Постанова від 12.06.2007 по справі А3/164-07

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

29.05.07р.

Справа № А3/164-07

За позовом Прокурора Бабушкінського району м. Дніпропетровська, м. Дніпропетровськ в інтересах держави в особі Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі Дніпропетровського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, м. Дніпропетровськ

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Дексія Інвест Груп", м. Дніпропетровськ

про стягнення 1 000 грн. 00 коп.

Суддя Юзіков С.Г.

Секретар судового засідання Мацкова К.В.

Представники сторін:

прокурора - Дзюба В. В., помічник прокурора Бабушкінського району, дор. № 119 від. 12.04.2007р.

позивача -Степанюк О.А., головний спеціаліст відділу правозастосування та захисту прав інвесторів, дов. №0783/01-19/03 від 23.01.2007р.

відповідача -Науменко Р.М., протокол №3 від 25.09.2006р.

СУТЬ СПОРУ:

Прокурор просить стягнути з Відповідача штраф у розмірі 1 000,00 грн. в дохід державного бюджету України за балансовим рахунком 3111 "Надходження до загального фонду державного бюджету", код бюджетної класифікації 23030300 "Адміністративні штрафи та інші санкції", символ 101, на рахунок територіального органу казначейства за місцезнаходженням платника.

Позивач підтримав позовні вимоги.

Відповідач у судовому засіданні на доказ сплати штрафу, надав копію меморіального ордеру №1088 від 23.10.2006р. на суму 1 000,00 грн.

Справа розглядається за наявними у ній матеріалами.

Згідно зі ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні було оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення представників сторін, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до ст. 5 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" (далі Закон) державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.

Згідно зі ст. 6 Закону Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, підпорядкованим Президенту України і підзвітним Верховній Раді України. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат і територіальні органи.

Відповідно до ст.7 Закону основними завданнями Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку є:

1) формування та забезпечення реалізації єдиної державної політики щодо розвитку та функціонування ринку цінних паперів та їх похідних в Україні, сприяння адаптації національного ринку цінних паперів до міжнародних стандартів;

2) координація діяльності державних органів з питань функціонування в Україні ринку цінних паперів та їх похідних;

3) здійснення державного регулювання та контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних на території України, а також у сфері спільного інвестування;

4) захист прав інвесторів шляхом застосування заходів щодо запобігання і припинення порушень законодавства на ринку цінних паперів, застосування санкцій за порушення законодавства у межах своїх повноважень;

5) сприяння розвитку ринку цінних паперів;

6) узагальнення практики застосування законодавства України з питань випуску та обігу цінних паперів в Україні, розроблення пропозицій щодо його вдосконалення.

Перевіркою дотримання вимог законодавства у сфері обігу цінних паперів, проведеною 27.07.2006р., встановлено порушення Відповідачем р. 2 п.п. 2.1.1, 2.2 Положення про складання адміністративних даних щодо діяльності торговців цінними паперами та подання відповідних документів до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 08.06.2004р. №279, в частині неподання адміністративних даних за 1 квартал 2006р., про що складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів №01/39ДМ від 27.07.2006р.

Відповідно до ст. 12 Закону штрафи, передбачені статтею 11 Закону, накладаються Головою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Комісії, начальником відповідного територіального органу або за його письмовим дорученням його заступником після розгляду матеріалів, які засвідчують факт правопорушення. Про вчинення правопорушення, зазначеного у статті 11 Закону, уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка його виявила, складається акт, який разом з поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та документами, що стосуються справи, протягом трьох робочих днів направляється посадовій особі, яка має право накладати штраф. Посадова особа Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про накладення штрафу протягом 10 робочих днів після отримання документів, зазначених у частині другій цієї статті. Рішення про накладення штрафу оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, на яку накладено штраф, та банківській установі, в якій відкрито поточний рахунок цієї юридичної особи.

Згідно з ч. 2 ст. 241 ГК України перелік порушень, за які з суб'єкта господарювання стягується штраф, розмір і порядок його стягнення визначаються законами, що регулюють податкові та інші відносини, в яких допущено правопорушення.

Відповідно до ст. 11 Закону постановою уповноваженої особи Дніпропетровського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №455-ДМ від 11.08.2006р. за вказане правопорушення на Відповідача накладено траф у розмірі 1 000,00 грн., який підлягав сплаті до державного бюджету України. Вказана постанова направлена Відповідачеві.

Відповідач своєчасно не виконав вказані вимоги законодавства.

Однак, з урахування того, що Відповідач надав суду докази сплати штрафу у сумі 1 000,00 грн. (меморіальний ордер №1088 від 23.10.2006р.), тобто до відкриття судом провадження у даній справі, позов задоволенню не підлягає.

Керуючись ст. 17, 19, 71, 158-163, 254, п.6 Розділу УІІ Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

В адміністративному позові відмовити.

Постанова набирає чинності відповідно до ст. 254 Кодексу Адміністративного судочинства України та може бути оскаржена у порядку ст. 185, 186 Кодексу Адміністративного судочинства України

Суддя С.Г. Юзіков

Постанова оформлена у повному обсязі 19.06.2007р.