Справа №127/16773/18
Провадження №1-кс/127/8577/18
10 липня 2018 року Вінницький міський суд Вінницької області
в складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчого слідчого відділення Лівобережного відділення поліції Вінницького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області ОСОБА_3 про проведення судово-медичної експертизи,-
До Вінницького міського суду Вінницької області надійшло клопотання слідчого слідчого відділення Лівобережного відділення поліції Вінницького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області ОСОБА_3 про проведення судово-медичної експертизи.
Клопотання мотивовано тим, що ЛВП ГУНП у Вінницькій області проводиться досудове розслідування кримінального провадження № 12018020020002705 від 26.06.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України.
26.06.2018 року до Лівобережного ВП із заявою звернулась гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про те щоб прийняти міри до невідомої особи, яка 25.06.2018 року близько о 06:30год., перебуваючи неподалік Залізничного Вокзалу м. Вінниці, умисно нанесла їй тілесні ушкодження.
За даним фактом 26.06.2018 було внесено відомості до ЄРДР за № 12018020020002705 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України.
З метою визначення ступеню тяжкості тілесних ушкоджень, необхідні спеціальні знання, виникла необхідність у проведенні судово-медичної експертизи, для проведення якої необхідно залучити експертів Вінницького обласного бюро судово-медичної експертизи, що розташований за адресою: м. Вінниця, вул. Гліба Успенського, 83.
Враховуючи викладене, з метою визначення ступеню тяжкості тілесних ушкоджень ОСОБА_4 виникла необхідність у проведенні судово-медичної експертизи, у зв'язку з чим є необхідність у отриманні ухвали слідчого судді, якою буде доручено проведення вказаної експертизи відповідній експертній установі, тому слідчий просив клопотання задовольнити.
В судове засідання слідчий не з'явився, однак останнім було подано заяву про розгляд клопотання без його участі. Вимоги клопотання підтримав за обставин, викладених у ньому.
Суд вважає за необхідне розглянути клопотання у відсутності слідчого, відповідно до вимог ч. 3 ст. 244 КПК України.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя прийшов до наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з'ясування питань права.
Згідно ст. 243 КПК України експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.
Відповідно до ч.6 ст. 244 КПК України слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.
Слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи.
Враховуючи вищевказане слідчий суддя приходить до висновку, що є достатні підстави для призначення проведення судово-медичної експертизи у кримінальному провадженні № 12018020020002705 від 26.06.2018 року, з метою повного, неупередженого та всебічного дослідження всіх обставин кримінального провадження та встановлення ступеню тяжкості тілесних ушкоджень ОСОБА_4 .
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 223, 242, 243, 244, 309, 372, 395 КПК України, слідчий суддя,-
Клопотання задовольнити.
Призначити у кримінальному провадженні № 12018020020002705 від 26.06.2018 року, проведення судово-медичної експертизи, виконання якої доручити експертам Вінницького обласного бюро судово-медичної експертизи, яке розташоване за адресою: місто Вінниця, вулиця Гліба Успенського, №83.
На вирішення експертизи поставити наступні запитання:
-Чи є на тілі ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , які-небудь тілесні ушкодження, якщо так, то які саме, їх характер, механізм виникнення та локалізація?
- Яка давність виявлених тілесних ушкоджень ?
- Яка ступінь тяжкості цих тілесних ушкоджень ?
- Чи можливе спричинення даних тілесних ушкоджень у вказаний у постанові строк?
Ухвала слідчого судді апеляційному оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя