Постанова від 20.07.2018 по справі 760/17151/18

Провадження №3/760/5609/18

Справа №760/17151/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 липня 2018 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Оксюта Т.Г., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської міської митниці ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1, декларанта МПП "ВА-БАНК СВ і СВ", код ЄДРПОУ НОМЕР_1, зареєстрований за адресою: 04215, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_2, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України,

ВСТАНОВИВ:

04.07.2018 року до Солом'янського районного суду м. Києва від Київської міської митниці ДФС надійшов адміністративний матеріал з протоколом про порушення митних правил №0300/10000/18 від 30.05.2018 року, складеним відносно громадянина України ОСОБА_1, з якого вбачається, що 25.05.2018 через митний кордон України, пункт пропуску «Вільча - Олександрівка» митного поста «Північний» Житомирської митниці ДФС, своїм ходом під керуванням громадянина ОСОБА_2, з Республіки Білорусь на митну територію України ввезено товар «пасажирський автобус Неман - НОМЕР_6, шасі НОМЕР_5, 2018 року виготовлення».

Переміщення вказаного товару через митний кордон України здійснено за попередньою митною декларацією від 18.05.2018 UA100000/2018/832106 на підставі товаросупровідних документів: товаро-транспортна накладна CMR від 17.05.2018 №3415, інвойс від 17.05.2018 № 215/0347.

Згідно з вказаними товаросупровідними документами відправником товару виступає компанія «ООО "Минский завод колесных тягачей"» (220021, Мінськ, пр-т Партизанський 150, Білорусь), одержувачем - ТОВ «СУЧАСНІ ВАНТАЖІВКИ», код ЄДРПОУ 0036085246 (01004,Київ,в.В.Васильківська 13/1, к.204, Україна). Декларантом виступає МПП "ВА-БАНК СВ і СВ", код ЄДРПОУ 0016468320 (03190 м. Київ, вул. Естонська 1/5,кв.60 Україна).

25.05.2018, після прибуття у зону діяльності Київської міської митниці ДФС, декларантом ОСОБА_1 (гр. 54) до митного оформлення на митному посту «Східний» відділ митного оформлення №3 було подано митну декларацію № UA100050/2018/283259 в митному режимі «ІМ40ДЕ», де у 31 гр. МД задекларовано «автобус пасажирський Неман-НОМЕР_6, клас Евро 5, шасі НОМЕР_5, номер двигуна НОМЕР_4, рік виготовлення 2018, двигун дизельний 7146 куб.см, кількість місць для сидіння 44, пасажировмісність 70 чоловік, потужність 213Квт».

Разом із вказаними митними деклараціями та товаросупровідними документами до митниці були надані наступні документи: довідка про транспортні витрати №191 СВ 05 від 17.05.2018, акт експертизи про походження товарів №BYUA8101201303 від 17.05.2018, державний контракт на поставку (закупівлю) продукції за державним оборонним замовленням №72-17 від 27.12.2017, лист УКРСЕПРО №343 від 12.03.2018, ОТТС №ТС BY E-BY.049.00017.Р1 від 11.11.2016 по 31.12.2018, експортна митна декларація Республіки Білорусь №16443/2018/0004771 від 17.05.2018.

Відповідно до інвойсу від 17.05.2018 № 215/0347, виставленого компанією-продавцем «ООО "Минский завод колесных тягачей"» (Республіка Білорусь) для ТОВ «СУЧАСНІ ВАНТАЖІВКИ» екологічний клас переміщеного через митний кордон України товару «пасажирський автобус Неман - НОМЕР_6, шасі НОМЕР_5, 2018 року виготовлення» є ЕВРО 5. Також за наданим до митного оформлення документом ОТТС №ТС BY E-BY.049.00017.Р1 від 11.11.2016 по 31.12.2018 екологічний клас вищевказаного товару є 5.

25.05.2018 під час здійснення митного огляду товару «пасажирський автобус Неман - НОМЕР_6, шасі НОМЕР_5, 2018 року виготовлення» посадовою особою управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Київської міської митниці ДФС у багажному відсіку знайдено книгу керівництва з експлуатації до вказаного автобусу в якій, серед іншого, зазначено "екологічний клас 4". Зазначена інформація зафіксована та відображена у акті митного огляду від 25.05.2018 UA100050/2018/283259.

Разом з тим, під час аналізу інформації розміщеної на офіційному сайті «ООО "Минский завод колесных тягачей"» (www.mzkt.by) встановлено, що пасажирські автобуси Неман - НОМЕР_7 з двигуном НОМЕР_8, потужністю 290 к.с. відповідають екологічному класу 4.

Тобто, в результаті співставлення відомостей, що містяться у документах, які належать до автобусу, та інформації з офіційного сайту виробника, з документами наданими до митного контролю та митного оформлення до Київської міської митниці ДФС, встановлено, що співпадають: відомості щодо номеру шасі, двигуна, (НОМЕР_9), потужності - (290 к.с.), відомості щодо відправника, найменування та кількості, ваги брутто, нетто - (11205 кг), але не співпадають відомості щодо екологічного класу.

