02.07.2018
Справа № 664/1149/17
02 липня 2018 року Цюрупинський районний суд
Херсонської області
у складі:
головуючого судді Савчака С.П.,
секретар судового засідання Кім А.П.,
за участі:
позивача ОСОБА_1 ,
представника позивача Салабуди Т.А.,
представника відповідача Салій Л.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Олешки Олешківського району Херсонської області в порядку загального позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії
встановив:
ОСОБА_1 звернувся 30.05.2017 року до Цюрупинського районного суду Херсонської області з позовною заявою до Управління Пенсійного фонду України в Цюрупинському районі Херсонської області за якою просив: - зобов'язати відповідача зробити перерахунок пенсійних виплат з обчисленням коефіцієнту стажу і заробітної плати (грошового утримання) отриманої в період участі по ліквідації аварії на ЧАЕС враховуючи період його служби з 11.12.1984 року по 18.12.1986 року в радіаційно-небезпечній зоні роботи за списком № 1; - зобов'язати відповідача зробити перерахунок із стягненням поперньої заборгованості починаючи з 22.07.2016 року до строку закінчення судових процесуальних дій і надалі виплачувати пенсію відповідно до ст. 11, 14, 51, 55, 56, 57, 58, 59, 67, 70 з взяттям до уваги ст. 71 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» чинного на момент виплати; - визначити, що його участь в ліквідації аварії на ЧАЕС під час військової служби ще підпадає під дію Закону України «Про соціальний захист ВОВ» та встановити права на отримання статусу що прирівняне до статусу «учасника війни». 22.03.2018 року позивачем уточнено позовні вимоги за якими він просить: - визнати неправомірною відмову відповідача врахувати до трудового стажу ОСОБА_1 період з 24.05.1986 року до 08.07.1986 року у потрійному розмірі з відповідним індивідуальним коефіцієнтом стажу під час проходження військової строкової служби у будівельних військах в третій зоні радіаційної небезпеки під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; - зобов'язати відповідача здійснити перерахунок, обчислення на підставі сукупного доходу визначеного у довідках із військової частини № 64640 від 05.04.1993 року та Галузевого державного архіву Міністерства оборони України № 10132 від 02.08.2006 рокуз врахуванням висновку експертного дослідження № 9/2 з визначеної заробітної плати за період з 01.07.1986 року до 08.07.1986 року та сплачувати ОСОБА_1 , як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС пільгову пенсію із врахуванням трудового стажу у потрійному розмірі з відповідним індивідуальним коефіцієнтом стажу за період з 24.05.1986 року до 08.07.1986 року під час виконання робіт в третій зоні радіаційної небезпеки під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС із сплатою на його користь заборгованість з пенсійних виплат починаючи з 22.08.2016 року; - визнати неправомірним відмову відповідача призначити, обчислити та виплатити пенсію ОСОБА_1 з врахуванням в пильговий трудовий стаж роботи за списком № 1 під час проходження військової строкової служби у будівельних військах на радіоційно-забруднених територіях у період служби з 11.12.1984 року до 22.05.1986 року та 11.07.1986 року до 18.12.1986 року; - зобов'язати відповідача при обчисленні трудової пенсії ОСОБА_1 врахувати в пільговий трудовий стаж (за списком № 1 роботу під час проходження строкової служби у будівельних військах на радіаційно-забруднених територіях у період з 11.12.1984 року до 22.05.1986 року та 11.07.1986 року до 18.12.1986 року; - зобов'язати відповідача обраховувати та сплачувати пільгову пенсію ОСОБА_1 згідно вимог Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» із сплатою на його користь заборованість з пенсійних виплат починаючи з 22.08.2016 року. Позовні вимоги обгрунтовано тим, що він є ліквідатором аварії на Чорнобильській АЕС, має статус учасника ліквідації зазначеної аварії 2-ї категорії, має право на пенсію, яка надається із зменшенням пенсійного віку на 10 років. 14.07.2016 року він звернувся до до Управління Пенсійного фонду України в Цюрупинському районі Херсонської області про обрахунок і призначення пенсії за віком з 01.07.2016 року як учасника ліквідації аварії на ЧАЕС. Після цього йому була нараховна пенсія без врахування трудового стажу у потрійному розмірі за період роботи під час проходження військової служби у військово будівельних військах на радіаційно-забрудненій території у м. Жовті Води, що надає право на вислугу років з розрахунку пільгового стажу за списком № 1, період роботи під час проходження служби у військово-будівельних військах в закритому місті Арзамас, 16, період роботи по ліквідації аварії на ЧАЕС сукупно з 23.05.1986 року по 07.08.1986 року, розміру отриманих коштів за весьчас вйськової служби й не внесений в розрахунок коефіціенту для обчислення пенсії про, що він дізнався 06.12.2016 року з листа відповідача.
