Постанова від 16.12.2009 по справі 2а-11386/09/1570

Справа № 2а-11386/09/1570

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 грудня 2009 року

м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Танцюри К.О.,

за участю секретаря Руденко І.В.,

за участю:

-представника позивача - Кальнєва С.В. (довіреність від 10.03.2009, №3457)

-відповідача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Роздільнянської міжрайонної державної податкової інспекції Одеської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про 9895,00 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Роздільнянська міжрайонна державна податкова інспекція Одеської області звернулась до Одеського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг в розмірі 9895,00 грн.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі та зазначив що ФОП ОСОБА_2 є платником податків і зборів та на даний час є боржником перед бюджетом, а саме за ним рахується борг в розмірі 9895,00 грн.

Відповідач заперечував проти задоволення позовних вимог, зазначивши що перевірка була проведена без його участі і незабезпечення відповідності сум готівкових коштів на загальну суму 1911,00 грн. на місці проведення розрахунків загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня пояснюється тим, що опис наявних готівкових коштів був проведений також і за власними коштами продавця.

Заслухавши пояснення представника позивача, заперечення відповідача, пояснення свідків, дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази в їх сукупності, суд встановив наступне.

Фізична особа - підприємець ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) зареєстрований 03.08.2004 Фрунзівською районною державною адміністрацією Одеської області, за адресою: Одеська обл., Фрунзівський р-н., с.Жигайло., згідно довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.(а.с.5)

Відповідно довідки про взяття на облік платника податків від 08.09.2009 №1240/10/29 ФОП ОСОБА_2 взятий на облік в органах державної податкової служби 06.08.2004 за №759.

Судом встановлено, що 21.06.2009 працівниками ДПА в Одеській області була проведена перевірка господарської одиниці - магазину, який належить ФОП ОСОБА_2 розташованого за адресою: Одеська область, Фрунзівський р-н., с.Онілово з питань дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.

При перевірці магазину перевіряючими було встановлено порушення п. 5 та п.13 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме: була проведена розрахункова операція без застосування розрахункової книжки та книги обліку розрахункових операцій з додержанням встановленого порядку їх ведення на суму 9,70 грн. та незабезпечення відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціми, виданими з початку робочого дня на загальну суму 1911,00 грн.

Обставини порушення фізичною особою - підприємцем ОСОБА_2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», зафіксовані перевіряючими в акті перевірки №1226/15/24/23/НОМЕР_1 щодо дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари, вимог за регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій (а.с. 8-9).

На підставі зазначеного акту перевірки за виявлені порушення заступником керівника Роздільнянської МДПІ Одеської області 25.06.2009 прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000732300 на суму 9895,00 грн., яке було отримане ОСОБА_2 04.07.2009.(а.с.11)

Відповідно п.5 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, суспільного харчування та послуг» від 6 липня 1995 року N 265/95 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України.

В результаті проведеної перевірки встановлено факт проведення розрахункової операції без застосування розрахункової книжки та книги обліку розрахункових операцій з додержанням встановленого порядку їх ведення на суму 9,70 грн. , що засвідчено в акті перевірки № 1226/15/24/23/НОМЕР_1 від 21.06.2009 та зумовило застосування відповідно ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, суспільного харчування та послуг» фінансові санкції в розмірі 340 грн.;

п.13 ст.3 Закону України від 6 липня 1995 року N 265/95-ВР передбачає, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

В результаті проведеної перевірки встановлено, що відповідачем не було забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня на суму 1911,00грн., що підтверджується копією опису наявних готівкових коштів, що знаходяться на місці проведення розрахунків (а.с.10) та зумовило застосування відповідно ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, суспільного харчування та послуг» фінансові санкції в розмірі 9 555 грн.

В судовому засіданні 15.12.2009 було допитано в якості свідка головного державного податкового інспектора ОСОБА_3, який 21.06.2009 здійснював перевірку господарської одиниці - магазину, який належить ФОП ОСОБА_2 ОСОБА_3 пояснив, що при проведенні перевірки зазначеної господарської одиниці було виявлено невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня на суму 1911,00грн. Опис та перерахунок готівкових коштів за отримані та реалізовані товари станом на 21.06.2009 зробила власноручно продавець ОСОБА_4, зазначивши, що касир на місці проведення розрахунків власних коштів не має, до опису включені готівкові кошти, що належать ОСОБА_2. та засвідчила зазначене своїм підписом.

В судовому засіданні 16.12.2009 в якості свідка була допитана продавець ОСОБА_4., яка пояснила що була присутньою під час перевірки 21.06.2009 та що перевіряючи власноручно зробили опис наявних готівкових коштів що знаходяться на місці проведення розрахунків в тому числі і її грошей, які були з нею та дали їй на підпис, але доказів стосовно вказаних показань свідком не було надано

Під час офіційного з'ясування обставин справи судом не було встановлено обставин, які б спростовували заборгованості відповідача щодо сплати штрафних санкцій в розмірі 9895,00 грн. згідно Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, суспільного харчування та послуг» від 6 липня 1995 року N 265/95-ВР.

Відповідно до ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, суспільного харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені стттями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Відповідно до вимог ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення.

У зв'язку з викладеним, суд дійшов висновку, що позивач довів суду оставини, на яких грунтуються позовні вимоги та надав необхідні докази на їх підтвердження.

Таким чином позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі шляхом стягнення із відповідача заборгованості по сплаті штрафних санкцій в розмірі 9895,00 грн. на підставі ч.2 ст.162 КАС України.

Керуючись ст.ст.158-163 КАС України, суд, -

Керуючись ст.ст.158-163,167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Роздільнянської міжрайонної державної податкової інспекції Одеської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 і.к.НОМЕР_1 (66722 Одеська обл., Фрунзівський р-н., с. Жигайлове) на користь держави заборгованість у розмірі 9895,00 (дев'ять тисяч вісімсот дев'яносто п'ять гривень ) грн. код платежу 21080900 на р/р31113104700495 УДК у Фрунзівському районі Одеської області, банк отримувача ГУДКУ в Одеській області.МФО 828011.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанову може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складання в повному обсязі, а також подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 21.12.2009.

Суддя К.О. Танцюра