Рішення від 25.07.2018 по справі 815/1563/18

Справа № 815/1563/18

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 липня 2018 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Бойко О.Я.,

за участю:

секретаря судового засідання Белінського Г.В.,

представника позивача ОСОБА_1 за довіреністю,

представник відповідача ОСОБА_2 за довіреністю,

представник третьої особи не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 (65082, АДРЕСА_1) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (65107, м. Одеса, вул. Канатна,83) третя особа Ліквідаційна комісія Головного управління МВС України в Одеській області (65014, м. Одеса, вул. Єврейська,12) про визнання протиправною бездіяльність щодо не проведення та нездійснення виплату грошової суми недоплаченої частини основного розміру пенсії з 01.01.2016 р. та зобов'язання здійснити перерахунок та виплати пенсії та суми недоплаченої частини основного розміру пенсії з урахуванням грошового забезпечення визначеного в оновленій довідці,-

ОСОБА_4 спору:

ОСОБА_3 звернувся до Одеського окружного адміністративного суду із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, третя особа Ліквідаційна комісія Головного управління МВС України в Одеській області, в якому просив:

1. Визнати протиправною бездіяльність Головного управління ПФУ в Одеській області щодо не проведення ОСОБА_3 перерахунку пенсії та нездійснення виплати грошової суми недоплаченої частини основного розміру пенсії з 01.01.2016 року.

2. Зобов'язати Головне управління ПФУ в Одеській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_3, а також виплату грошової суми недоплаченої частини основного розміру пенсії, з урахуванням грошового забезпечення визначеного в оновленій довідці про розмір грошового забезпечення №1818, виготовленій Ліквідаційною комісією ГУ МВС України в Одеській області, починаючи з 01.01.2016 р.

ІІ. Аргументи сторін

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 30.09.2010 р. звільнений в запас за п.1 ст.63 Ж Постанови «Про затвердження Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ» від 29.07.1991 р. №114 з посади молодшого інспектора - кінолога групи організації кінологічної діяльності кінологічного центру при ГУМВС України в Одеській області.

Позивачу з 01.10.2010 р. призначено пенсію по інвалідності у розмірі 56 % грошового забезпечення.

Позивач зазначив, що з моменту нарахування пенсії неодноразово було змінено розмір грошового забезпечення для працівників органів внутрішніх справ, що є безумовною підставою для перерахунку пенсії.

Однак на даний час ГУ ПФУ в Одеській області не здійснено жодних належних дій щодо забезпечення права на перерахунок пенсії ОСОБА_3 та отримання ним невиплачених грошових сум недоплаченої частини основного розміру пенсії починаючи з 01.01.2016 р.

Позивач вважає, що має право на перерахунок у відповідності до чинного законодавства, а вказану бездіяльність відповідача вважає протиправною.

Відповідач повністю ж ігнорував вимоги законодавства щодо обов'язку перерахунку пенсій, а на даний момент не виплачує грошову суму недоплаченої частини основного розміру пенсії з 01.01.2016 р.

Позивач вважає такі дії відповідача тривалим порушенням його прав та законних інтересів.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив задовольнити з підстав викладених у позовній заяві (а.с.5-12).

11.04.2018 р. ухвалою Одеський окружний адміністративний суд прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження за правилами спрощеного позовного провадження.

27.06.2018 р. ухвалою занесеною до протоколу судового засідання здійснено перехід зі спрощеного позовного провадження в загальне позовне провадження.

23.07.2018 р. ухвалою занесеною до протоколу судового засідання закрито підготовче провадження та в цьому судовому засіданні продовжено розгляд справи по суті.

23.07.2018 р. ухвалою Одеський окружний адміністративний суд відмовив представнику відповідача у задоволенні клопотання про закриття провадження у справі.

Представник відповідача в судовому засіданні у задоволенні позову просив відмовити з підстав викладених у відзиві на позовну заяву (а.с.24-25).

Представник відповідача в обґрунтування відзиву зазначив, що 30.03.2017 №4422/03 направлено до Ліквідаційної комісії ГУМВС України в Одеській області запит щодо надання довідок про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії та надано списки осіб, пенсії яких належать до перерахунку.

На підставі списків осіб, пенсії яких належать перерахунку, ліквідаційною комісією ГУМВС України в Одеській області головному управлінню передана довідка №1818 про розмір грошового забезпечення для перерахунку ОСОБА_3 пенсії згідно з ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та постановою Кабінету Міністрів України від 15.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» за нормами, чинними на 01.01.2016 р.

