ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД Луганської області 91016, м.Луганськ пл.Героїв ВВВ 3а тел.55-17-32
ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ СУД Луганской области91016, г.Луганск пл.Героев ВОВ 3а тел.55-17-32
13.06.07 Справа № 2/148н-ад.
Судова колегія у складі: головуючого - судді О.О.Седляр, судді Б.В.Яресько , судді Є.Ю.Пономаренко розглянувши матеріали справи за позовом
Голови Луганської обласної дитячої організації «Діти спадкоємці Чорнобиля», м. Алчевськ Луганської області
до Біловської селищної ради Лутугінського району Луганської області, с. Біле Лутугінського району
про визнання недійсним рішення
в присутності представників сторін:
від позивача - Лисенко М.М., керівник,
від відповідача - Мога О.В., голова,
Суть спору: позивачем заявлено вимогу про скасування рішень Біловської селищної Ради та визнання недійсними договорів.
Відповідач відзивом на позовну заяву, яку здано у засіданні суду 13.06.07, позовні вимоги відхилив, з підстав визначених у відзиві.
Дослідивши матеріали справи та приймаючи до уваги, що:
Позов заявлено на підставі Кодексу адміністративного судочинства України.
Судова колегія дійшла висновку про те, що дану справу слід направити за підсудністю до місцевого загального суду як адміністративного суду, а саме -Алчевського міського суду Луганської області, з наступних підстав.
Відповідно до п. п. 5, 6 Розділу VІІ “Прикінцеві та перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, господарські суди до створення окружних адміністративних судів розглядають адміністративні справи, які були підвідомчі господарським судам і за предметною підсудністю підлягали б розглядові саме окружними адміністративними судами.
Відповідно до ч. 2 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, їх посадова чи службова особа, крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Відповідач у справі є, відповідно до ст. 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», органом місцевого самоврядування.
Кодекс адміністративного судочинства України не передбачає положень за яких у даній справі відповідачем у якій є орган місцевого самоврядування підлягає розглядові окружним адміністративним судом.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням змін внесених Законом України від 15 грудня 2006 року N483-V господарським судам підвідомчі справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав, крім, зокрема: спорів, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції Конституційного Суду України та адміністративних судів.
Тому, також ще й з даних підстав справа не підвідомча господарському суду та відповідно не підлягає розглядові ним як окружним адміністративним судом.
Так, місцевим загальним судам як адміністративним судам підвідомчі справи сторонами у яких є юридичні особи -органи місцевого самоврядування.
За викладених підстав, Господарським судом Луганської області помилково відкрито провадження за адміністративним позовом до органу місцевого самоврядування відповідача у справі, оскільки дана справа за предметною підсудністю підлягає розглядові місцевим загальним судом як адміністративним судом.
Таким чином, дана адміністративна справа підлягає передачі на розгляд відповідного місцевого загального суду, як адміністративного суду, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 22 Кодексу адміністративного судочинства України.
З огляду на те, що відповідно до ч. 2 ст. 19 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які стосуються інтересів конкретної особи, вирішуються адміністративними судами за місцем проживання (перебування, знаходження) позивача, який у даному випадку розташований у м. Алчевську Луганської області, дана справа підлягає передачі за підсудністю до Алчевського міського суду Луганської області, як адміністративного суду.
Відповідно до ч. 5 ст. 22 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому цією статтею, розглядається адміністративним судом, до якого вона надіслана.
Згідно ч. 6 ст. 22 вказаного Кодексу спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 18, 22, 160, 165, Кодексу адміністративного судочинства України, судова колегія
1. Надіслати матеріали справи № 2/148н-ад за позовом Голови Луганської обласної дитячої організації «Діти спадкоємці Чорнобиля»,м. Алчевськ Луганської області до Біловської селищної ради Лутугінського району Луганської області, с. Біле Лутугінського району про скасування рішень Біловської селищної Ради та визнання недійсними договорів за підсудністю до Алчевського міського суду Луганської області, як адміністративного суду.
Суддя О.О. Седляр
Суддя Б.В. Яресько
Суддя Є.Ю.Пономаренко