ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД Луганської області 91016, м.Луганськ пл.Героїв ВВВ 3а тел.55-17-32
ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ СУД Луганской области91016, г.Луганск пл.Героев ВОВ 3а тел.55-17-32
Іменем України
12.06.07 Справа № 3/264ад.
Суддя М.Л. Доманська, розглянувши матеріали справи за позовом
Луганського міського центру зайнятості, м. Луганськ,
до Дочірнього підприємства "Будівельно-монтажне управління "Луганськгазбуд" колективного підприємства "Газбуд", м. Луганськ
про стягнення 2153 грн. 73 коп.
в присутності представників сторін:
від позивача -Прокопенко О.В. (дов. Від 29.03.06 № 1/01-1253),
від відповідача -не прибув (явка обов'язкова),
Суть спору: заявлено вимогу про стягнення з відповідача на користь позивача 2153 грн. 73 коп., з них: 833 грн. 72 коп. -недоїмка, 1320 грн. 01 коп. -сума страхових внесків, строк сплати яких не настав.
Згідно з п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, який набрав законної сили з 01.09.05, до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Враховуючи суб'єктний склад сторін у справі, де в якості відповідача виступає суб'єкт владних повноважень, та з урахуванням рекомендацій Верховного суду України, провадження у даній справі порушене за правилами Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Відповідач у судове засідання не прибув , відзиву на позов не надав. Про час та місце слухання справи був повідомлений належним чином відповідно до ч.8 ст.35 Кодексу адміністративного судочинства України, якою передбачено, що повістка вважається врученою юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною у відповідний державний реєстр.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши представника позивача, суд прийшов до наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач зареєстрований як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття у Луганському міському центрі зайнятості.
На підставі ч.2 п.2 ст.35, ч.2 п.1 ст. 38 та ст. 39 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески. У разі несвоєчасної їх сплати, у тому числі через ухилення від реєстрації як платника страхових внесків або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих страхових внесків (недоїмку), штраф та пеню.
Відповідно до ст.8 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття ( надалі Фонд) створюється для управління страхування на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно з цим Законом і Статутом Фонду. При цьому Фонд є цільовим централізованим страховим Фондом, некомерційною самоврядною організацією, кошти Фонду не включаються до складу Державного бюджету.
Згідно з п.1 ст.12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", виконавча дирекція, як виконавчий орган правління забезпечує, крім того, виконання рішень правління. При цьому функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості, які є робочим органом виконавчої дирекції Фонду.
Пунктом 2 ст.12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" встановлено, що функції робочих органів покладаються на обласні, районні, міськрайонні, міські центри зайнятості, до повноважень яких, зокрема, належить: реєстрація платників страхових внесків, проведення збору страхових внесків, контроль за правильністю нарахування, своєчасності сплати страхових внесків та представництво інтересів Фонду в судових та інших органах.
Як пояснив позивач у листі до суду від 16.05.07 № 1/04-2539, ДП "Будівельно-монтажне управління "Луганськгазбуд" колективного підприємства "Газбуд" код 05451144 м.Луганськ, вул.. Вєсьологоровська, 168 зареєстровано в Луганському міському центрі зайнятості як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття 05.08.2003р. за №120118901.
Згідно наданого звіту за 1-й квартал 2003 року (а.с.25) сума заборгованості відповідача становила 2271грн.62коп., в тому числі: недоїмка - 1333грн.72коп.; страхові внески, строк сплати яких не настав - 937грн.90коп.
Господарським судом Луганської області прийнято рішення від 25.06.03 по справі №16/162 за позовом прокурора Кам»янобрідського району м Луганська в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Кам»янобрідському районі м.Луганська до ДП «Будівельно-монтажного управління "Луганськгазбуд" КП" Газбуд" (відповідача у справі), за яким з ДП «Будівельно-монтажного управління "Луганськгазбуд" КП" Газбуд" (відповідача у справі) стягнута вищевказана недоїмка у сумі 1333 грн. 72 коп.
Позивач зазначає, що за платіжними .дорученнями від 09.07.03 №62-№63 погашена сума недоїмки у розмірі 500 грн.
З 01.04.03 по 31.12.03 відповідачеві нараховано страхових внесків -209 грн.59коп., сплачено - 85 грн. 75коп.. З 01.01.04 по 30.09.05 нараховано страхових внесків 258 грн.27 коп., які не сплачувалися відповідачем. Згідно останнього наданого звіту за 3-й квартал 2005 року (а.с.23) загальна сума заборгованості відповідача становить 2153 грн.73 коп. в тому числі: недоїмка - 833 грн. 72 коп.; страхові внески строк сплати яких не настав -1320 грн. 01коп., які позивач просить стягнути з відповідача на свою користь.
Відповідач відзиву на позов не надав.
Оцінивши обставини справи, доводи позивача у їх сукупності, суд вважає позов необґрунтованим та таким, що не підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Відповідно до Закону України від 19.10.2000 № 2057-ІІІ “Про проведення у Запорізькій, Луганській та Львівській областях експерименту з підвищення ефективності роботи державних цільових фондів» на період проведення експерименту право стягнення з платників донарахованих за результатами перевірок сум збору на обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття, а також суми недоїмки, пені за цим збором та накладення адміністративних стягнень за порушення його сплати було надано Пенсійному фонду України.
Механізм виконання Пенсійним фондом функцій з реєстрації страхувальників, формування та ведення інформаційної системи відомостей про застрахованих осіб, здійснення контролю за повнотою та своєчасністю сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття був визначений Порядком проведення у Запорізькій, Луганській та Львівській областях експерименту з підвищення ефективності роботи державних цільових фондів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 07.03.2001 № 216.
У зв»язку з цим прокурор Кам»янобрідського району м Луганська звернувс до суду із позовом в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Кам»янобрідському районі м.Луганська до ДП «Будівельно-монтажного управління "Луганськгазбуд" КП" Газбуд" (відповідача у справі) про стягнення вищевказаної недоїмки у сумі 1333 грн. 72 коп., яка була стягнута з відповідача у справі за рішенням господарського суду Луганської області від 25.06.03 по справі №16/162, та з якої , як зазначає позивач у справі за платіжними дорученнями від 09.07.03 №62-№63 погашено 500 грн., залишок несплаченої недоїмки, яка вже стягнута з відповідача за вказаним судовим рішенням складає 833 грн. 72 коп.. Саме цю недоїмку позивач просить стягнути з відповідача на свою користь. За таких обставин, у задоволені позову в цій частині позовних вимог слід відмовити за необґрунтованістю.
У задоволені решти позову також слід відмовити, оскільки, як вбачається з матеріалів справи, та підтверджено позивачем, 1320 грн. 01 коп. -це сума страхових внесків, строк сплати яких на час пред»явлення позову та на час розгляду справи у суді ще не настав.
З огляду на викладене, позов не підлягає до задоволення повністю.
Питання щодо розподілу судових витрат не вирішується, оскільки заявник та позивач звільнені від їх сплати у встановленому законом порядку, віднесення судових витрат на відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень, не врегульовано чинним законодавством, у тому числі ст. 94 КАС України.
Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, в якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін та заявника про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом п'ятиденного строку.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, ст.ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
У задоволені позову відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Постанову складено у повному обсязі та підписано 16.06.07 у відповідності до вимог ст. 167 КАС України.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя М.Л. Доманська