Рішення від 17.07.2018 по справі 697/840/18

Справа № 697/840/18

Провадження № 2/697/444/2018

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 липня 2018 року

Канівський міськрайонний суд Черкаської області в складі:

головуючого судді Русакова Г.С.

за участю секретарясудового засідання ОСОБА_1.

розглянувши у відкритому судовому засіданні м. Канів цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання дітей,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася в суд з позовом до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання дітей. Свій позов мотивує тим, що від шлюбу з відповідачем сторони мають двох дітей : ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1. Сумісним подружнім життям з відповідачем проживали до січня 2018 року. Шлюб розірваний в судовому порядку. Їх неповнолітні діти проживають з позивачем та перебувають на її утриманні. Відповідач добровільно матеріальної допомоги на утримання дітей не надає Відповідач інших дітей не має, аліменти нікому не платить. Просить суд стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання дітей в розмірі 1/3 частини від усіх видів його заробітку (доходу), але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідно до віку, щомісячно і до повноліття дітей. Судові витрати покласти на відповідача.

Позивач в судове засідання не з'явилася, надала до суду заяву про розгляд справи без її участі, позовні вимоги підтримує повністю, просить позов задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Повідомлення про причину неявки в засідання від відповідача до суду не надійшло, відзив на позов не надано, а тому суд вважає за можливе відповідно до ч.1 ст. 280 ЦПК України провести заочний розгляд справи на підставі наявних у справі доказів, враховуючи, що позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Згідно з частини 2 статті 247 ЦПК України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Відповідно до ст.180 СК України батьки повинні утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Судом встановлено, що сторони від шлюбу мають дітей: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.3,4).

При визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів; доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; 4) інші обставини, що мають істотне значення (ст. 182 СК України).

Позивач ОСОБА_2 сама не може утримувати дітей та нести одноособово витрати повязані з їх вихованням, тому суд вважає за необхідне стягнути з відповідача аліменти на неповнолітніх дітей.

Відповідно до ч.2 ст. 182 СК України розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Судом встановлено, що відповідач працездатний, малолітніх дітей або осіб похилого віку на утриманні не має, а тому суд приходить до висновку, що відповідач має можливість надавати матеріальну допомогу на утримання неповнолітніх дітей у розмірі 1/3 частини від всіх видів його заробітку та з урахуванням ч.2 ст.182 СК України, зокрема, мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Оцінюючи всі зібрані по справі докази, враховуючи інтереси дітей для забезпечення стабільних та гармонійних умов їх життя, повного та всебічного розвитку, враховуючи матеріальний та сімейний стан платника аліментів, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.

Суд вважає, що у відповідності до ст. 141 ЦПК на відповідача ОСОБА_3 необхідно покласти сплату судового збору у розмірі 704,80 грн..

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 430 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.

Керуючись ст. ст. 12, 81, 89, 259, 263, 265,268, 273, 280-284,354,430, ЦПК України, ст. 180,182 СК України, суд

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання дітей - задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованого за адресою: просп.. Воз'єднання,9,кв.17, м. Київ, проживає ІНФОРМАЦІЯ_3 на користь ОСОБА_2 06.07.1910.02.1989 р.н., ідентифікаційний номер НОМЕР_1 проживаючої в м. Канів, вул Федоренка, 48/2, с. Голяки, Канівського району Черкаської області, аліменти на утримання дітей: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1. в розмірі 1/3 частини від усіх видів його заробітку (доходу), але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідно до віку, щомісячно починаючи з 15.05.2018 р. і до повноліття дітей..

Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованого за адресою: просп.. Воз'єднання,9,кв.17, м. Київ, проживає ІНФОРМАЦІЯ_3 на користь держави судовий збір в сумі 704,80 (сімсот чотири гривні,80 коп.) грн.

Рішення в частині стягнення аліментів допустити до негайного виконання у межах суми платежу за один місяць.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом встановлених законом строків, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Головуючий підпис ОСОБА_6

з оригіналом згідно: оригінал зберігається при матеріалах справи № 697/840/18

Головуючий Г . С . ОСОБА_6

Попередній документ
75354856
Наступний документ
75354858
Інформація про рішення:
№ рішення: 75354857
№ справи: 697/840/18
Дата рішення: 17.07.2018
Дата публікації: 23.07.2018
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Канівський міськрайонний суд Черкаської області
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори, що виникають із сімейних правовідносин; Спори, що виникають із сімейних правовідносин про стягнення аліментів