Україна
Донецький окружний адміністративний суд
05 липня 2018 р. Справа№805/3189/18-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
час прийняття рішення: 12 год 05 хв.
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кочанової П.В., при секретарі судового засідання Притулі С.С., розглянувши у судовому засіданні адміністративний позов Донбаської національної академії будівництва і архітектури до 12 Державного пожежно-рятувального загіну Головного управління Державної Служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області про зобов'язання вчинити певні дії,-
за участю представників сторін:
представника позивача - Литвиненко В.І., довіреність
представника відповідача - Михайленко В.Д., довіреність
Позивач, Донбаська національна академія будівництва і архітектури звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до 12 Державного пожежно-рятувального загіну Головного управління Державної Служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області, в якому просить суд зобов'язати 12 Державний пожежно-рятувальний загін Головного управління Державної Служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області провести позапланову перевірку студентського гуртожитку, який розташований за адресою: вул. Паркова, 62, м. Краматорськ, Донецька область щодо дотримання Правил пожежної безпеки України.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що при перевірці правового режиму студентського гуртожитку було встановлено, що пожежна безпека будівлі і приміщень викликає сумніви, що ставить під загрозу життя та здоров'я мешканців.
04 квітня 2018 року, з метою перевірки належного стану гуртожитку до дотримання Правил пожежної безпеки в Україні, та забезпечення пожежної безпеки студентів, які проживають у ньому, Позивач звернувся до відповідача з листом № 08-05-0265 з проханням провести позапланову перевірку на підставі ст. 2 Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» № 1728-VIII від 03.11.2016 року. Так, 17.04.2018 року позивач отримав лист від 16.04.2018 року № 10/1005, в якому відповідач відмовляється проводити позапланову перевірку гуртожитку з посиланням на те, що позивач відноситься до суб'єктів господарювання із середнім ступенем ризику у сфері техногенної та пожежної безпеки. Вважає, що абз. 1 ч. 1 ст. 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» встановлено, що підставами для здійснення позапланових заходів є, зокрема, подання суб'єктом господарювання письмової заяви до відповідного органу державного нагляду (контролю) про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 08 травня 2018 року відкрито провадження у справі № 805/3189/18-а за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 31 травня 2018 року.
30.05.2018 року від відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому останній просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог позивача. Так, в обґрунтування своїх заперечень відповідач вказує, що згідно постанови КМУ № 1043 «Про затвердження критеріїв за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки Державною службою з надзвичайних ситуацій» якою було скасовано постанову КМУ від 29.02.2012 року № 306 та переглянуто критерії за якими оцінюється ступінь ризику.
Відповідно до відомостей наглядової справи на суб'єкт господарювання - Донбаську національну академію будівництва і архітектури, останній відповідно до нових критеріїв затверджених постановою КМУ № 1043 відноситься до суб'єктів господарювання із середнім ступенем ризику.
Постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2017 року № 1104 «Про затвердження переліку органів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» відповідно до якої на ДСНС та її територіальні органи ( в частині здійснення державного нагляду (контролю) стосовно закладів оздоровлення та відпочинку дітей, інтернатних закладів, закладів дошкільної освіти, загальної середньої освіти, професійної освіти, спеціалізованої освіти, а також суб'єктів господарювання з високим ступенем ризику дія мораторію не поширюється.
Між тим, Донбаська національна академія будівництва і архітектури не підпадає під дію зазначеної постанови.
Відповідач вважає твердження позивача про те, що Закон України «Про тимчасові заходи на період здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» відміняє мораторій на проведення перевірок, безпідставними, оскільки відповідно до п. 2 ст. 7 зазначеного Закону на час дії мораторію на здійснення заходів державного нагляду (контролю) суб'єктів господарювання призупинено дію «другого речення абзацу п'ятого частини першої статті 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».
Вважає, що жодних підстав для проведення планового або позапланового заходу державного нагляду (контролю) посадовими особами перевірки позивача не має.
В підготовчому засіданні 31 травня 2018 року Донецьким окружним адміністративним судом розгляд справи було відкладено до 15 червня 2018 року.
В підготовчому засіданні 15 червня 2018 року Донецьким окружним адміністративним судом було оголошено перерву до 22 червня 2018 року.