Ухвалами суду від 01.06.2017 року відкрито провадження у справі, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду. Ухвалою суду від 10.07.2017 року здійснено заміну відповідача - Управління Пенсійного фонду України в Цюрупинському районі Херсонської області його правонаступником - Олешківським об'єднаним Управлінням Пенсійного фонду України Херсонської області. Ухвалою суду від 09.02.2018 року здійснено заміну відповідача - Олешківське об'єднане Управління Пенсійного фонду України Херсонської області його правонаступником Головним управлінням Пенсійного фонду України в Херсонській області.
В судовому засіданні позивач та представник позивача позовні вимоги підтримав. Представник відповідача проти позовних вимог заперечував. Крім того, відповідачем надано до суду заперечення на позовну заяву від 10.07.2017 року. 22.11.2017 року відповідачем надано до суду доповнення до заперечень на позовну заяву. 18.01.2018 року відповідачем надано до суду додаткові пояснення до заперечення на позовну заяву. 03.05.2018 року відповідачем надано до суду вдзив на позовну заяву.
Відповідач проти позовних вимог заперечуе оскільки в довідці управління документованого забезпечення Державної корпорації по атомній енергії «Росатом» від 28.09.2011 року № 1-6.2/34191 щодо позивача зазначено лише відмітка про опромінення 11.06.1986 року за період участі в ліквідації аварії на ЧАЕС в розмірі 2,7 рентген, тому один день враховано до страхового стажу в потрійному розмірі. В довідках Галузевого державного архіву Міністерства оборони України від 02.08.2006 року № 11132 та від 16.12.2015 року № 9652/02 позивач приймав участь в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, але виїзди в зону ведення робіт, у тому числі на об'єкт «Укриття» в наказах командира в/ч 55237 не відображені. В книгах форми 77 обліку розрахунків з особовим складом в/ч 55237 за 1986 рік відображено нарахування: в червні - 22,92; в липні - 80,22; в серпні - з-та за УІІ -101,40 та 639,64; сер.з-та 19,10 (розшифровка сум, за що нараховані не проведена). Довідка не містить інформації про дні виїзду у зону відчуження, а смт. Іванків (місце дислокації військової частини) відноситься до зони гарантованого добровільного відселення. Довідка військової частини № 64640 від 05.04.1993 року № 180 щодо прийняття участі у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи в межах зони відчуження (30-ти км. зона) в наслених пунктах в/ч 55237 м. Чорнобиль з 24.05.1986 по 08.07.1986 року містить розбіжності з іншими виданими довідками та інформаціями про взаємозв'язок між військовими частинами. Позивач звернувся з заявою від 21.04.2017 року, яка розглянута відповідачем відповідно до ЗУ «Про звернення громадян», тобто позивач не звернувся з заявою згідно додатку 2 Порядку подання та оформлення документів для призначеня і перерахунку пенсій затвердженого ПППФУ від 25.11.2005 року № 22-1. Позивач не звертався щодо врахування в пільговий трудовий стаж роботи за списком № 1 під час проходження військової строкової служби у будівельних військах на радійаційно забруднених територіях у періоди з 11.12.1984 до 22.05.1986 та 11.07.1986 до 18.12.1986 року та відповідач не приймав рішень щодо відмови в призначенні та обчисленні пенсії з врахуванням зазначеного. Посилання позивача на постанову КМУ від 20.03.1995 року № 184 «Про заходи щодо радіаційного і соціального захисту населення м. Жовтих Вод Дніпропетровської області є безпідставними, оскільки пільги щодо обчислення страхового стажу зазначеною постановою не встановлено. Жодних інших документів щодо участі в ліквідації інших ядерних аварій, випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї, крім документи учасника наслідків аварії на ЧАЕС позивачем не надано.
Заслухавши пояснення учасників та дослідивши письмові докази у справі суд встановив.
