«12» січня 2010 року Справа № 2а-75/10/1570
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Танцюра К.О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Міського відділу освіти та науки України про скасування акту та визнання нещасного випадку пов'язаного з виробництвом,-
До суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Міського відділу освіти та науки України про скасування акту Н-5, НПВ від 21.10.2009 повторного розслідування нещасного випадку, що стався 26 березня 2009 року о 12:20 год. та визнання нещасного випадку, який стався 26 березня 2009 року о 12:20 год. в ДНЗ №278 таким, що пов'язаний з виробництвом.
Вивчивши подані матеріали, суд дійшов висновку, що позовну заяву ОСОБА_1 в частині визнання нещасного випадку, який стався 26 березня 2009 року о 12:20 год. в ДНЗ №278 таким, що пов'язаний з виробництвом не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст.1 КАС України цей Кодекс визначає повноваження адміністративних судів щодо розгляду справ адміністративної юрисдикції, порядок звернення до адміністративних судів і порядок здійснення адміністративного судочинства.
Поняття справи адміністративної юрисдикції законодавчо визначено у п.1 ч.1 ст.3 КАС України: це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Пунктом 6 ч.1 ст.3 КАС України встановлено, що адміністративний позов - це звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах.
Відповідно до ч.1 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів; спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом; спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
Як вбачається з матеріалів справи, позовні вимоги ОСОБА_1 пов'язані з трудовими відносинами, а справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із трудових відносин суди розглядають в порядку цивільного судочинства, а тому, суд вважає необхідним відмовити у відкритті провадження.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Беручи до уваги вищевикладене, суд вважає необхідним відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі відповідно до приписів ч.1 ст.109 КАС України.
Керуючись ст. 109 КАС України, суддя,-
У відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Міського відділу освіти та науки України про скасування акту Н-5, НПВ від 21.10.2009 повторного розслідування нещасного випадку, що стався 26 березня 2009 року о 12:20 год. та визнання нещасного випадку, який стався 26 березня 2009 року о 12:20 год. в ДНЗ №278 таким, що пов'язаний з виробництвом- відмовити.
Ухвалу може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання до Одеського окружного адміністративного суду заяви про апеляційне оскарження протягом п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали, а також подання апеляційної скарги до Одеського окружного адміністративного суду протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження
Суддя К.О. Танцюра