Ухвала від 25.07.2018 по справі 812/346/18

5.5

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про продовження строку зупинення провадження по справі

25 липня 2018 року СєвєродонецькСправа № 812/346/18

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Смішлива Т.В. розглянувши у порядку письмового провадження заяву позивача про продовження зупинення провадження у справі за позовом депутата Старобільської районної ради ОСОБА_2 до Старобільської районної ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Старобільське об'єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області про визнання протиправним та скасування рішення,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Луганського окружного адміністративного суду знаходиться вищевказана адміністративна справа.

Ухвалою суду від 04 травня 2018 року за клопотанням позивача зупиненно провадження у справі до одужання позивача. Зобов'язано позивача повідомити суд про усунення обставин, що слугували підставою для зупинення провадження у справі.

У липні 2018 року від позивача надійшла заява про усунення обставин, що слугували підставою для зупинення провадження у справі.

Справу призначено до розгляду в підготовчому засіданні на 25 липня 2018 року на 10 год 00 хв.

25 липня 2018 року від позивача надійшло клопотання про продовження зупинення провадження у справі у зв'язку з хворобою позивача та на підтвердження надано листок непрацездатності, також позивач у клопотанні про продовження терміну зупинення провадження у справі зазначив, що бажає особисто брати участь у розгляді справи та надавати пояснення.

У судове засідання сторони та третя особа не прибули, про дату час та місце проведення підготовчого засідання повідомлялись належним чином (арк.спр. 29-31).

Враховуючи положення статті 205 КАС України, суд вважає за можливе розглянути заявлене клопотання у справі в порядку письмового провадження.

Відповідно до частини 1 статті 237 КАС України провадження у справі поновлюється за клопотанням учасників справи або за ініціативою суду не пізніше десяти днів з дня отримання судом повідомлення про усунення обставин, що викликали його зупинення. Про поновлення провадження у справі суд постановляє ухвалу.

Згідно з частиною першою статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною третьою статті 77 КАС України визначено, що докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Відповідно до частини 1 статті 118 КАС України процесуальні строки - це встановлені законом або судом строки, у межах яких вчиняються процесуальні дії. Процесуальні строки встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені - встановлюються судом.

Згідно з частиною другою статті 121 КАС України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.

Відповідно до частин першої, другої статті 173 КАС України підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі. Завданням підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з'ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

Частиною 1 та частиною 4 статті 9 КАС України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

З огляду на те, що позивач перебуває на лікуванні, шо підтверджено відповідними доказами, однак, для реалізації своїх процесуальних прав бажає приймати участь у підготовчому проваджені, суд з метою дотримання прав позивача вважає за необхідне задовольнити клопотання та продовжити строк зупинення провадження у справі до одужання позивача.

Керуючись статтями 173, 236, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

Клопотання позивача про продовження строку зупинення провадження у справі - задовольнити.

Продовжити строк зупинення провадження у справі за позовом депутата Старобільської районної ради ОСОБА_2 до Старобільської районної ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Старобільське об'єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області про визнання протиправним та скасування рішення до одужання позивача.

Зобов'язати позивача повідомити суд про усунення обставин, що слугували підставою для зупинення провадження у справі.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.

Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

СуддяТ.В. Смішлива