Однак в подальшому листом Міністерства внутрішніх справ України від 28.02.2018 р. №2900/05/22-2018 повідомлено ПФУ про те, що є неможливим проводити перерахунок пенсій з використанням довідок про розмір грошового забезпечення, визначеного з урахуванням премії за грудень 2015 р. Зі змісту вищезазначеного листа вбачається, що довідки про розмір грошового забезпечення, які були виготовлені та надані до Головного управління до 01.03.2018 р. на час розгляду справи є нечинними.

Також представник відповідача зазначив, що 21.02.2018 Кабінет Міністрів України прийняв Постанову "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" № 103, яка набрала чинності 24.02.2018 (далі - Постанова №103), пунктом 3 якої, відповідно до частини четвертої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" Кабінет Міністрів України, постановив: перерахувати з 01 січня 2016 року пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції".

На виконання вищевказаної Постанови №103 відповідач 06.04.2018 р. провів перерахунок пенсії позивача на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення. ОСОБА_4 перерахованих пенсій для виплати за період з 01.01.2016 р. по 31.12.2017 р. обчислюється органами ПФУ станом на 01.01.2018 р. та виплачується після виділення коштів на їх фінансування з державного бюджету в такому порядку: з 01 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року щомісяця окремою сумою у розмірі 50 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року; з 01 січня 2020 року щомісяця окремою сумою у розмірі 100 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року та до забезпечення повної виплати розрахованої суми.

Представник позивача надав відповідь на відзив в якому зазначив, що відповідач у своєму відзиві безпідставно зазначає, що перерахунок пенсії на виконання постанови КМУ від 11.11.2015 р. №988 не здійснював, оскільки відсутнє бюджетне фінансування.

Крім того, відповідач у відзиві посилається на постанову КМУ №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», опосередковано свідчить про визнання відповідачем факту власної бездіяльності, так як з моменту прийняття КМУ постанови №988 до 01.03.2018 р. (набрання чинності постанови №103), ГУ ПФУ в Одеській області ігнорував той факт, що позивач має право на перерахунок пенсії, однак щойно була прийнята постанова КМУ №103, відповідач зазначив, що перерахунок відбудеться і буде здійснюватись протягом 2018-2021 років.

Третя особа у судове засідання не з'явилася про день, час та місце розгляду справи повідомлена належним чином та завчасно.

Заслухавши вступне слово учасників справи, з'ясувавши обставини на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, та дослідивши письмові докази, якими вони обґрунтовуються, суд дійшов висновку, що адміністративний позов належить до задоволення частково.

ІІІ. Обставини, встановлені судом

Так, суд встановив - ОСОБА_3 30.09.2010 р. звільнений в запас за п.1 ст.63 Ж Постанови «Про затвердження Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ» від 29.07.1991 р. №114 з посади молодшого інспектора - кінолога групи організації кінологічної діяльності кінологічного центру при ГУМВС України в Одеській області, військове (спеціальне) звання: старший прапорщик.

01.10.2010 р. ГУ ПФУ в Одеській області призначено пенсію позивачу по інвалідності у розмірі 56 % грошового забезпечення.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 р. №988 затверджено нові показники грошового забезпечення поліцейських Національної поліції, які в основній мірі мають більший розмір, порівняно з попереднім - на підставі якого здійснювалось нарахування пенсії позивачу при звільненні на пенсію.

10.05.2017 р. відповідно до Реєстру №1 Ліквідаційною комісією надіслано довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_3 №1818 до ГУ ПФУ в Одеській області де її зареєстровано за вх. №292710 05 2017.

Однак, відповідач відповідно до наданої довідки у 2017 р. не здійснив перерахунок пенсії позивача.

У зв'язку з прийняттям постанови КМУ від 21.02.2018 р. №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб» Ліквідаційною комісією було виготовлено оновлену довідку та направлено до ПФУ в Одеській області.

Відповідно до розрахунку від 06.04.2018 р. був здійснений перерахунок пенсії з 01.01.2016 р. (а.с.30). Однак виплата суми недоплаченої частини основного розміру пенсії з 01.01.2016 р. не здійснена.

Вирішуючи питання щодо правомірності вимог позивача суд виходить з наступного.

IV Джерела права та висновки суду.

Статтею 19 Конституції України закріплено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини в сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі, є Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" № 2262-ХІІ від 09 квітня 1992 року (далі - Закон № 2262-ХІІ).

Вказаним Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ усі призначені за цим законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за вказаним Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені ч. 2 ст. 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Отже, законодавством передбачено обов'язок перерахунку пенсій у випадку, зміни грошового забезпечення працівників, які виконують таку ж саму роботу.

Внаслідок набрання чинності Законом України "Про Національну поліцію" від 02.07.2015 № 580-VIII втратив чинність Закон України "Про міліцію" та розпочато ліквідацію органів міліції.

