Рішення від 20.07.2018 по справі 522/20849/17

Справа № 522/20849/17

Провадження № 2-а/522/745/18

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 липня 2018 року Приморський районний суд міста Одеса

у складі: головуючого судді Домусчі Л.В.,

за участі секретаря судового засідання - Вадуцкої В.І.,

розглянувши у спрощеному позовному провадженні без виклику сторін справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління пенсійного фонду України в Одеській області про визнання дій (бездіяльності) протиправними, зобов'язання вчинення певних дій, здійснення перерахунку та виплати пенсії,

ВСТАНОВИВ:

У провадженні судді Приморського районного суду м. Одеси Тарасова А.В. перебувала справа за позовом ОСОБА_1 до ГУПФУ в Одеській області про визнання дій (бездіяльності) протиправними, зобов'язання вчинення певних дій, здійснення перерахунку та виплати пенсії, провадження по якій було відкрито 07.11.2017 року.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що з 2008 року позивач є пенсіонером Міністерства внутрішніх справ України та має право на пенсію як за вислугу років (22 роки 17 календарних днів), так і на пенсію за інвалідністю (2 група інвалідності). Наказом Головного управління МВС №260 о/с від 14.05.2008 року позивача було звільнено в запас за п.64 (б) «Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх сил України» (через хворобу) у 2008 р. Рішенням Одеського апеляційного адміністративного суду по справі №2-а-11046/08/1570 від 22.12.2010 року було встановлено: «За період календарної служби з дня останнього зарахування на службу в ОВС України з урахуванням періоду попередньої служби в ЗСУ, а саме з 07.04.1998 року по 14.05.2008 року, позивачу була нарахована одноразова грошова допомога при звільненні. 20.03.2008 року позивач звернувся на ім'я Міністра МВС України з заявою, в якій згідно постанови КМУ №393 від 17.07.1992р. просив здійснити виплату одноразової грошової допомоги в розмірі 50% місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби. На вказану заяву ГУМВС України в Одеській області була надіслана відповідь позивачу за №9/г-162/2 від 26.06.2008 року, відповідно до якої відповідач погодився виплатити грошову допомогу за умови наявності коштів». Не погоджуючись з даним рішенням позивач звернувся до суду. Після набрання законної сили рішенням суду позивачу були виплачені одноразові грошові допомоги, які повинні були бути виплачені йому при звільненні з МВС. Зазначене підтверджується листом Департаменту фінансово-облікової політики вих.. №15/2-Г-325 від 10.07.2017 року, згідно якої розмір разової грошової допомоги при звільненні за 17 календарних років вислуги становить 16 989,38 грн.. Яка була виплачена у повному обсязі становить відповідно до платіжних доручень від 30 червня 2009 № 39 та від 15 червня 2015 р № 206. З питань виплати одноразової грошової допомоги, яка передбачалась постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 2007 р. № 707 «Про затвердження Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності працівника міліції», повідомляємо, що відповідно інформації, наданої ліквідаційною комісією ГУМВС України в Одеський області, вищевказана допомога була перерахована на Ваш картковий рахунок в сумі 38 376.00 грн. відповідно до платіжного доручення від 04 листопада № 220». У результаті бездіяльності ГУМВС України в Одеський області вказані виплати у вигляді одноразових грошових допоміг не були своєчасно сплачені при звільнені позивача, вони були сплачені з запізненням.

07.09.2017 року позивач звернувся с заявою до голови ліквідаційної комісії ГУ УВС України в Одеський області з проханням надати довідку про додаткові види грошового забезпечення під час звільнення з органів внутрішніх справ України з урахуванням вищенаведений одноразових грошових допоміг. Доказом направлення даної заяви є рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення № 6508005345745.

Під час звільнення позивача зі служби, ГУ МВС України в Одеський області було складено подання про призначення пенсії за інвалідністю та із додатками направлено до Головного управління Пенсійного фонду України. Разом з іншими документами до Головного управління Пенсійного фонду України були направлені грошовий атестат та довідка про додаткові види грошового забезпечення, отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення від 19.09.2012 р. № 48/5. У результаті бездіяльності ГУ МВС України в Одеський області не надав пенсійному фонду інформації про сплату одноразових грошових допоміг при звільнені.

