"14" травня 2007 р.
15:30
Справа № 1/135/07
м. Миколаїв
За позовом: Відкрите акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації
“Миколаївгаз» НАК “Нафтогаз України».
/54003, м. Миколаїв, вул. Чигрина, 156/
До відповідача: Спеціалізована державна податкова інспекція по роботі з великими
платниками податків у м. Миколаєві
/54017, м. Миколаїв, вул. Чкалова, 20/
про: скасування рішення: № 00006239/0 від 26.10.2006р. про застосування штрафних санкцій.
Суддя Васильєва Л.І.
Секретар судового засідання Дьяченко Т.В.
Представники:
Від позивача: Бєлік Т.М., довіреність від 26.01.2007р.
Від відповідача: Нешанський О.В., довіреність від 11.05.2007р.
Позивач звернувся до господарського суду з позовом про скасування податкового повідомлення-рішення № 00006239/0 від 26.10.2006р. про застосування штрафних санкцій у сумі 1846,08 грн., обґрунтовуючи свій позов тим, що штрафна санкція повинна застосовуватись до платника податків, яким в даному випадку є структурний підрозділ позивача - Очаківське управління експлуатації газового господарства, а не до позивача.
Відповідач позов не визнає з тих підстав, що відповідальність за порушення Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні встановлена Указом Президента України “Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» , відповідно якого штрафні санкції застосовуються до юридичної особи.
Розглянувши надані сторонами і витребувані судом докази, заслухавши доводи сторін у судовому засіданні - суд
відповідач здійснив виїзну планову документальну перевірку дотримання позивачем вимог податкового , валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2005 року по 30.06.2006 року, про що склав акт перевірки від 15.06.2006 року № 914-23-31882313 (а.с.8-30).
За результатами перевірки позивачу направлено податкове повідомлення-рішення № 00006239/0 від 26.10.2006р. про застосування штрафних санкцій у сумі 1846,08 грн., яке позивач просить скасувати.
Позовні вимоги задоволенню не підлягають, виходячи з наступного:
підпунктом 3.1. пункту 3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного Банку України від 14 грудня 2004 року №40/10320 встановлено, що касові операції оформляються касовими ордерами, видатковими відомостями, розрахунковими документами, документами за операціями із застосуванням платіжних карток, іншими касовими документами, які згідно із законодавством України підтверджували б факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) готівкових коштів.
Актом від 26.10.2006р. на підставі перевірки первинних бухгалтерських документів позивача встановлено факт порушення останнім вказаної норми: проведення готівкових розрахунків через підзвітну особу без подання одержувачем грошових коштів платіжного документа, що підтверджує сплату покупцем готівкових коштів(чеків, квитанцій до прибуткових касових ордерів на загальну суму 1846,08 грн., в тому числі 1625,09 грн. по головному управлінню і 220,99 грн. по Очаківському управлінню експлуатації газового господарства (а.с.15-16).
Вказаний факт позивачем не оспорюється.
Відповідно пункту 3 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства в Україні обставини, які визнаються сторонами, можуть не доказуватися перед судом. Оскільки проти цього не заперечують сторони , то в суду не виникає сумніву щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання.
Відповідальність за вказане вище порушення підпункту 3.1. пункту 3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні передбачена пунктом 1 Указу Президента України “Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» , відповідно якого з порушника стягується фінансова санкція у вигляді штрафу у розмірі сплачених коштів.
Отже, прийняте відповідачем рішення відповідає фактичним обставинам і чинному законодавству.
Доводи позивача щодо відповідальності саме структурного підрозділу за виявлене правопорушення - Очаківського управління експлуатації газового господарства, а не позивача судом відхиляються, оскільки застосована штрафна санкція не є санкцією за порушення податкового законодавства. Вказаний вище Указ Президента України “Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» передбачає відповідальність юридичних осіб, а не їх структурних підрозділів.
За таких обставин в задоволенні позову необхідно відмовити.
Керуючись ст.ст. 94, 160, 162-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, - суд
В задоволенні позову відмовити.
Постанова у відповідності зі ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Сторони, які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанову повністю або частково у порядку і строки встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя