423/798/18
3/423/391/18
09 липня 2018 року
Попаснянський районний суд Луганської області у складі
головуючої судді: Архипенко А.В.,
за участі:
секретаря судового засідання Іваненко С.П.
прокурора Грідіна К.С.,
особи, що притягується до
адмінвідповідальності ОСОБА_1
захисника ОСОБА_2
розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Управління захисту економіки в Луганській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України , щодо
ОСОБА_1, громадянина України, який народився 27 квітня 1962 року у м. Гірське Луганської області, з вищою світою, депутат Гірської міської ради, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1, зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1,
- за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В Попаснянський районний суд надійшов протокол із письмовими матеріалами про скоєння адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст.172-6 ч.1 КУпАП відносно ОСОБА_1.
Згідно наданих матеріалів, у протоколі № 78 від 15.03.2018р. про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 зазначено, що :
ОСОБА_1, будучи депутатом Гірської міської ради відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом на якого поширюється дія Закону, несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Даний протокол обгрунтований наступним:
Постановою Гірської міської виборчої комісії міста Первомайськ Луганської області № 16/2 від 04.11.2010 року «Про результати депутатів Гірської міської ради в одномандатних мажоритарних виборчих округах», ОСОБА_1 обрано депутатом Гірської міської ради.
У відповідності до пп. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», депутати міських рад є суб'єктами, на яких поширюється дія Закону.
Верховною Радою України 23 березня 2017 року прийнято Закон №1975-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб». Закон № 1975-VIII набрав чинності 30 березня 2017 року.
Відповідно до цього закону строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше продовжено до 1 травня 2017 року.
Таким чином, ОСОБА_1 зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до 00:00 год. 01.05.2017 р.
Згідно з відомостями, які вказані у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1 було подано щорічну декларацію за 2016 рік до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування лише 23.05.2017 о 09 год. 34 хв., тобто несвоєчасно.
Згідно пояснення ОСОБА_1 поважних причин щодо несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік не встановлено.
Згідно відповіді НАЗК від 23.05.2017 № 93-05/16382/17 встановлено некоректну роботу програмного забезпечення системи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» в період з 01.01.2017 по 04.01.2017 та з 24.03.2017 по 28.03.2017. Вжиття невідкладних заходів дозволило забезпечити функціонування Реєстру та реалізувати суб'єктами декларування обов'язок щодо подання електронних декларацій відповідно до законодавства.
Згідно з ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відповідальність за вказаною статтею настає за умови несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, ОСОБА_1, будучи депутатом Гірської міської ради, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», п. 5-1 «Прикінцевих положень» Закону, п. 6 Розділу ІІ «Прикінцевих положень» Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», несвоєчасно, без поважних причин, а саме 23.05.2017 о 09 год. 34 хв., подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні прокурор підтримав даний протокол, вважав його обгрунтованим, просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.
ОСОБА_1 та його захисник, в судовому засіданні, просили суд закрити провадження у справі у зв"язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення. Захисник правопорушника - адвокат ОСОБА_2 в своєму клопотанні зазначила, що днем вчинення правопорушення ОСОБА_1 є день несвоєчасної подачі до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування НАЗК декларації за 2016 рік - 23.05.2017р - що є відкритою інформацією та міститься в мережі НАЗК.
До цього ж захисник звертає увагу, що Департаменту захисту економіки ПН України стало відомо про факт несвоєчасного подання декларації ще на час опитування ОСОБА_1 щодо питання подання ним деклараціїї, а саме 25.01.2018року.
Тому, захисник вважає, що що строки накладення адміністративного стягнення минули в розумінні положень ст.38 КУпАП.. Заслухавши пояснення правопорушника, захисника, прокурора, дослідивши матеріали адміністративної справи, суд приходить до наступних висновків. Відповідно до до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб'єктом на якого поширюється дія Закону. Ч.1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" визначено, що особи, зазначені у пункті 1 підпункту "а" пункуту 2 частини 1 статті 3 Закону, зобов"язані щорічно до 1 квітня подавати, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агенства, декларацію особи, уповноваженої на виконаня функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік, за формою, що визначається Національним агенством.
Згідно з відомостями, які вказані у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1 було подано щорічну декларацію за 2016 рік до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування лише 23.05.2017 о 09 год. 34 хв., тобто несвоєчасно. Відповідно до ч. 3 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов"язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14,212-15,212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення. При цьому, з матеріалів адміністративної справи випливає, що інкриміновані ОСОБА_1 правопорушення були скоєні 23.05.2017р., органу, що складав даний протокол було відомо про допущене порушення ОСОБА_1, тому що до матеріалів справи додані витяги з Єдиного державного реєстру декларацій на ім"я ОСОБА_1 та роздруківка декларації ОСОБА_1 з відкритої мережі НАЗК ( при наймі без зазначення дати) і вже після чого ОСОБА_1 був опитаний 25.01.2018року та відмовився від дачі пояснень.
А так, очевидно, що органу , що складав даний протокол було відомо про несвоєчасне подання декларації ОСОБА_1 наразі до 25.01.2018 року (до опитування ОСОБА_1Г.), що перевищує 3 місяці - строк який перебачений ст.38 КУпАП, встановлений для накладання адмінітсративного стягнення на особу.
Відповідно до ст. 247 ч. 1 п. 7, провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в звязку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
За таких обставинах, суд приходить до висновку, що справа підлягає закриттю, так як з моменту вчинення адміністративного правопорушення, передбачених ч.1 ст. 172-6, Кодексу України про адміністративні правопорушення минули строки накладення адміністративного стягнення.
Виходячи з викладеного, керуючись ст.ст. 38, 172-6 ч.1, 221, 247, 268, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за 172 - 6 ч.1 КУпАП закрити, у звязку із закінченням строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
На постанову може бути подана апеляція до апеляційного суду Луганської області через Попаснняський районний суд протягом 10 діб з дня його оголошення.
Суддя: А.В.Архипенко