Ухвала від 23.07.2018 по справі 805/3625/18-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

23 липня 2018 р. Справа №805/3625/18-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Смагар С.В., розглянувши в порядку в порядку письмового провадження заяву представника Головного управління Держпраці у Донецькій області про залишення адміністративного позову без розгляду в адміністративний справі 805/3625/18-а за позовом Фермерського господарства «Максімус-1» (84528, Донецька область, Бахмутський район, с. Званівка, вул. Миру, 32)

до 1) Головного управління Держпраці у Донецькій області (85302, Донецька область, м. Покровськ, вул. Прокоф'єва, 82), 2) Головного управління Державного казначейства України в Донецькій області (87500, Донецька область, м. Маріуполь, пр. Миру, 68)

про визнання протиправними дії, визнання протиправною та скасування постанови від 8 вересня 2017 року № 05-02-3355/0009/0069, стягнення з державного бюджету 577280 грн.

ВСТАНОВИВ:

Фермерське господарство «Максімус-1» звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Держпраці у Донецькій області про визнання протиправними дії відповідача щодо проведення перевірки додержання законодавства про працю у період з 16 серпня 2016 року по 17 серпня 2017 року, визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу уповноваженими особами від 8 вересня 2017 року № 05-02-3355/0009/0069, стягнення з державного бюджету 577280 грн. (з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог від 2 липня 2018 року). 2 липня 2018 року суд ухвалою залучив у якості другого відповідача Головне управління Державного казначейства України в Донецькій області.

23 липня 2018 року представник першого відповідача надав до суду заяву про залишення адміністративного позову без розгляду. В обґрунтування заявленої вимоги перший відповідач зазначив, що з аналізу матеріалів справи вбачається, що оскаржувану постанову було винесено та відправлено позивачу 8 вересня 2017 року, яку позивач отримав 14 вересня 2017 року. Таким чином, позивач про порушення своїх прав мав дізнатися з моменту отримання постанови, тобто з 14 вересня 2017 року. Виходячи з наведеного, позивачем було пропущено строки звернення до суду з адміністративним позовом.

Відповідно до частини 2 статті 122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до частини 3 статті 123 КАС України якщо факт пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду буде виявлено судом після відкриття провадження в адміністративній справі і позивач не заявить про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані ним у заяві, будуть визнані судом неповажними, суд залишає позовну заяву без розгляду.

Суд зазначає, що ухвалою від 11 червня 2018 року суд задовольнив клопотання позивача та визнав поважними причини пропуску строку звернення позивача із позовом до суду, з урахуванням права особи на доступ до правосуддя. Крім того, суд зазначає, що при задоволенні заяви першого відповідача буде суттєво порушено право позивача на справедливий суд у відповідності до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, а також право на захист відповідно до норм статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України.

З урахуванням викладеного, та з метою надання позивачу безперешкодного права доступу до правосуддя та можливості захисту порушеного, на думку позивача, свого права з боку суб'єкта владних повноважень в судовому порядку, суд дійшов до висновку щодо відмови у задоволенні клопотання першого відповідача про залишення адміністративного позову без розгляду.

Керуючись статтями 122, 123, 243, 248, 256, 294, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -

УХВАЛИВ:

1. У задоволенні клопотання першого відповідача про залишення адміністративного позову без розгляду відмовити повністю.

2. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо справа була розглянута в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

3. Ухвала постановлена у нарадчій кімнаті та її повний текст складений та підписаний 23 липня 2018 року.

Суддя Смагар С.В.