19.06.2018 року до відділу документального забезпечення Донецького окружного адміністративного суду від позивача надійшла відповідь на відзив, в якому останній наполягає, що позапланова перевірка відповідно до ст. 3 Закону України № 1728-VIII проводиться за погодженням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну регуляторну політику. Також, зазначає, що звернення юридичної особи у відповідності до пп. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України № 1728-VIII щодо проведення позапланової перевірки не потребує погодження Державної регуляторної служби.
В підготовче засідання, призначене на 22 червня 2018 року з'явилися повноважні представники позивача та відповідача.
Так, представником відповідача в підготовчому засіданні надано до суду письмові заперечення на відповідь на відзив, в яких останній зазначає, що Законом України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» встановлений мораторій виключно на проведення планових перевірок, але зазначений Закон також обмежує і підстави для проведення позапланових перевірок.
Крім того, відповідач посилається на те, що вимоги Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» суперечать вимогам Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції». Так, відповідач вважає, що до спірних правовідносин застосовуються норми саме спеціального Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції».
Ухвалою Донецького оружного адміністративного суду від 22.06.2018 року закрито підготовче провадження у справі та призначено справу до судового розгляду по суті на 05.07.2018 року об 11 год. 10 хв.
В судове засідання 05.07.2018 року з'явилися повноважні представники позивача та відповідача та підтримали свої вимоги.
В судовому засіданні повноважний представник позивача підтримав позовні вимоги, просив суд позов задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог з підстав викладених у відзиві та додаткових письмових поясненнях.
Заслухавши пояснення представника позивача та відповідача, розглянувши подані сторонами заяви по суті справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується вимоги та заперечення, дослідивши докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, суд встановив наступне.
Донбаська національна академія будівництва і архітектури зареєстрована в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців 08.10.1997 року за №1 273 120 0000 000196, код ЄДРПОУ 02070795.
Наказом Міністерства освіти і науки України від 24.11.2017 року № 1536 «Про безоплатну передачу нерухомого майна в м. Краматорськ з балансу ДНЗ «Міжрегіональне вище професійне училище м. Краматорськ», яким з метою підвищення ефективності використання державного майна, передано безоплатно з балансу Державного навчального закладу «Міжрегіональне вище професійне училище м. Краматорська» на баланс Донбаської національної академії будівництва та архітектури, а саме будівлю гуртожитку загальною площею 4 841,5 кв.м. (реєстраційний номер 02542018.1АААБИБ620, інвентарний номер 10310006), розташоване за адресою: Донецька область., м. Краматорськ, вул. Паркова.
Актом приймання - передачі від 01.12.2017 року, затвердженого Міністерством освіти і науки України від 27.12.2017 року об'єкт нерухомості - будівля гуртожиток (інвентарний номер 13010006), розміщений за адресою Донецька область, м. Краматорськ вул. Паркова,62 передано Донбаській національній академії будівництва і архітектури.
Листом від 04.04.2018 року за № 08-05-0265 позивач звернувся до Начальника 12 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Донецькій області в якому зазначив, що у зв'язку з отриманням на баланс гуртожитку, розташованого за адресою Донецька область, м. Краматорськ вул. Паркова,62, та з метою запобігання виникнення надзвичайних ситуацій, керуючись Законом України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю)у сфері господарської діяльності» п. 2 ст. 3, просить надати фахівця для проведення позапланової перевірки гуртожитку щодо дотримання Правил пожежної безпеки в Україні.
У відповідь на вказаний лист, відповідач надіслав на адресу позивача лист від 16.04.2018 року 3 10/1005, в якому зазначив про те, що за наявними відомостями у ДПРЗ-12, Донбаська академія будівництва і архітектури відноситься до суб'єктів господарювання із середнім ступенем ризику, у зв'язку з чим провести позапланову перевірку гуртожитку щодо дотримання «Правил пожежної безпеки в Україні» не має можливості. У разі наявності підстав щодо віднесення Донбаської національної академії будівництва і архітектури відповідно до постанови КМУ № 1043 від 27.12.2017 року до суб'єктів господарювання з високим ступенем ризику просить повідомити ДПРЗ-12 із зазначенням пункту Критерію.
Звертаючись до суду, Донбаська національна академія будівництва і архітектури вважає, що відповідачем було протиправно відмовлено у проведенні позапланового заходу з посиланням на те, що Закон України № 1728-VIII має пріоритет над Законом України № 1669-VIІ, а тому при наявності письмової заяви суб'єкта господарювання є законні підстави для проведення позапланової перевірки відповідно до положень Закону України № 1728-VIІІ.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Згідно із пунктом 2 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначено Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» № 877 від 05.04.2007 року (далі Закон № 877).
