Ухвала від 16.07.2018 по справі 0440/5090/18

УХВАЛА

16 липня 2018 року Справа № 0440/5090/18

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Конєва С.О., розглянувши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "ФГ Підгірне" до Дніпропетровської митниці ДФС, третя особа: Головне управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області про визнання бездіяльності неправомірною та стягнення 16404,26 грн., -

ВСТАНОВИВ:

09.07.2018р. Товариство з обмеженою відповідальністю "ФГ Підгірне" звернулося з адміністративним позовом до Дніпропетровської митниці ДФС, третя особа: Головне управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області та просить визнати неправомірною бездіяльність відповідача щодо порушення строків митного оформлення за електронною митною декларацією UA110150/2018/209161 від 19.04.2018р. та стягнути з Державного бюджету України (через Головне управління Державної казначейської служби України в Дніпропетровській області) на користь позивача грошові кошти у розмірі 16404,26 грн. на відшкодування шкоди, завданої внаслідок неправомірних дій відповідача.

Вивчивши зміст адміністративного позову та додані до нього документи, суд приходить до висновку про те, що даний адміністративний позов підлягає поверненню позивачеві, виходячи з наступного.

Згідно із положеннями п.3 ч.4 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позов підписано особою, яка не має права її підписувати.

Так, як вбачається зі змісту поданого адміністративного позову його підписано директором ТОВ "ФГ Підгірне" ОСОБА_1, однак на підтвердження права (повноважень) вказаної особи на підписання позову від імені позивача - Товариства з обмеженою відповідальністю "ФГ Підгірне" до позову не додано, що позбавляє суд можливості пересвідчитися у тому, що позов підписано уповноваженою на те посадовою особою позивача.

Також, не містить посилань на повноваження ОСОБА_1 і додані до позову копії договорів №01/110/17-1 від 01.11.2017р., №03/2017 від 01.11.2017р. та копія скарги на бездіяльність посадових осіб відповідача №18/05-18 від 18.05.2018р., оскільки вказані документи були підписані директором ТОВ "ФГ Підгірне" - ОСОБА_2

Таким чином, суд приходить до висновку, що даний адміністративний позов підписано особою, яка не мала права його підписувати в порушення вимог п.3 ч.4 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

За викладених обставин, даний адміністративний позов підлягає поверненню позивачеві на підставі п.3 ч.4 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись п.3 ч.4 ст.169, ст.ст. 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ФГ Підгірне" до Дніпропетровської митниці ДФС, третя особа: Головне управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області про визнання бездіяльності неправомірною та стягнення 16404,26 грн. - повернути позивачеві.

Копію ухвали разом із позовною заявою та доданими матеріалами надіслати позивачу за зазначеною у позовній заяві адресою.

Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги до суду першої інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня складання ухвали у відповідності до вимог ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України та у порядку, встановленому п.п.15.1 п.15 Розділу УІІ Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала набирає законної сили у строки, встановлені ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя С.О. Конєва