Водночас Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" від 23.12.2015 № 900-VIII (далі - Закон № 900-VIII) внесено зміни до пункту 15 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про Національну поліцію" та ст. 63 Закону № 2262-ХІІ.

Так, відповідно до абзацу другого пункту 15 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про Національну поліцію" (в редакції Закону № 900-VIII) за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Також, Законом № 900-VII статтю 63 Закону № 2262-XII доповнено новою частиною третьою, відповідно до якої перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Статтею 51 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Відповідно до абзацу другого розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Згідно із статтею 102 Закону України «Про Національну поліцію» пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Кабінет Міністрів України постановою від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі - Постанова № 988) та постановою від 18 листопада 2015 року № 947 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268»встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.

Постанова № 988 набрала чинності 02 грудня 2015 року.

Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393» (далі - Порядок № 45), яка набрала чинності 20 лютого 2008 року.

Відповідно до п.2 Порядку №45 Міністерство внутрішніх справ України повідомляє у п'ятиденний строк ПФУ про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

У свою чергу ПФУ повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від МВС своїм головним управлінням в областях про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, яких належить перерахуванню. Після складання таких списків та подання їх відповідним органам, уповноважені керівники цих органів своїм рішенням видають довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій.

Згідно з п.3 Порядку 45 на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної у списку та у місячний строк подають їх головним управлінням ПФУ. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені зі служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Суд встановив, що на виконання зазначеного положення Ліквідаційною комісією ГУМВС України у Одеській області складено оновлену довідку №1818 від 22.03.2018 р. про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії позивача (а.с.28).

06.04.2018 р був здійснений перерахунок пенсії з 01.01.2016 р. з врахуванням цього факту, суд вважає, що позовна вимога про здійснення перерахунку пенсії 01.01.2016 р. та визнання дій протиправними не належить до задоволення.

Разом з тим станом на даний момент виплата грошової суми недоплаченої частини основного розміру пенсії з 01.01.2016 р. не здійснена. Таким чином, суд вважає, що відповідач допустив протиправну бездіяльність.

Пунктом 5 Порядку № 45 передбачено, що особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 1 січня 2016 року проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту.

Щодо посилання відповідача на Постанову КМУ № 103 суд зазначає наступне. Постановою КМУ № 103 визначений порядок перерахунку пенсій, призначених згідно із законом № 2262 до 01 березня 2018 року з урахуванням виплат, що визначені станом на 01 березня 2018 року відповідно до Постанови КМУ від 30 серпня 2017 р. № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі Постанова КМУ № 704).

Таким чином, порядок перерахунку пенсій, встановлений Постановою КМУ № 103, регулює питання відносно виплат, визначених станом на 01 березня 2018 року відповідно до Постанови КМУ від 30 серпня 2017 р. № 704.

В свою чергу, предметом оскарження по даній адміністративній справі є бездіяльність відповідача та зобов'язання провести перерахунок раніше призначеної пенсії з урахуванням розмірів виплат, які були визначені станом на 01 січня 2016 року постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 на підставі наданої довідки про розмір грошового забезпечення.

Суд встановив, що відповідач з 01.05.2018 р. здійснив перерахунок пенсії позивача з урахуванням довідки №1818 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) (а.с.29).

Зокрема, відповідач як на підставу для відмови в задоволенні позову посилається на порядок (Постанова КМУ № 103 від 21.02.2018), який зовсім на момент виникнення спірних правовідносин (січень 2016 року) був відсутній.

Суд зазначає, що прийняття Постанови КМУ № 103 у лютому 2018 року ніяким чином не спростовує факту протиправної бездіяльності відповідача за період з січня 2016 року.

Відповідачем не зазначено, а судом не виявлено жодного закону чи підзаконного нормативного акту, який би свідчив про наявність підстав, які б звільняли відповідача від законодавчо визначеного обов'язку перерахунку пенсії за умови підвищення відповідних виплат.

Аналіз змісту Постанови КМУ № 103 дає підстави для наступних висновків суду.

Пункт 1 вказаної постанови містить положення щодо перерахунку пенсії, призначеної до 1 березня 2018 року, з урахуванням відповідних виплат, що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови КМУ від 30.08.2017 № 704.

Пунктом 2 визначено, що виплати перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій проводити з 1 січня 2018 року у таких розмірах:

з 1 січня 2018 р. 50 відсотків;

з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. 75 відсотків;

з 1 січня 2020 р. 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.

Пунктом 3 Постанови КМУ № 103 визначений перерахунок з 1 січня 2016 р. пенсій, призначених згідно із Законом № 2262 особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні виплати в розмірах, установлених законодавством, за січень 2016 р. відповідно до постанови КМУ від 11 листопада 2015 р. № 988.