Відповідно до статті першої Закону №877 державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
На підставі статті 2 Закону №877 дія цього Закону поширюється на відносини, пов'язані зі здійсненням державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
Частиною 1 статті 4 Закону №877-Vпередбачено, що державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб'єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом.
Положеннями статті 64 Кодексу цивільного захисту України від 02 жовтня 2012 року №5403-VI (далі у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) встановлено, що центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, уповноважений організовувати та здійснювати державний нагляд (контроль) щодо виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту і діяльності аварійно-рятувальних служб.
Центральний орган виконавчої влади, який здійснює нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, реалізує повноваження безпосередньо і через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення (частина 2 статті 64 Кодексу цивільного захисту України).
До складу центрального органу виконавчої влади, який здійснює нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, і його територіальних органів входять: органи державного нагляду у сфері пожежного нагляду; органи державного нагляду у сфері цивільного захисту і техногенної безпеки; підрозділи забезпечення та інші структурні підрозділи (частина 3 статті 64 Кодексу цивільного захисту України).
Згідно з пунктом 1 Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затвердженого Указом Президента України від 16 січня 2013 року №20/2013 (далі - Положення №20/2013), Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра оборони України.
ДСНС України входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сферах цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, профілактики травматизму невиробничого характеру, а також гідрометеорологічної діяльності (абзац 2 пункту 1 Положення №20/2013).
У пункті 3 вказаного Положення визначено, що основними завданнями ДСНС України, зокрема, є здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням та виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту, за діяльністю аварійно-рятувальних служб.
Статтею 3 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 2 вересня 2014 року № 1669 встановлений мораторій на проведення перевірок органами і посадовими особами, уповноваженими законами здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності. Зазначено, що органам і посадовим особам, уповноваженим законами здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності, у період та на території проведення антитерористичної операції тимчасово забороняється проведення планових та позапланових перевірок суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність у зоні проведення антитерористичної операції, крім позапланових перевірок суб'єктів господарювання, що відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України критеріїв оцінки ступеня ризику від провадження господарської діяльності віднесені до суб'єктів господарювання з високим ступенем ризику.
Відповідно до частини першої статті 1 Закону № 1669-VII період проведення антитерористичної операції - час між датою набрання чинності Указом Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України» від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014 та датою набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України.
Територія проведення антитерористичної операції - територія України, на якій розташовані населені пункти, визначені у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України» від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014.
Статтею 11 Закону № 1669-VII визначено, що цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, і втрачає чинність через шість місяців з дня завершення антитерористичної операції, крім пункту 4 статті 11 Прикінцеві та перехідні положення цього Закону (частина перша); дія цього Закону поширюється на період проведення антитерористичної операції та на шість місяців після дня її завершення (частина друга); закони та інші нормативно-правові акти України діють у частині, що не суперечить цьому Закону (частина третя).
Позивач здійснює діяльність в м. Краматорську Донецької області, яке відноситься до населених пунктів, в яких проводилася антитерористична операція.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.02.2012 року № 306 «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки», суб'єкт господарювання - Донбаська національна академія будівництва та архітектури відносилась до суб'єктів господарювання з високим ступенем ризику.
Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 року № 1043 «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки Державною службою з надзвичайних ситуацій» визнано такою, що втратила чинність постанова КМУ від 29.02.2012 року № 306.
Згідно до наказу ДСНС від 11.01.2018 року № 18 затверджено Методичні рекомендації з ведення службової документації щодо планових (позапланових) перевірок. Так, згідно вказаних рекомендацій, наглядова справа, - це сукупність документів, що характеризують стан пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту об'єкта перевірки, які зібрані в окрему папку.
Відповідно до п. 2 Розділу V Рекомендацій на кожен об'єкт перевірки ДСНС або її територіальному органі чи підпорядкованому підрозділі заводиться окрема наглядова справ, в якій зберігаються матеріали листування та документи, що характеризують виконання (дотримання) суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері и техногенної, пожежної безпеки та цивільного захисту. Додатком № 9 до Методичних рекомендацій затверджено відповідну форму - Загальні відомості про об'єкт (об'єкти) перевірок.