Ліквідаційною комісією ГУМВС України в Одеський області надало позивачу нову довідку про додаткові види грошового забезпечення від 05.10.2017 р. вих. № 14/1-1349 (отримана 09.10.2017 р., 15: ЗО годин) в якій зазначені відомості про доплату матеріальної допомоги на оздоровлення 1 600.00 гривен у березні 2008 року, та одноразової грошової допомоги при звільненні в сумі 38 376 гривен 00 копійок у листопаді 2008 р. та в червні 2012 року (на підставі рішення суду яке набрало закону силу) у сумі 16989 гривен 38 копійок, які позивач отримував під час звільнення.

Позивач звернувся до відповідача із заявою від 10.10.2017 року про перерахунок та виплату пенсії з грошового забезпечення з урахуванням індексації, грошової допомоги для оздоровлення, та одноразових грошових допоміг виплачених при звільненні, розмір яких зазначений у довідці ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Харківській області, вих. № 14/1-1349 від 05.10.2017 р., та листі Департаменту фінансово - облікової політики вих. № 15/2-Г-325 від 10 липня 2017 року.

02.11.2017 року позивач отримав лист ГУПФУ вих.. №20405/03 від 24.10.2017р., яким відмовлено позивачу в обчисленні пенсії з грошового забезпечення з урахуванням доплати за службу в нічний час, доплати за службу у святкові дні, індексації, грошової допомоги для оздоровлення, та одноразової грошової допомоги при | звільненні розмір яких зазначений у довідці ГУ МВС України в Одеський області.

Тому позивач вимушений був звернутись до суду з дійсним позовом, за яким просив:

- визнати дії (бездіяльність) ГУПФУ в Одеській області, які полягають у поверненні без виконання довідки ГУМВС України в Одеській області від 05.10.2017 року №14/1-1349 та не перерахунку і не виплаті ОСОБА_1 з урахуванням грошової допомоги для оздоровлення та одноразової грошової допомоги при звільненні - протиправними;

- зобов'язати відповідача перерахувати та виплатити йому, ОСОБА_1 , починаючи з 18.09.2008 року в розмірі, який обчислений із грошового забезпечення з урахуванням грошової допомоги для оздоровлення та одноразових грошових допомог з урахуванням індексації, сплачених при звільненні, розмір яких зазначений у довідці ГУМВС України в Одеській області від 05.10.2017 року №14/1-1349, здійснити виплату суми перерахунку, починаючи з 18.09.2008 року;

- зобов'язати відповідача подати протягом 15 днів з дня набрання рішенням законної сили звіт про виконання судового рішення, що передбачено ч.1 ст. 267 КАС України.

До суду 05.12.2017 року надійшли письмові заперечення від ГУПФУ в Одеській області, згідно яких посилались на те, що вимог з 18.09.2008 року по 01.11.2017 року підлягають залишенню без розгляду, оскільки подані з пропуском строків звернення до суду. Також посилались на те, що розрахунок вислуги років та визначення розміру грошового забезпечення військовослужбовців чи окремих його складових для обчислення пенсії до компетенції органів Пенсійного фонду не належить: призначення та перерахунок пенсій органами Фонду здійснюються на підставі відомостей відповідних міністерств та відомств, які оформлені належним чином. Оскільки розмір хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом № 2262-ХІІ (зі змінами та доповненнями) відповідно до рішення Кабінету Міністрів України НЕ ЗМІНИВСЯ, дії головного управління щодо відмови позивачу у перерахунку пенсії є правомірними.

Вказували, що індивідуальні перерахунки пенсій військових пенсіонерів, пов'язані з уточненням їх вислуги років (трудового стажу), розміру грошового забезпечення або його окремих видів здійснюється виключно на підставі документів, поданих уповноваженим структурним підрозділом міністерства, в якому вони проходили службу. При цьому, уповноважений структурний підрозділ надсилає органам Пенсійного фонду України офіційне подання з необхідними поясненнями.

