справа №442/3381/18
про закриття провадженняу справі
20 липня 2018 року
Головуючий суддя Коморний О.І.
секретар судового засідання Мусій С.В.
з участю:
позивача ОСОБА_1
представник відповідача не прибув
при розгляді у підготовчому засіданні справи за позовом ОСОБА_2 про зобов'язання Комунального підприємства "Комбінат міського господарства" Дрогобицької міської ради вчинити дії,
встановив:
До Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області надійшла позовна заява ОСОБА_2 з вимогою зобов'язати Комунальне підприємство "Комбінат міського господарства" Дрогобицької міської ради перенести контейнерний майданчик для зберігання твердих побутових відходів в місце, що відповідає вимогам Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць.
Ухвалою Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 31.05.2018 року адміністративну справу № 442/3381/18 передано на розгляд до Львівського окружного адміністративного суду на підставі ст. 20 КАС України.
У підготовчому судовому засіданні судом поставлено на обговорення питання про закриття провадження у справі, оскільки відповідач є комунальним підприємством, яке в спірних правовідносинах не здійснює владні управлінські функції, відтак даний спір не є публічно-правовим.
При вирішенні питання про закриття провадження у справі суд виходить із завдань адміністративного судочинства, якими відповідно до ч.1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Адміністративною справою відповідно до п.1 ч.1 ст. 4 КАС України є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір.
Публічно правовий спір згідно з п.2 ч.1 ст. 4 КАС України - спір, у якому: хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв'язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій; або хоча б одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов'язує надавати такі послуги виключно суб'єкта владних повноважень, і спір виник у зв'язку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг; або хоча б одна сторона є суб'єктом виборчого процесу або процесу референдуму і спір виник у зв'язку із порушенням її прав у такому процесі з боку суб'єкта владних повноважень або іншої особи.
З наведеного визначення слід зробити висновок, що публічно-правовий спір є видом правового спору, для якого характерні наступні ознаки: спір виникає з публічно-правових відносин; сторонами спору є суб'єкти публічно-правових відносин, серед яких особливим правовим статусом наділені органи публічної адміністрації; сфера виникнення спору зумовлена реалізацією публічного інтересу; предметом спору є рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів публічно-правових відносин, які порушують або можуть порушити права, свободи та інтереси інших суб'єктів.
Згідно з пунктом 1 частини другої статті 55 ГК України господарські організації - це юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України , державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до цього Кодексу, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку.
Оскільки відповідач є комунальним підприємством, яке в спірних правовідносинах не здійснює владні управлінські функції, такий спір має вирішуватися судом за правилами Цивільного процесуального кодексу України.
За правилами частини 1 статті 19 Цивільного процесуального кодексу України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Згідно з п.1 ч.1 ст. 238 КАС України, якщо справу не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства суд закриває провадження у справі.
У разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається (ч.2 ст. 239 КАС України).
Якщо провадження у справі закривається з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої статті 238 цього Кодексу, суд згідно з ч.1 ст. 239 КАС України повинен роз'яснити позивачеві, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд таких справ.
Суд роз'яснює позивачеві, що вирішення даного спору відноситься до юрисдикції загального суду в порядку цивільного судочинства.
Судовий збір в сумі 704,80 грн. у зв'язку із закриттям провадження у справі підлягає поверненню відповідно до п.5 ч.1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір ".
Керуючись п.5 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір", ст.. 183, п.1 ч. 1 ст. 238 ст.ст. 239, 241-246, 256, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
постановив:
1. Провадження у справі за позовом ОСОБА_2 про зобов'язання Комунального підприємства "Комбінат міського господарства" Дрогобицької міської ради вчинити дії - закрити.
3. Повернути ОСОБА_2 (адреса: АДРЕСА_1 82100; ідентифікаційний номер НОМЕР_1) з державного бюджету сплачений 29.05.2018р. згідно квитанції №108 судовий збір в сумі 704 (сімсот чотири) грн. 80 коп.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддями.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається через Львівський оружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст ухвали складений 23.07.2018 р.
Суддя Коморний О.І.