Згідно відомостей та пояснень наданих відповідачем, Донбаська національна академія будівництва і архітектури відповідно до нових критеріїв визначених постановою КМУ від 27.12.2017 року № 1043 віднесено до суб'єктів господарювання із середнім ступенем ризику, що підтверджується матеріалами (загальні відомості) наявній в наглядовій справі позивача, яка знаходиться в 12 Державному пожежно-рятувальному загоні Головного управління Державної Служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області. При цьому, позивачем не надано суду доказів щодо віднесення Донбаської національної академії будівництва і архітектури до високого критерії ризику.
Постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2017 р. № 1104 затверджено перелік органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» відповідно до якої на ДСНС та її територіальні органи (в частині здійснення державного нагляду (контролю) стосовно закладів оздоровлення та відпочинку дітей, інтернатних закладів, закладів дошкільної освіти, загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, спеціалізованої освіти, а також суб'єктів господарювання з високим ступенем ризику (у тому числі об'єктів паливно-енергетичного, військово-промислового комплексів, об'єктів підвищеної небезпеки, хімічно-небезпечних об'єктів та об'єктів висотного будівництва) дія мораторію не поширюється.
Разом з цим, суд вважає, твердження позивача про те, що суб'єкт господарювання Донбаська академія будівництва та архітектури не підпадає під дію вказаної постанови КМУ, необґрунтованими з огляду на наступне.
Так, статтею 2 Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 03.11.2016 року № 1728-VIII до 31 грудня 2018 року (далі по тексту - Закон) встановлено, до 31 грудня 2018 року мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
Як зазначено в п. 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону, позапланові заходи державного нагляду (контролю) здійснюються органами державного нагляду (контролю) за письмовою заявою суб'єкта господарювання до відповідного органу державного нагляду (контролю) про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням.
Разом з цим, відповідно до ст. 3 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 02.09.2014 року № 1669-VIII органам і посадовим особам, уповноваженим законами здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності, у період та на території проведення антитерористичної операції тимчасово забороняється проведення планових та позапланових перевірок суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність у зоні проведення антитерористичної операції, крім позапланових перевірок суб'єктів господарювання, що відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України критеріїв оцінки ступеня ризику від провадження господарської діяльності віднесені до суб'єктів господарювання з високим ступенем ризику.
Між тим, суд зазначає, що цей Закон визначає тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, та осіб які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення.
Як встановлено судом, та не заперечувалось представниками сторін у справі, суб'єкт господарювання Донбаська національна академія будівництва та архітектури відповідно до нових критерії затверджених постановою КМУ від 27.12.2017 року № 1043 відноситься до суб'єктів господарювання із середнім ступенем ризику.
При цьому, згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб - підприємців, Донбаська національна академія будівництва та архітектури зареєстровано за юридичною адресою: 84333, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Лазо, буд 14.
З огляду на викладене вище, суд зазначає, що законодавство чітко встановлює заборону проведення планових та позапланових перевірок суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність у зоні проведення антитерористичної операції, крім випадків встановлених законом.
А тому, суд доходить висновку, що позовні вимоги позивача про зобов'язання відповідача провести позапланову перевірку щодо дотримання Правил пожежної безпеки України є необґрунтованими та безпідставними.
Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до ч. 2. ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
За змістом ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
В ході судового розгляду адміністративної справи відповідач належними та допустимими доказами підтвердив, що в спірних правовідносинах його поведінка відповідає вимогам закону, є обґрунтованою та розсудливою. Суд вважає відсутніми на даний час підстави для зобов'язання відповідача провести позапланову перевірку на дотримання правил пожежної безпеки позивача, а відтак контролюючий орган правомірно, в межах наданих йому законом дискреційних повноважень, відмовив позивачу у прийнятті рішення про проведення позапланової перевірки.
З урахуванням вищезазначеного, суд на підставі наданих учасниками справи письмових доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України, дійшов висновку, що в задоволенні адміністративного позову слід відмовити.
Розподіл судових витрат здійснюється з урахуванням норм ст. 139 КАС України.
Керуючись статтями 2-15, 19-20, 42-48, 72-77, 90, 118, 139, 159-165, 199, 205, 244-250, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У задоволенні адміністративного позову Донбаської національної академії будівництва і архітектури до 12 Державного пожежно-рятувального загіну Головного управління Державної Служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області про зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.
Вступну та резолютивну частину рішення складено у нарадчій кімнаті та проголошено у судовому засіданні 05 липня 2018 року в присутності представників сторін.
Повний текст рішення виготовлено та підписано 13 липня 2018 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подала, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Кочанова П.В.