Посилалися на те, що такі виплати як “допомога”, “ індексація” законодавцем не включені до переліку щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, який визначений у ч. З ст. 43 Закону№2262-ХІІ, мають тимчасовий характер та, внаслідок чого, не можуть бути складовими грошового забезпечення. Враховуючи все вищевикладене, стверджували, що грошова допомога для оздоровлення, та одноразові грошові допомоги з урахуванням індексації до складу грошового забезпечення не входять, тому пенсія Позивача з урахуванням вказаних виплат перерахунку не підлягає. Також, грошова допомога для оздоровлення, та одноразові грошові допомоги з урахуванням індексації до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, не входять оскільки мають тимчасовий, не системний характер, оскільки на їх розмір впливає особиста поведінка військовослужбовця, який їх отримує, а їх виплата дозволена за наявності наказу командира (начальника) військової частини (установи, організації) або вищого командира (начальника), їх розмір не є фіксованим, виплата здійснюється у межах видатків на грошове забезпечення, передбачених для МОУ на відповідний рік, тому вони не можуть бути враховані при призначенні пенсії військовослужбовцям. Також, посилались на те, що одноразова грошова допомога при звільненні хоча й підпадає під ознаки одноразової грошової допомоги, але має інше правове призначення та не входить до додаткового грошового забезпечення, яке повинне враховуватися при нарахуванні пенсії. За вказаних обставин просили відмовити у задоволенні позову (а.с.139-143).

У зв'язку з рішенням Першої Дисциплінарної палати від 07.12.2017 року № 3943/1дп/15-17 до ухвалення Вищою Радою Правосуддя рішення про звільнення з посади або скасування рішення Дисциплінарної палати у відношенні судді ОСОБА_2 , відповідно до наказу керівника апарату суду № 219/а від 08.12.2017 року та на підставі службової записки помічника судді - Ткаченко О.О., з метою дотримання розумних строків розгляду справи, недопущення порушень законних прав та інтересів громадян та законних інтересів сторін по справі, здійснено повторний автоматизований розподіл справи.

Після авто розподілу справа надійшла до провадження судді Домусчі Л.В..Ухвалою суду від 21.02.2018 року справа була прийнята до провадження судді та була призначена до розгляду.

До суду 20.03.2018 року надійшов відзив на позов від ГУПФУ в Одеській області, згідно якого підтримали свою позицію, викладену у заперечення від 05.12.2017 року (а.с.169-176).

15 грудня 2017 року набули чинності зміни, внесені до Цивільного процесуального кодексу України Законом України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» від 03.10.2017, № 2147-VIII, яким КАС України викладено в новій редакції.

Згідно п. 10 Розділу VII ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ КАС України (в редакції від 03.10.2017), справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 263 КАС України судом вирішено розглянути справу за правилами спрощеного позовного провадження.

Дослідивши матеріали справи в їх сукупності, суд вважає, що адміністративний позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивач у період часу з 01.08.1989 року до 04.01.1997 року проходив службу у Збройних Силах України. Наказом ОІСВ №2 від 01.01.1997 року його було звільнено в запас за п.65 «в»(за станом здоров'я).

У подальшому, позивач з 07.04.1998 року проходив службу в ГУМВС України в Одеській області. Наказом ГУМВС № 260 о/с від 14.05.2008 року його було звільнено в запас за п.64 (б) «Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх сил України» (через хворобу)».

Головним управлінням МВС України в Одеський області було складено подання про призначення пенсії за вислугою років № 1957 (661) від 31.07.2008 року, та із додатками направлено до Головного управління пенсійного фонду України в Одеський області.

За період календарної служби з дня останнього зарахування на службу в ОВС України з урахуванням періоду попередньої служби в ЗСУ, а саме з 07.04.1998 року по 14.05.2008 року, позивачу була нарахована одноразова грошова допомога при звільненні у розмірі 9 993.75 грн..

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 14.09.2009 року, залишеною без змін Одеським апеляційним адміністративним судом від 22.12.2010 року, (справа №2а-11046/08/1570), було зобов'язано ГУ МВС України в Одеській області провести нарахування та виплатити ОСОБА_1 разову грошову допомогу при звільненні, передбаченому ч.1 ст. 9 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнення з військової служби, та деяких інших осіб» за період часу з 01.08.1989 року по 04.01.1997року та з 07.04.1998 року по 19.05.2008 року.

23 квітня 2013 року вказані рішення судів обох інстанції були залишені без змін ухвалою ВАСУ від 23.04.2013 року.

Позивачу було виплачено матеріальну допомогу на оздоровлення у розмірі 1600 грн. за березень 2008 року (згідно довідки ліквідаційної комісії ГУМВС України в Харківській області вих.. №14/1-1349 від 05.10.2017 року), одноразову грошову допомогу при звільненні у розмірі 16 989, 38 грн. (згідно платіжних доручень від 30.06.2009 року №39 та від 15.06.2012 року №206), одноразову грошову допомогу при звільненні на суму 38 376, 00 грн. (згідно платіжного доручення від 04.11.2009 року №220).

