Справа № 524/4146/18
Провадження 3/524/2649/18
17.07.2018 року суддя Автозаводського районного суду м. Кременчука Обревко Ліна Олександрівна, розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції у місті Кременчуці Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянин України, який не працює, зареєстрований та проживає: ІНФОРМАЦІЯ_2 А
за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення -
17.05.2018 року близько 12 год. 00 хв. гр. ОСОБА_1 керував транспортним засобом «ЗАЗ Daewoo» д.н.з. НОМЕР_1, по вул. Харківській, 40/15 в м. Кременчуці, з ознаками наркотичного сп'яніння (а саме млява мова, сповільненість ходи, не природна блідість обличчя) Від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння водій відмовився в КОНД в присутності двох свідків ), в порушення вимог п.2.5 ПДР України, чим вчинив правопорушення передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.
Допитаний в судовому засіданні, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 вину у вчиненні інкримінованому йому правопорушення не визнав, та пояснив, що він 17.05.2018 року близько 12 год. 00 хв. рухався по вул. Харківській, 40/15 в м. Кременчуці. Від проходження огляду на стан сп'яніння, у встановленому законом порядку не відмовлявся, а просто не мав фізичної змоги для здачі аналізу. Вважає себе не винним.
Але винна ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП доведена дослідженими в судовому засіданні доказами.
Допитаний в судовому засіданні свідок поліцейський роти № УПП в. м. Кременчуці ДПП ОСОБА_2 пояснив, що 17.05.2018 року під час патрулювання в м. Кременчук на вул. Харківській був зупинений водій ОСОБА_1 за порушення правил дорожнього руху, під час руху не був пристебнутий ремнем безпеки пасажир. Водій «ЗАЗ Daewoo» д.н.з. НОМЕР_1 гр. ОСОБА_1М мав явні ознаки наркотичного сп'яніння, від проходження огляду на стан сп'яніння, у встановленому законом порядку відмовився в КОНД, в присутності двох свідків, було складено протокол за ч.1 ст.130 КУпАП.
Суду для огляду органом поліції надіслано відеозапис відео реєстратора патрулювання, який суд у відповідності до ст. 251 КУпАП приймає як доказ у справі про адміністративне правопорушення.
Із змісту відеозапису, який міститься на долученому до матеріалів справи диску для лазерних систем зчитування інформації та який досліджений судом в судовому засіданні вбачається, що водію ОСОБА_1М було роз'яснене права та було повідомлено, що виявлені ознаки наркотичного сп'яніння. Водієві було роз'яснене право проходження на стан у КОНД. В присутності двох свідків ОСОБА_1М відмовилась від проходження огляду на стан сп'яніння в КОНД. Працівник патрульної поліції роз'яснив водієві, що на нього буде складений протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.130 КУпАП за відмову від проходження огляду на стан сп'яніння.
Відповідно до п.2.5 ПДР України водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до ст.130 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Порядок огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції визначено ст. 266 КУпАП, Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, яка затверджена спільним наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України від 09.11.2015 року №1452/735 та Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, що затверджений Постановою КМУ №1103 від 17.12.2008 року.
Відповідно до ст.266 КУпАП передбачено, що особи, які керують транспортними засобами, річковими або маломірними суднами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, річковими або маломірними суднами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.
У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.
Згідно п.п. 6, 7 розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, яка затверджена спільним наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України від 09.11.2015 № 1452/735, огляд на стан сп'яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
Відповідно до п.п. 1, 6 розділу ІІ Інструкції, за наявності ознак, передбачених пунктом 3 розділу І цієї Інструкції, поліцейський проводить огляд на стан сп'яніння за допомогою спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом. Огляд на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу проводиться в присутності двох свідків.
Заслухавши показання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності,дослідивши відео та оцінивши зібрані та дослідженні докази, суд вважає, що вина ОСОБА_1М у в чиненні встановленого правопорушень підтверджується: протоколом серія БР №170879 від 17.05.2018 року відносно ОСОБА_1; висновком №1332 від 17.05.2018 року в якому вказано що особа відмовилась віл проходження огляду на стан сп'яніння, письмовими поясненнями ОСОБА_3 від 17.05.2018 року, ОСОБА_4 від 17.05.2018 року, рапортом поліцейського роти №4 батальйону Управління патрульної поліції у м. Кременчуці ОСОБА_5, довідкою старшого інспектора з особливих доручень відділу адміністративної практики Управління патрульної поліції у м. Кременчуці ДПП ОСОБА_6
В зв'язку з вищевикладеним, вивчивши матеріали і обставини справи, враховуючи характер вчиненого правопорушення, ступінь вини, особу ОСОБА_1, який раніше не притягався до адміністративної відповідальності, не працює, вважаю за необхідне застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в прибуток держави з позбавлення права керування транспортними засобами.
Статтею 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Законом України «Про судовий збір» передбачено справляння судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, у зв'язку із чим суддя вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1М судовий збір в дохід держави в розмірі 352 грн. 40 коп.
На підставі викладеного та керуючись ч.1 ст.130 ст.ст. 40-1, 383-384 КУпАП, -
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП застосувавши адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 10200 грн. в прибуток держави, з позбавленням права керування транспортними засобами терміном 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 352,40 грн. на користь держави (одержувач є Державна судова адміністрація України: отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 899998; рахунок отримувача: 31211256026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Штраф підлягає добровільній сплаті протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення копії постанови.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу з ОСОБА_1 підлягає стягненню подвійний штраф в розмірі 20400 грн.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Полтавської області через Автозаводський районний суд м. Кременчука.
Постанова набирає чинності після закінчення строків подання апеляційної скарги або розгляду справи Апеляційним судом, якщо постанову не скасовано.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.
Суддя Л.О. Обревко