Виплату перерахованих відповідно до абзацу першого цього пункту пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) проводити з 1 січня 2018 року. ОСОБА_4 перерахованих пенсій для виплати за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р. обчислюється органами Пенсійного фонду України станом на 1 січня 2018 р. та виплачується після виділення коштів на їх фінансування з державного бюджету в такому порядку:

з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - щомісяця окремою сумою у розмірі 50 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 року;

з 1 січня 2020 р. - щомісяця окремою сумою у розмірі 100 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р. та до забезпечення повної виплати розрахованої суми.

З огляду на зміст постанови, суд вважає, що прийняття Постанови КМУ № 103 у лютому 2018 року ніяким чином не спростовує факт протиправної бездіяльності відповідача за період з січня 2016 року. Адже відповідно до статті 58 Конституції України, за змістом якої, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

В свою чергу, предметом оскарження по даній адміністративній справі є бездіяльність відповідача та зобов'язання провести перерахунок раніше призначеної пенсії з урахуванням розмірів виплат, які були визначені станом на 01 січня 2016 року постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 на підставі наданої довідки про розмір грошового забезпечення.

Таким чином, відповідач як на підставу для відмови в задоволенні позову посилається на порядок (Постанова КМУ № 103 від 21.02.2018), який на момент виникнення спірних правовідносин (січень 2016 року) був відсутній.

Також, суд зазначає, що відповідно до правил застосування правових норм, правові норми, що встановлені актом законодавства вищої юридичної сили, підлягають переважному застосуванню перед правовими нормами, що встановлені актами меншої юридичної сили (“lexsuperiorderogateinferiori”). Отже, повертаючись до спірних правовідносин, які розглядаються в цій адміністративній справі, суд звертає увагу та повторює, що на момент їх виникнення, статтями 51, 63 Закону України № 2262-ХІІ, встановлював строки здійснення перерахунку та виплати пенсій особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ. З урахуванням викладеного, суд надає пріоритет Закону № 2262-ХІІ та застосовує його норми.

Зазначені обставини свідчать про необхідність відновлення права позивача на отримання у повному об'ємі належних йому сум за період з 01.01.2016 р. які повинні були розраховані та виплачені відповідно до чинних у зазначений період нормативно-правових актів.

Суд зазначає, що відповідач прийняв надану Ліквідаційною комісією УМВС України в Одеській області довідку №1818 від 22.03.2018 р. про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії.

Отже суд зауважує, що були дотримані усі вимоги, передбачені Порядком № 45, достатні для проведення виплати пенсії позивачу з 01.01.2016 р., однак відповідач допустив протиправну бездіяльність.

Враховуючи викладене, суд робить висновок, що позовні вимоги належать до часткового задоволення а саме: визнання протиправною бездіяльність відповідача та зобов'язання виплатити грошову суму недоплаченої частини основного розміру пенсії з 01.01.2016 р.

Відповідно до ч. 3 ст. 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.

На підставі викладеного, керуючись статтями 139, 243-246 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити частково.

2. Визнати протиправною бездіяльність Головного управління ПФУ в Одеській області щодо не здійснення виплати ОСОБА_3 грошової суми недоплаченої частини основного розміру пенсії з 01.01.2016 року.

3. Зобов'язати Головне управління ПФУ в Одеській області здійснити виплату ОСОБА_3 грошової суми недоплаченої частини основного розміру пенсії, з урахуванням грошового забезпечення визначеного в оновленій довідці про розмір грошового забезпечення №1818, виготовленій Ліквідаційною комісією ГУ МВС України в Одеській області, починаючи з 01.01.2016 року.

4. В решті позовних вимог відмовити.

5. Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_3 судовий збір у розмірі 352 (триста п'ятдесят два), 40 грн.

6. Відповідно до статті 255 КАС України рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Згідно з частиною першою статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини постанови суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного тексту рішення.

Апеляційна скарга подається учасниками справи відповідно до п.15.5 ч.1 розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України через Одеський окружний адміністративний суд до Одеського апеляційного адміністративного суду.

7. ОСОБА_5 адреса: 65082, АДРЕСА_2 ідентифікаційний номер НОМЕР_1.

Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області адреса: м. Одеса, вул. вул. Канатна,83 , код ЄДРПОУ 20987385.

Третя особа - Ліквідаційна комісія Головного управління МВС України в Одеській області (65014, м. Одеса, вул. Єврейська,14 код ЄДРПОУ 08592268).

Повний текст рішення виготовлений та підписаний суддею 25 липня 2018 року.

Суддя О.Я. Бойко

.