС України позивач може відмовитися від позову на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. Про прийняття відмови від позову суд постановляє ухвалу, якою закриває провадження у справі.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 238 КАС України суд закриває провадження у справі якщо позивач відмовився від позову і відмову прийнято судом.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про можливість прийняття відмови від позову та закриття провадження у справі, оскільки ця відмова є процесуальним правом позивача та не порушує права та інтереси інших осіб.

Відповідно до ч. 3 ст. 7 Закону України «Про судовий збір», ч. 1 ст. 142 КАС України, у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.

У разі вирішення справи шляхом примирення, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу п'ятдесяти відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.

З матеріалів справи вбачається, що при подачі позову позивач сплатив судовий збір у розмірі 1762 грн. згідно квитанції №28 від 05.07.2018 року.

При цьому, 26.07.2018 року прийнято відмову Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів від позову до Біляївського ЖЕКП про стягнення суми адміністративно-господарських санкцій та пені.

Враховуючи прийняття судом відмови позивача від позову, суд дійшов висновку про наявність підстав для повернення позивачу з Державного бюджету України 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.

Керуючись ст.ст. 142, 238, 248, 256 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву позивача про відмову від позову, закриття провадження та повернення 50 відсотків судового збору - задовольнити.

Провадження у справі за позовом Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Біляївського ЖЕКП про стягнення з Біляївського ЖЕКП суми адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування осіб з інвалідністю у 2017 році у розмірі 40976,47 грн. та пені за порушення встановлених законодавством термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 1918,02 грн., всього у розмірі 42894,49 грн. - закрити.

Повернути Одеському обласному відділенню Фонду соціального захисту інвалідів (код ЄДРПОУ 13901271) з Державного бюджету України 50 відсотків судового збору в сумі 881 грн., сплаченого за платіжним дорученням №28 від 05.07.2018 року.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала суду може бути оскаржена в порядку та строки, встановлені ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Л.І. Свида

.