Ліквідаційною комісією ГУМВС України в Одеській області позивачу було надано довідку про додаткові види грошового забезпечення від 05.10.2017 року вих. №14/1-1349.

Позивач звернувся до відповідача із заявою від 10.10.2017 року про перерахунок та виплату пенсії з грошового забезпечення з урахуванням індексації, грошової допомоги для оздоровлення та одноразових грошових допомог, виплачених при звільненні розмір яких зазначений у довідці ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Харківській області (вих.. №14/1-1349 від 05.10.2017року) та листі Департаменту фінансово-облікової політики вих.. №15/2-Г-325 від 10.07.2017 року.

24.10.2017 року Головним управлінням ПФУ в Одеській області було відмовлено позивачу в перерахунку пенсії з тих підстав, що проведення перерахунку на підставі листів уповноважених органів та довідок про нарахування та виплату доплати за нічний час, доплати за службу у святкові дні, індексації, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та одноразової грошової допомоги при звільненні пенсійним законодавством не передбачено.

Частиною третьою статті 43 Закону України від 9 квітня 1992 pоку № 2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (у редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу) передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей» (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин) пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Складові грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу визначені постановою Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».

Згідно з абзацом першим пункту 1 вказаної постанови грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Перелік додаткових видів грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу визначений у додатку 26 зазначеної постанови.

З метою впорядкування структури та умов грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ та на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року №1294 МВС України було видано наказ № 499 від 31 грудня 2007 року, яким було затверджено Інструкцію про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ.

У відповідності до роз'яснень ВСУ, висловлених у постанові від 13.03.2018 року по справі №813/758/17, для того, щоб сформулювати висновок, що грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, є складовими його грошового забезпечення, на які нараховано і сплачено страхові внески і які відносяться до щомісячних або одноразових додаткових видів грошового забезпечення, а тому мають враховуватись для обчислення пенсії, та сприймати його обґрунтованим і законним, потрібно було додатково встановити ряд фактичних обставин та у взаємозв'язку із іншими встановленими обставинами дослідити їх, з'ясувати підстави для нарахування та правову (юридичну) природу кожної із спірних виплат, тобто, чи відносяться вказані виплати до разових платежів, чи пов'язані вони з виконанням позивачем своїх службових обов'язків або мають компенсаційний чи заохочувальний характер, пов'язаний з виконанням певних завдань в особливих умовах або з фактом звільнення; чи здійснювалось фактичне нарахування та сплата на кожну з них єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що є однією з передумов для включення спірних виплат, які позивач отримував під час проходження служби, до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія.

У відповідності до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», застрахована особа - фізична особа підлягає загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачується чи сплачувався у встановленому законом порядку єдиний внесок.

У відповідності до ст. 12 вказаного Закону, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, відповідно до покладених на нього завдань: формує та веде реєстр страхувальників Державного реєстру, здійснює заходи щодо забезпечення доступу до даних Державного реєстру відповідно до цього Закону.

У відповідності до ст.12-1 вказаного Закону, Пенсійний фонд відповідно до покладених на нього завдань: 1) формує та веде реєстр застрахованих осіб Державного реєстру, здійснює заходи щодо надання інформації з Державного реєстру відповідно до цього Закону; 2) взаємодіє в установленому законодавством порядку з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, міністерствами, іншими центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами і організаціями та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування; 3) здійснює контроль, у тому числі спільно з органами доходів і зборів, за достовірністю відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню; 4) бере участь в аналізі та прогнозі надходження коштів від сплати єдиного внеску; 5) здійснює інші функції, передбачені законодавством.

Ч.3 ст. 20 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» передбачено, що на кожну застраховану особу заводиться персональна електронна облікова картка, до якої включаються такі відомості:

1) умовно-постійна частина картки: унікальний номер електронної облікової картки; номер посвідчення застрахованої особи; прізвище, ім'я та по батькові на момент створення електронної облікової картки; прізвище, ім'я та по батькові на поточний момент; дата народження; стать; унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі та серія, номер і назва документа, з якого взяті відомості до персональної облікової картки; громадянство; номер телефону (за згодою); відмітка про смерть;

2) частина картки, що відображає загальний страховий стаж, заробітну плату (дохід, грошове забезпечення), розмір сплаченого єдиного внеску та інші дані, необхідні для обчислення та призначення страхових виплат за окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування: ідентифікаційний номер платника (крім осіб, які через релігійні або інші переконання відмовилися від ідентифікаційного номера); рік, за який внесено відомості; розмір єдиного внеску за відповідний місяць; сума сплаченого єдиного внеску за відповідний місяць; професійна назва роботи; посада; дані про особливі умови праці, що дають право на пільги із загальнообов'язкового державного соціального страхування; сума виплат (доходу), з якої сплачено страхові внески за відповідний місяць; сума призначеної пенсії; кількість відпрацьованих застрахованою особою календарних днів (годин) за відповідний місяць; інша інформація, необхідна для обчислення та призначення страхових виплат за окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування; інформація про страхові випадки: дата страхового випадку; вид страхового випадку;

3) частина картки, що відображає здійснення виплат за окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування: вид страхової виплати; вид соціальної пільги; вид соціальної виплати; дата, з якої призначено виплату; дата початку та закінчення виплати (пільги); сума виплати (помісячні суми виплати); індексація страхової виплати.

Персоніфіковані відомості, включені до персональної електронної облікової картки застрахованої особи, зберігаються в Пенсійному фонді протягом усього життя особи, а після її смерті - протягом 75 років на паперових та/або електронних носіях за наявності засобів, що гарантують ідентичність паперового та електронного документів.

Статтею 23 вказаного Закону встановлено, що на виконання своїх повноважень Пенсійний фонд та фонди загальнообов'язкового державного соціального страхування мають право безоплатно отримувати від органів доходів і зборів відомості про суми надходжень від сплати єдиного внеску, фінансових санкцій та суми коштів, перерахованих на їхні рахунки, а в разі виявлення розбіжностей - письмову інформацію про причини таких розбіжностей.

У відповідності до ч.5 ст. 10 вказаного Закону України, договором про добровільну участь може бути передбачена одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року). Сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2. Одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди, передбачена цією частиною, може бути здійснена за окремим договором, укладеним у порядку, передбаченому частинами першою, третьою та четвертою цієї статті.

Ухвалою суду від 30.03.2018 року було витребувано від Державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області (м. Одеса, проспект Академіка Глушко, будинок 17/2) відомості щодо нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на кожну з допоміг (матеріальну допомогу на оздоровлення у розмірі 1600 грн. за березень 2008 року (згідно довідки ліквідаційної комісії ГУМВС України в Харківській області вих.. №14/1-1349 від 05.10.2017 року), одноразову грошову допомогу при звільненні у розмірі 16 989, 38 грн. (згідно платіжних доручень від 30.06.2009 року №39 та від 15.06.2012 року №206), одноразову грошову допомогу при звільненні на суму 38 376, 00 грн. (згідно платіжного доручення від 04.11.2009 року №220), які отримав позивач ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ).

До суду 30.03.2018 року надійшла відповідь на відзив від ОСОБА_1 , ліквідаційною комісією ГУМВС України в Одеській області було надано позивачу нову довідку про додаткові види грошового забезпечення від 05.10.2017р. вих.. №14/1-1349, в якій зазначені відомості про доплату матеріальної допомоги на оздоровлення 1 600 грн. у березні 2008 року та одноразової грошової допомоги при звільненні в сумі 38 376 грн. у листопаді 2008 року та в червні 2012 року у сумі 16 989 грн. 38 коп., які позивач отримував під час звільнення. Посилався на те, що ці виплати не були своєчасно включенні до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія позивача. Вважає, що дії відповідача щодо не підвищення раніше призначеної пенсії позивачу та не виплату йому зміненого розміру пенсії, в тому числі й за минулий час, протиправним.

Ухвалою суду від 12.04.2018 року за клопотанням позивача було витребувано:

- від Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області (м. Одеса, вул. Південна, буд. 1) відомості щодо нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на кожну з допоміг (матеріальну допомогу на оздоровлення у розмірі 1600 грн. за березень 2008 року (згідно довідки ліквідаційної комісії ГУМВС України в Харківській області вих.. №14/1-1349 від 05.10.2017 року), одноразову грошову допомогу при звільненні у розмірі 16 989, 38 грн. (згідно платіжних доручень від 30.06.2009 року №39 та від 15.06.2012 року №206), одноразову грошову допомогу при звільненні на суму 38 376, 00 грн. (згідно платіжного доручення від 04.11.2009 року №220), які отримав позивач ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ).

