16.07.2018 Справа №607/9147/18
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Вийванко О.М., розглянувши матеріали, що надійшли з Управління Держпраці у Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого директором ТОВ «Коменерго-Тернопіль 2», РНОКПП НОМЕР_1,
за ч.1 ст.41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Управлінням Держпраці у Тернопільській області направлено в Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ознаками ч.1 ст.41 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
З протоколу про адміністративне правопорушення № ТР 633/331/АВ/ПТ від 14 травня 2018 року вбачається, що ОСОБА_1 в період з грудня 2017 року по січень 2018 року, перебуваючи на посаді директора Товариства з обмеженою відповідальністю «Коменерго-Тернопіль 2», вчинив адміністративне правопорушення за ознаками частини 1 статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме: заробітна плата працівникам товариства за грудень 2017 року виплачувалась наступним чином: 21 грудня 2017 року - заробітна плата за 1-шу половину місяця і остаточний розрахунок - 04, 16 і 18 січня 2018 року, в порушення ч.1 ст.115 КЗпП та ч.1 ст.24 ЗУ «Про оплату праці». Згідно поданих заяв, наказом від 29.01.2018 року № 1-К, всі 53 працівники товариства були звільнені з роботи, у зв'язку з переведенням в TOB «КК «КомЕнерго - Тернопіль» (п. 5 статті 36 КЗпП України). За даними табелів обліку використання робочого часу за січень 2018 року 29-го числа (день звільнення) всі 53 працівники працювали, однак належні їм суми не було виплачено. Розрахунки із звільненими працівниками проводились: 30 січня, 02, 06, 08, 14, 20, 22 лютого і 01 березня 2018 року, в порушення ч.1 ст.116 КЗпП.
Крім цього, з протоколу про адміністративне правопорушення № ТР 635/331/АВ/ПТ від 14 травня 2018 року вбачається, що ОСОБА_1 в період з грудня 2017 року по січень 2018 року, перебуваючи на посаді директора Товариства з обмеженою відповідальністю «Коменерго-Тернопіль 2», вчинив адміністративне правопорушення за ознаками частини 1 статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме: в порушення частини 1 статті 115 КЗпП України та частиною 1 статті 24 Закону України «Про оплату праці», заробітна плата працівникам за лютий 2018 року виплачувалась наступним чином: 28 лютого - заробітна плата за 1-шу половину місяця, а остаточний розрахунок - 06, 13, 15, 20, 22 і 27 березня. В порушення частини 1 статті 116 КЗпП України, згідно поданих заяв, наказом від 31.03.2018 року № 12-К «Про звільнення працівників», 24 працівники товариства були звільнені з роботи у зв'язку з переведеннями (п. 5 статті 36 КЗпП України) в TOB «КомЕнерго - Тернопіль 5» і 28 - в TOB «КомЕнерго - Тернопіль 4». За даними табеля обліку використання робочого часу за березень 2018 року 31-го числа (день звільнення) 24 працівники (МОП) працювали, однак належні їм суми не було виплачено. Розрахунки із звільненими працівниками проводились: 05, 12, 17 і 25 квітня 2018 року. На робочому місці «електрогазозварник», яке за технологічним процесом і обладнанням, може бути потенційним джерелом шкідливих та небезпечних факторів, атестація за умовами праці не проведена, внаслідок чого працівників безпідставно позбавлено права на підвищену оплату праці, пільги та компенсації за роботу в несприятливих умовах праці.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, однак про місце та час розгляду даної справи повідомлявся належним чином.
Оцінюючи зібрані по справі докази в їх повній сукупності, оглянувши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Як встановлено у судовому засіданні, ОСОБА_1 в період з грудня 2017 року по січень 2018 року, перебуваючи на посаді директора Товариства з обмеженою відповідальністю «Коменерго-Тернопіль 2», вчинив адміністративне правопорушення за ознаками частини 1 статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме: заробітна плата працівникам товариства за грудень 2017 року виплачувалась наступним чином: 21 грудня 2017 року - заробітна плата за 1-шу половину місяця і остаточний розрахунок - 04, 16 і 18 січня 2018 року, в порушення ч.1 ст.115 КЗпП та ч.1 ст.24 ЗУ «Про оплату праці». Згідно поданих заяв, наказом від 29.01.2018 року № 1-К, всі 53 працівники товариства були звільнені з роботи, у зв'язку з переведенням в TOB «КК «КомЕнерго - Тернопіль» (п. 5 статті 36 КЗпП України). За даними табелів обліку використання робочого часу за січень 2018 року 29-го числа (день звільнення) всі 53 працівники працювали, однак належні їм суми не було виплачено. Розрахунки із звільненими працівниками проводились: 30 січня, 02, 06, 08, 14, 20, 22 лютого і 01 березня 2018 року, в порушення ч.1 ст.116 КЗпП.
Крім цього, ОСОБА_1 в період з грудня 2017 року по січень 2018 року, перебуваючи на посаді директора Товариства з обмеженою відповідальністю «Коменерго-Тернопіль 2», вчинив адміністративне правопорушення за ознаками частини 1 статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме: в порушення частини 1 статті 115 КЗпП України та частиною 1 статті 24 Закону України «Про оплату праці», заробітна плата працівникам за лютий 2018 року виплачувалась наступним чином: 28 лютого - заробітна плата за 1-шу половину місяця, а остаточний розрахунок - 06, 13, 15, 20, 22 і 27 березня. В порушення частини 1 статті 116 КЗпП України, згідно поданих заяв, наказом від 31.03.2018 року № 12-К «Про звільнення працівників», 24 працівники товариства були звільнені з роботи у зв'язку з переведеннями (п. 5 статті 36 КЗпП України) в TOB «КомЕнерго - Тернопіль 5» і 28 - в TOB «КомЕнерго - Тернопіль 4». За даними табеля обліку використання робочого часу за березень 2018 року 31-го числа (день звільнення) 24 працівники (МОП) працювали, однак належні їм суми не було виплачено. Розрахунки із звільненими працівниками проводились: 05, 12, 17 і 25 квітня 2018 року. На робочому місці «електрогазозварник», яке за технологічним процесом і обладнанням, може бути потенційним джерелом шкідливих та небезпечних факторів, атестація за умовами праці не проведена, внаслідок чого працівників безпідставно позбавлено права на підвищену оплату праці, пільги та компенсації за роботу в несприятливих умовах праці.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення доведена наступними доказами: протоколом про адміністративне правопорушення № ТР 633/331/АВ/ПТ та № ТР 635/331/АВ/ПТ від 14 травня 2018 року та іншими доказами по справі.
За даних обставин, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 містяться ознаки адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.41 КУпАП, тобто, порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами - підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи - підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеного Законом України "Про звернення громадян", або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю, а тому, його слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення.
При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, а тому, суд приходить до переконання, що до ОСОБА_1 слід застосувати стягнення у виді штрафу, передбаченого санкцією статті, за якою він притягується до відповідальності.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення підлягає стягненню з особи, на яку накладено стягнення. Тому, у відповідності до ч.5 ст.4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму.
Керуючись статтями 33, 40-1, 41, 283, 284, 287, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 510 (п'ятсот десять) гривень в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 352 (триста п'ятдесят дві) грн. 40 коп. в дохід держави.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 КУпАП.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.
Апеляційна скарга подається до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
СуддяОСОБА_2