Справа № 766/13812/16-а
н/п 2-а/766/618/18
06 липня 2018 року Херсонський міський суд Херсонської області у складі:
головуючого судді Майдан С.І.,
при секретарі Найдишак В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Херсоні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Херсонської міської ради, Управління комунальної власності Херсонської міської ради, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 про визнання свідоцтва на право власності виданого органом місцевого самоврядування незаконним та скасування запису про державну реєстрацію нерухомого майна,
встановила:
Позивач звернувся до суду з позовом про визнання свідоцтва на право власності виданого органом місцевого самоврядування незаконним та скасування запису про державну реєстрацію нерухомого майна.
Від представника Херсонської міської ради до суду надійшла заява про закриття провадження у справі, оскільки справу належить розглядати за правилами ЦПК України, так як позивач звернувся до суду з позовом за захистом права, який виникає із житлових правовідносин.
Сторони по справі в судове засідання не з'явились, про розгляд справи повідомлені у встановленому законом порядку.
Представник позивач надав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності, при вирішенні клопотань покладався на розсуд суду.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає за доцільне закрити провадження у справі з наступних підстав.
Згідно п.1 ч.1 ст.238 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Згідно ст.4 КАС України адміністративна справа - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір.
Згідно ст.19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема:
1) спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження;
2) спорах з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;
3) спорах між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень;
4) спорах, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів;
5) за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, коли право звернення до суду для вирішення публічно-правового спору надано такому суб'єкту законом;
6) спорах щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму;
7) спорах фізичних чи юридичних осіб із розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації;
8) спорах щодо вилучення або примусового відчуження майна для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності;
9) спорах щодо оскарження рішень атестаційних, конкурсних, медико-соціальних експертних комісій та інших подібних органів, рішення яких є обов'язковими для органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших осіб;
10) спорах щодо формування складу державних органів, органів місцевого самоврядування, обрання, призначення, звільнення їх посадових осіб;
11) спорах фізичних чи юридичних осіб щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності замовника у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони", за винятком спорів, пов'язаних із укладенням договору з переможцем переговорної процедури закупівлі, а також зміною, розірванням і виконанням договорів про закупівлю;
12) спорах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів охорони державного кордону у справах про правопорушення, передбачені Законом України "Про відповідальність перевізників під час здійснення міжнародних пасажирських перевезень";
13) спорах щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
ОСОБА_1 звернулася до суду з даним позовом, в якому просить визнати незаконними дії Управління комунальної власності Херсонської міської ради, щодо видачі розпорядження № 2226 від 08.12.2014 року Управління комунальної власності Херсонської міської ради про передачу у власність квартири №8 по вул.Дм.Ульянова (Нижній), буд.24 в м. Херсоні на ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5, визнати незаконним і скасувати свідоцтво СТА 018375 про право власності квартири №8 по вул.Дм.Ульянова (Нижній), буд.24 в м. Херсоні від 08.12.2014 року на ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_5, скасувати запис про реєстрацію права власності на нерухоме майно: квартиру АДРЕСА_1 за громадянами ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 та стягнути з відповідачів судові витрати, які складаються з витрат на послуги адвоката та судового збору.
Даний спір виникає з житлових правовідносин (приватноправових), які підлягають вирішенню в порядку ЦПК України.
Таким чином, провадження у даній справі підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст.4, 19, 238, 248 КАС України, суд
ухвалила:
Закрити провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Херсонської міської ради, Управління комунальної власності Херсонської міської ради, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 про визнання свідоцтва на право власності виданого органом місцевого самоврядування незаконним та скасування запису про державну реєстрацію нерухомого майна.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Херсонський міський суд Херсонської області, шляхом подачі в п'ятнадцятиденний строк апеляційної скарги з моменту проголошення копії ухвали.
Суддя: С.І.Майдан