17.07.2018 3/425/686/18
425/2019/18
Суддя Рубіжанського міського суду Луганської області М'якінченко Н.В., розглянув матеріали, що надійшли від Національної поліції України Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції в Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 173 КУпАП ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, не працюючого, мешкаючого за адресою: Луганська область, м. Рубіжне, вул. Б. Хмельницького 105/16-
Встановив:
16.07.2018 року до Рубіжанського міського суд Луганської області надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення за ст. 173 КУпАП у відношенні ОСОБА_1
Дослідивши письмові матеріали, суд приходить до висновку про необхідність повернення матеріалів про вчинення адміністративного порушення ОСОБА_1, - органу, який його склав, за наступних підстав.
Відповідно до вимог ст. 278 КУпАП - Орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання:
1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи;
2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення;
3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду;
4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали;
5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Згідно ст. 268 КУпАП- особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Згідно ст. 277-2 КУпАП повістка особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, вручається не пізніш як за три доби до дня розгляду справи в суді, в які зазначено дата і місце розгляду справи.
При отриманні матеріалів судом засобів зв'язку з ОСОБА_1 не встановлено.
У вказаному протоколі про адміністративне правопорушення серії АА № 313587 від 07.07.2018 року в графі: «розгляд адміністративної справи відбудеться» - зазначено за викликом суду», але згідно п. 11 „Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції,затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 1376 від 06.11.2015 року, а саме при складанні протоколу про адміністративне правопорушення особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються її права, передбачені статтями 55, 56, 59, 63 Конституції України, статтею 268 КУпАП, повідомляється, що справу про адміністративне правопорушення буде розглянуто у строки, визначені статтею 277 КУпАП, про що робиться відмітка та ставиться підпис особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Таким чином за вищезазначених обставин неможливо повідомити ОСОБА_1 про розгул справи, іншого порядку щодо повідомлення особи про розгляд відносно неї адміністративної справи з не порушенням строку розгляду КУпАП не передбачено, а в іншому випадку будуть порушено права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, що передбачено ст. 268 КУпАП.
З урахуванням визначених строків розгляду даної категорії справ про адміністративне правопорушення, правопорушника неможливо викликати до суду, представники органу, що спрямував даний адміністративний матеріал до суду - не забезпечили явку особи до суду для можливого розгляду з урахуванням вимог законодавства, а будь-який інший порядок щодо виклику особи до суду або повідомлення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, в даному випадку, положеннями КУпАП не передбачений.
Враховуючи визначений порядок розгляду адміністративних справ, суд вважає, що дану адміністративну справу не можливо розглянути у відсутності правопорушника
Дані обставини перешкоджають повному та всебічному розгляду адміністративного матеріалу відносно особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за ст. 173 КУпАПта позбавляють суд можливості з'ясування всіх обставин справи і вирішення справи по суті, в іншому разі будуть порушені положення ст. 6 КОНВЕНЦІЯ про захист прав людини і основоположних свобод, від 04.11.1950 р., яка ратифікована в Україною 17.07.1997 р., згідно якої - Кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення. Судове рішення проголошується публічно.
Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. Заяви про розгляд справи у відсутність правопорушника до суду не надходило.
За таких обставин,справа підлягає поверненню.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 268,277, 278 КУпАП, суд, -
Постановив:
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.173 КУпАП повернути Національної поліції України Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції в Луганській області.
Постанова оскарженню не підлягає та набирає чинності з моменту її проголошення.
Суддя: Н.В. М'якінченко