Ухвала
12 липня 2018року
м. Київ
справа № 161/5314/15-ц
провадження № 61-4452св18
Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду:
Стрільчука В. А. (суддя-доповідач), Карпенко С. О., Кузнєцова В. О.,
провівши у порядку письмового провадження попередній розгляд справи за позовом Публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» до ОСОБА_4, який є правонаступником ОСОБА_5, про звернення стягнення на предмет іпотеки за касаційною скаргою Публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» на рішення Апеляційного суду Волинської області від 02 березня 2016 року,
Заочним рішенням Луцького міськрайонного суду Волинської області від 07 вересня 2015 року позов ПАТ «Дельта Банк» задоволено. У рахунок погашення заборгованості за кредитним договором від 25 липня 2006 року № 09/035/06-Склв у розмірі 502 926 грн 20 коп. звернено стягнення на предмет іпотеки за договором іпотеки від 25 липня 2006 року № 09/035/І01/06-Склв шляхом передачі предмета іпотеки у власність та визнання на нього права власності за іпотекодержателем Акціонерним товариством «Дельта Банк», а саме:
- житловий будинок загальною площею 263,4 кв.м, житловою площею 110,5 кв.м, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, та належить ОСОБА_5 на праві власності на підставі свідоцтва про право власності на нерухоме майно, виданого 05 червня 2006 року виконавчим комітетом Підгайцівської сільської ради та зареєстрованого у Волинському обласному бюро технічної інвентаризації 20 червня 2006 року, в реєстровій книзі № 8 за реєстраційним № 506;
- земельну ділянку площею 0,12 га, кадастровий номер НОМЕР_1 з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2, та належить ОСОБА_5 на підставі Державного акта на право приватної власності на землю від 26 лютого 1997 року, що зареєстрований в книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 96, виданого Підгайцівською сільською радою на підставі рішення Підгайцівської сільської ради 30 листопада 1995 року.
Стягнуто з ОСОБА_5 на користь ПАТ «Дельта Банк» 3 654 грн сплаченого судового збору.
Рішенням Апеляційного суду Волинської області від 02 березня 2016 року апеляційну скаргу ОСОБА_5 задоволено. Рішення Луцького міськрайонного суду Волинської області від 07 вересня 2015 року скасовано та ухвалено нове рішення про відмову в задоволенні позову ПАТ «Дельта Банк».
У березні 2016 року ПАТ «Дельта Банк» подало до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ касаційну скаргу на рішення Апеляційного суду Волинської області від 02 березня 2016 року, в якій, посилаючись на неправильне застосування судом норм матеріального права та порушення норм процесуального права, просило скасувати це рішення і залишити в силі рішення суду першої інстанції.
Ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 18 квітня 2016 року відкрито касаційне провадження у вказаній справі та витребувано її матеріали з Луцького міськрайонного суду Волинської області.
20 жовтня 2016 року до суду касаційної інстанції надійшло клопотання представника відповідача ОСОБА_5 - ОСОБА_6 про зупинення провадження у справі у зв'язку зі смертю відповідача ОСОБА_5
Ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 16 листопада 2016 року заяву ОСОБА_6 задоволено. Провадження у справі за позовом ПАТ «Дельта Банк» до ОСОБА_5 про звернення стягнення на предмет іпотеки зупинено до залучення правонаступника сторони у справі.
У травні 2017 року до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ надійшло клопотання ОСОБА_4 (сина відповідача), в якому заявник просив залучити його до участі у справі як правонаступника ОСОБА_5, на підтвердження чого надав копію свідоцтва про народження, копію свідоцтва про смерть ОСОБА_5, копію витягу із Спадкового реєстру та копію заяви про прийняття спадщини.
Статтею 388 Цивільного процесуального кодексу України в редакції Закону України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VІІІ «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів», що набув чинності 15 грудня 2017 року (далі - ЦПК України), визначено, що судом касаційної інстанції у цивільних справах є Верховний Суд.
Відповідно до підпункту 4 пункту 1 розділу XIII «Перехідні положення» ЦПК України касаційні скарги (подання) на судові рішення у цивільних справах, які подані і розгляд яких не закінчено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, передаються до Касаційного цивільного суду та розглядаються спочатку за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
26 січня 2018 року справу № 161/5314/15-ц Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ передано до Верховного Суду.
Ухвалою Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду від 17 травня 2018 року поновлено провадження у цій справі та залучено до участі у справі правонаступника ОСОБА_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, - ОСОБА_4
Згідно з частиною третьою статті 3 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до частини другої статті 389 ЦПК України підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.
Згідно з частиною п'ятою статті 401 ЦПК України суд касаційної інстанції призначає справу до судового розгляду за відсутності підстав, встановлених частинами третьою, четвертою цієї статті. Справа призначається до судового розгляду, якщо хоча б один суддя із складу суду дійшов такого висновку. Про призначення справи до судового розгляду постановляється ухвала, яка підписується всім складом суду.
Виходячи з викладеного, зважаючи на те, що під час проведення попереднього розгляду справи не встановлено обставин, передбачених частинами третьою, четвертою статті 401 ЦПК України, справу слід призначити до судового розгляду.
Відповідно до частини першої статті 402 ЦПК України у суді касаційної інстанції скарга розглядається за правилами розгляду справи судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи з урахуванням статті 400 цього Кодексу.
Враховуючи категорію і складність справи, з огляду на положення частини одинадцятої статті 34 ЦПК України, справа підлягає розгляду колегією у складі п'яти суддів.
Керуючись статтями 34, 401 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду
справу за позовом Публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» до ОСОБА_4, який є правонаступником ОСОБА_5, про звернення стягнення на предмет іпотеки за касаційною скаргою Публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» на рішення Апеляційного суду Волинської області від 02 березня 2016 року призначити до судового розгляду Верховного Суду у складі колегії суддівПершої судової палати Касаційного цивільного суду в кількості п'яти суддів у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді:В. А. Стрільчук
С. О. Карпенко
В. О. Кузнєцов