Тальнівський районний суд Черкаської області
Єдиний унікальний номер:704/607/18
Номер провадження: 2/704/390/18
12.07.2018 року Тальнівський районний суд Черкаської області у складі:
головуючий - суддя Фролов О.Л.,
секретар судового засідання - Кремсалюк Т.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в загальному позовному провадженні в м. Тальне цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Майданецької сільської ради Тальнівського району про визнання права власності на спадкове майно,-
Позивач звернувся до суду з позовом про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування. На підставу своїх вимог посилається на те, що 20.07.2013 року померла її мати ОСОБА_2, після смерті якої відкрилась спадщина до складу якої входить земельна ділянка з кадастровим номером 7124086600:00:01:091 площею 2,7793 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована в адміністративних межах Майданецької сільської ради Тальнівського району, що належала померлій на праві приватної власності. Під час оформлення спадщини виявилось, що Державний акт на право власності на вищевказану земельну ділянку серії ЧР № 14-19-159, втрачений та нотаріус відмовився видавати свідоцтво про право на спадщину. В зв'язку з чим позивачка звернулася до суду з даним позовом.
До початку судового засідання позивачка подала до суду заяву, в якій позов підтримала повністю, просила суд його задовольнити, а справу слухати у її відсутність.
Відповідач - голова Зеленьківської сільської ради до початку судового засідання надав клопотання в якому не заперечував проти задоволення позову та просив суд справу розглядати за відсутності представника відповідача.
Вивчивши матеріали даної справи, дослідивши докази надані по справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є спадкоємцем ОСОБА_2, померлої 20.07.2013, спадкова справа заведена в Тальнівській державній нотаріальній конторі 20.01.2014 за №11/2014, що підтверджується інформацією наданою Тальнівською державною нотаріальною конторою від 23.06.2018 №816/01-16.
Відповідно до свідоцтва про смерть серія 1-СР №213128 виданого 22.07.2013, ОСОБА_2 померла 20.07.2013 в м. Тальне Черкаської області.
Відповідно до копії Державного акта на право приватної власності на землю серія ЧР №14-19-159, ОСОБА_2 належить земельна ділянка площею 2,7793 га з кадастровим номером 7124086600:00:01:091, що розташована на території Майданецької сільської ради Тальнівського району Черкаської області, що підтверджується також, інформацією наданою відділом Держгеокадастру у Тальнівському районі Черкаської області №107 від 31.01.2018.
Відповідно до Постанови про відмову у вчиненні нотаріальних дій №191/02-31 від 03.02.2018 Тальнівської державної нотаріальної контори, Позивачу відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину після смерті ОСОБА_2, оскільки спадкоємцем не подано оригінал правовстановлюючого документа.
Відповідно до ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом. В даному випадку позивачем набуто право власності в порядку спадкування, а тому за ним має бути визнано право власності на земельну ділянку.
Відповідно до ст. 392 ЦК України, власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Відповідно до ст.1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до ст.1268 ЦК України, спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Аналізуючи досліджені докази, суд вважає позов доведеним, і є всі підстави для визнання за позивачкою право власності на земельну ділянку в порядку спадкування.
На підставі ст. 328, 392, 1218, 1268 ЦК України, керуючись ст.ст. 12, 13, 141, 206, 209, 259, 263, 265 ЦПК УКраїни, суд,-
Позов ОСОБА_1 до Майданецької сільської ради Тальнівського району про визнання права власності на спадкове майно, задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1) в порядку спадкування, право власності на земельну ділянку площею 2,7793 га з кадастровим номером 7124086600:00:01:091 призначену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована в адміністративних межах Майданецької сільської ради Тальнівського району, що належала спадкодавцю ОСОБА_2 згідно Державного акта на право приватної власності на землю серія ЧР №14-19-159 виданого на підставі рішення сесії Майданецької сільської ради №12/4 від 28.02.2001 року.
Рішення суду може бути оскаржене безпосередньо до Апеляційного суду Черкаської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення, а учасниками справи, які не були присутні при його оголошенні протягом тридцяти днів з дня отримання його копії. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу ХІІІ «Перехідні положення» Цивільного процесуального кодексу України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Тальнівський районний суд Черкаської області.
Суддя О.Л. Фролов