- у голови ліквідаційної комісії ГУМВС України в Одеській області / Архіві ГУМВС України в Одеській області (м. Одеса, вул. Єврейська, 14) відомості щодо нарахування та відрахування здійсненні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за період з 01 березня 2008 року по 01 січня 2013 року (на одноразову грошову допомогу при звільненні у розмірі 16 989,38 грн., одноразову грошову допомогу при звільненні на суму 38 376 грн. та матеріальної допомоги на оздоровлення у розмірі 1600 грн. (згідно довідки ліквідаційної комісії ГУМВС України в Одеській області вих. №14/1-1349 від 05.10.2017 року, згідно листа МВС України, вих. №15/2-325 від 10.07.2017 року).

До суду 21.05.2018 року надійшла відповідь Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області, відповідно до якої зазначено, що функції адміністрування єдиного внеску передано органам Державної фіскальної служби України з 01.10.2013 року, згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у заявку з проведенням адміністративної реформи» від 04.07.2013 року, та з приводу витребування інформацію необхідно звернутись до Центрального об'єднаного управління ПФУ в м. Одесі Київського відділу.

Ухвалою суду від 22.05.2018 року було витребувано від Центрального об'єднаного управління ПФУ в м. Одесі Київського відділу (65121, м. Одеса, вул. Ільфа і Петрова, буд. 4-а) відомості щодо нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на кожну з допоміг (матеріальну допомогу на оздоровлення у розмірі 1600 грн. за березень 2008 року (згідно довідки ліквідаційної комісії ГУМВС України в Харківській області вих.. №14/1-1349 від 05.10.2017 року), одноразову грошову допомогу при звільненні у розмірі 16 989, 38 грн. (згідно платіжних доручень від 30.06.2009 року №39 та від 15.06.2012 року №206), одноразову грошову допомогу при звільненні на суму 38 376, 00 грн. (згідно платіжного доручення від 04.11.2009 року №220), які отримав позивач ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ).

До суду 23.06.2018 року надійшов лист від Центрального об'єднаного управління ПФУ в м. Одесі №10133/08, згідно якого зазначено, що на момент подання звітності за 2008-2009 чинним вважався: Порядок формування та подання органам ПФУ відомостей про застраховану особу, що використовується в системі загальнообов'язкового державного Пенсійного страхування, затвердженого Постановою правління ПФУ 10.06.2004 №7-6. Подання страхувальниками відомостей про суми грошового забезпечення у розрізі кожної застрахованої особи за осіб із числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу вище зазначеними Порядком не було передбачено.

Вказано, що у разі якщо за період з 01.07.2000 року по 31.12.2016 року в Реєстрі застрахованих осіб відсутні відомості, необхідні для обчислення страхового стажу військовослужбовцям, поліцейським, особам рядового і начальницького складу відповідно до Закону №1058-ІV, страховий стаж обчислюється на підставі довідки про проходження військової служби та про сплачені суми страхових внесків.

Повідомлено, що в управлінні відсутні відомості щодо сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з розміру виплат, вказаних в ухвалі, виплачених ОСОБА_1 ..

Таким чином, матеріали справи не містять відомостей, чи здійснювалось фактичне нарахування та сплата єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на кожну з допоміг (допомоги на оздоровлення та одноразових грошових допоміг при звільнення), які позивач просить врахувати при обчисленні пенсії.

Відповідно до частин 4 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

За правилами частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову, який відповідачем в даному випадку виконано.

Згідно частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 71 цього Кодексу передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову, який відповідачем в даному випадку виконаний.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 в повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 2, 12, 32, 73, 77, 139, ч. 9 ст. 205, 241-243, 257, 258, 262, 293, 382, п.10 ч.1 Перехідних Положень КАС України, суд,

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місцезнаходження: м. Одеса, вул. Канатна, 83) про визнання дій (бездіяльності) протиправними, зобов'язання вчинення певних дій, здійснення перерахунку та виплати пенсії - відмовити.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного адміністративного суду через Приморський районний суд м. Одеса. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його складення.

Повний текст рішення суду складено 20.07.2018 року.

Суддя Домусчі Л.В.