Справа № 444/1849/18
Провадження № 3/444/660/2018
03 липня 2018 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Мікула В. Є., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Державної прикордонної служби України Західне регіональне управління Львівський прикордонний загін ВПС “Рава-Руська”, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає ІНФОРМАЦІЯ_2,-
- за ст. 204-1 ч. 1 КУпАП України,
ОСОБА_1, 30.06.2018 року приблизно о 07.05 год., вчинив спробу незаконного перетину державного кордону України, а саме, прибувши у пункт пропуску та під час проходження прикордонного контролю для в»їзду в Україну пред'явив на паспортний контроль паспорт гр. України для виїзду за кордон термін дії якого закінчився, чим вчинив порушення передбачене ст. 204-1 ч. 1 К»пАП України.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, однак подав до суду заяву про розгляд справи у його відсутності.
Факт вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1, стверджується зібраними доказами які знаходяться в матеріалах справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ № 334217, рапортами працівників прикордонної служби; письмовиими поясненнями ОСОБА_1, іншими матеріалами справи.
Дії ОСОБА_1, слід кваліфікувати за ст. 204-1 ч. 1 КпАП України, оскільки він вчинив спробу незаконного перетину державного кордону України.
Обираючи вид та міру стягнення правопорушнику враховую характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, який до адмінвідповідальності притягується вперше, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Обставини, які б обтяжували чи пом'якшували відповідальність ОСОБА_1, судом не встановлені.
Санкція ст. 204-1 ч. 1 КУпАП України, передбачає стягнення у вигляді штрафу.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності
Згідно ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
У відповідності до положень ст. 248 КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і органом (посадовою особою), який розглядає справу, всіх громадян незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови та інших обставин.
Відповідно до вимог ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (із змінами та доповненнями) ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З врахуванням наведеного, приходжу до переконання, що до правопорушника слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою він притягається до відповідальності, і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Керуючись ст. 7, 9, 204-1, 248, 279, 283, 284, 307, 308 КУпАП України, суддя,-
ОСОБА_1, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 204-1 ч. 1 КУпАП України та накласти на нього стягнення у виді штрафу в сумі 3 400 грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 352.40 грн. до спеціального фонду Державного бюджету України.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області, в порядку ст. 287 КУпАП.
Суддя Мікула В. Є.