Таким чином, в результаті вивчення і співставлення всіх вищевказаних документів встановлено, що декларантом здійснено недекларування товарів, а саме незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей щодо «Екологічного класу» на товар «пасажирський автобус Неман - НОМЕР_6, шасі НОМЕР_5, 2018 року виготовлення», вагою брутто 11205 кг. та загальною вартістю 115000 доларів США, що згідно курсу НБУ на дату переміщення через митний кордон України (25.05.2018) (1 USD - 26,10751700 грн.) складає 3015418,21 грн.

Таким чином, на думку митного органу, в діях громадянина України ОСОБА_1 вбачаються ознаки порушення митних правил, передбачених ст. 472 МК України.

Представник особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснила, що на підтвердження екологічного класу автобусу ним були витребувані документи у ТОВ «Сучасні вантажівки».

Так, листом завода-виробника підтверджено факт того, що автобус НЕМАН, який був зазначений у митній декларації №UA100050/2018/283259, відповідає класу Євро 5, оскільки відповідно до Закону України «Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрацію транспортних засобів можливо ввезення та розмитнення тільки Євро 5.

Згідно довідки органу сертифікації ПП «Науково-виробничого центру оцінки відповідності «ЮГ» автобус НЕМАН належить до екологічного класу Євро 5.

Таким чином вважає. Що відсутні підстави для притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за порушення митних правил.

Представник Київської міської митниці ДФС у судовому засіданні пояснив, що гр. ОСОБА_1 порушив митні правила, у зв'язку з чим щодо останнього складено протокол про порушення митних правил №0300/10000/18 за ст. 472 МК України.

Вивчивши адміністративний матеріал, прихожу до висновку, що він підлягає поверненню до Київської регіональної митниці для проведення додаткової перевірки, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 486 МК України та ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону.

При цьому, згідно зі ст. 489 МК України та ст. 280 КУпАП, при розгляді справи підлягають з'ясуванню такі обставини: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують та/або обтяжують її відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Суд першої інстанції розглядає обставини вчиненого правопорушення в межах, що викладені в протоколі про адміністративне правопорушення.

Як вказують приписи ст. 494 МК України (ст. 256 КУпАП), протокол про порушення митних правил повинен містити зокрема дані про місце, час вчинення, вид та характер порушення митних правил та необхідні для вирішення справи відомості.

Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, має право дати пояснення та висловити зауваження щодо змісту протоколу, а також письмово викласти мотиви своєї відмови від підписання протоколу. Власноручно викладені цією особою пояснення додаються до протоколу, про що до протоколу вноситься відповідний запис.

Якщо особа, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, відмовляється підписати протокол, до протоколу вноситься відповідний запис.

У разі складення протоколу особі, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, роз'яснюються її права, передбачені статтею 498 цього Кодексу (ст. 268 КУпАП).

Протокол складається у двох примірниках, один з яких вручається під розписку особі, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил.

У разі відмови особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, одержати примірник протоколу до протоколу вноситься відповідний запис, який підписується посадовою особою органу доходів і зборів, яка склала протокол, та свідками, якщо вони є, після чого зазначений примірник протягом трьох робочих днів надсилається особі, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, за повідомленою нею або наявною в митниці адресою (місце проживання або фактичного перебування). Протокол вважається врученим навіть у разі, якщо особа, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, не перебувала за повідомленою нею адресою або місце проживання чи фактичного перебування, назване нею, є недостовірним.

Дані вимоги закону посадовою особою уповноваженою на складання протоколу про порушення митних правил дотримані не були.

Як вбачається з протоколу про порушення митних правил, даний протокол був складений митними органами за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1, у відповідних розділах протоколу відсутні відповідні підписи ОСОБА_1 про те, чи був він ознайомлений із протоколом, чи були роз'яснені належні йому права, чи отримав він копію протоколу.

Так само, митному органу необхідно провести додатковий аналіз документів у вказаній справі, оскільки згідно листа ВАТ «Минский завод колесных тягачей» від 13.06.2018 року за №215/0434, повідомлено, що товариство виготовляє автобуси НЕМАН у відповідності з екологічними нормами, які діють у державі отримувача або у відповідності з іншими вимогами замовника.

Згідно довідки №06с/1321/4-18 від 25.06.2018 року ПП «Науково-виробничий центр оцінки відповідності «ЮГ», автобус НЕМАН-НОМЕР_6, що ввозить на територію України ТОВ «Сучасні вантажівки», згідно інвойсу 215/0347 від 17.05.2018 року належить до екологічного класу Євро-5.

Таким чином, уповноваженою на складання протоколу особою були порушені вимоги ст.ст. 494, 498 МК України та неповно досліджено усі обставини справи.

На підставі вищевикладеного, прихожу до висновку про направлення матеріалів за вказаним протоколом до Київської міської митниці ДФС України для проведення додаткової перевірки.

Керуючись ст. 294 КУпАП та ст. 529 МК України -

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали справи за протоколом про порушення митних правил №0300/10000/18 від 30.05.2018 року складеного відносно ОСОБА_1 за ст. 472 МК України повернути до Київської міської митниці ДФС України для проведення додаткової перевірки.

Встановити строк для проведення додаткової перевірки 1 місяць, з моменту отримання справи Київською міською митницею ДФС України.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду міста Києва через Солом'янський районний суд міста Києва протягом десяти днів з дня її постановлення.

Суддя