ОСОБА_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорії 2), що підтверджується посвідченням серія НОМЕР_1 від 07.04.1998 року. За повідомленням (виписка з розпорядження про призначення (перерахункок) пенсії) Цюрупинського РУПФУ ОСОБА_1 з 22.08.2016 року призначено пенсію за віком відповідно до ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” з врахуванням страхового стажу до якого війшов період строкової військової служби з 09.12.1984 року по 18.12.1986 року, в тому числі робота за списком № 1 - 3 дні, в тому числі список № 1 (ліквідація аварії на ЧАЕС) - 3 дні.
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (в редакції, яка діяла на момент призначення пенсії позивачу) Особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї, є: - учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - громадяни, які брали безпосередню участь у ліквідації аварії та її наслідків; - потерпілі від Чорнобильської катастрофи - громадяни, включаючи дітей, які зазнали впливу радіоактивного опромінення внаслідок Чорнобильської катастрофи; - громадяни, які брали безпосередню участь у ліквідації інших ядерних аварій та їх наслідків, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та здійсненні на них регламентних робіт; - громадяни, які постраждали від радіоактивного опромінення внаслідок будь-якої аварії, порушення правил експлуатації обладнання з радіоактивною речовиною, порушення правил зберігання і захоронення радіоактивних речовин, що сталося не з вини потерпілих.
Відповідно до п. 1 ст. 55 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (в редакції, яка діяла на момент призначення пенсії позивачу) особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на 10 років, якщо вони є учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС які працювали у зоні відчуження з моменту аварії до 1 липня 1986 року незалежно від кількості робочих днів.
Відповідно до п. 1 ст. 55 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (в редакції, яка діяла на момент призначення пенсії позивачу) час роботи, служби (в тому числі державної) з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у зоні відчуження зараховується до стажу роботи, стажу державної служби, вислуги років, яка надає право на пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб": до 1 січня 1988 року - у потрійному розмірі.
Відповідно до п.п. 5 п. 2.1. р. 2 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (в редакції постанови правління ПФУ від 07.07.2014 року № 13-1, яка діяла на час призначення пенсії позивачу) документи, які засвідчують особливий статус особи є посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09 березня 1988 року № 122, або довідка військової частини, у складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об'єкт, де особою виконувались роботи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи та довідка про період (періоди) проживання (роботи) на територіях радіоактивного забруднення, видана органами місцевого самоврядування (підприємствами, установами, організаціями) (при призначенні пенсії за віком із застосуванням норм статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи").
За даними військового квитка ОСОБА_1 серія НОМЕР_2 про проходження дійсної військової служби та записами в особливих відмітках (ст. 15, 23, 24) він був зарахований до військової частини НОМЕР_3 - 07.06.1986 року наказ № 2. Виключений з військової частини 08.07.1986 року наказ № 69. В період з 06.07.1986 року по 07.07.1986 року на протязі 32 діб виконував військовий обов'язок по ліквідації аварії на ЧАЕС при в/ч НОМЕР_3 м. Чорнобиль, зарахований до списків частини наказом № 2 від 06.06.1986 року. За довідкою військовї частини НОМЕР_4 № 180 від 05.04.1993 року ОСОБА_1 приймав участь в роботах по ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи в межах зони відчуження (30-ти км. зони) з 24.05.1986 року по 08.07.1986 року в населених пунктах в/ч 55237 м. Чорнобиль. За архівною довідкою Державної корпорації з атомної енергії «Росатом» від 20.09.2011 року № 1-6.2/34191 ОСОБА_1 приймав безпосердню участь в роботах по ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС у складі в/ч 55237, виконуючи роботи в межах 30-ти км. зони Чорнобільської АЕС (зони відчуження) включаючи об'єкт «Укриття» (аварійний енергоблок, третя зона радіаційної небезпеки), за карткою № 605 11.06.1986 року ним отримано сумарну дозу гама-опромінення в розмірі 2,7 рентген. За довідкою Інституту проблем безпеки атомних еклектростанцій від 01.06.2017 року № 38 ОСОБА_1 з 06.06.1986 року по 08.07.1986 року виконував роботи у складі в/ч 55237 біля 4-го енергоблока ЧАЕС. За листом Інституту проблем безпеки атомних еклектростанцій від 01.07.2017 року № 39-А ОСОБА_1 виконуав монтажні роботи ЧАЕС військовим будівником з 06.06.1986 року по 08.07.1986 року здійснивши 32 виїзди на 4-й блок ЧАЕС.
За аналізом зазначених вище документів ОСОБА_1 в період з 06.06.1986 року до 08.07.1986 року проходячи військову службу працював у зоні відчуження з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС здійснивши 32 виїзди на 4-й пошкоджений енергоблок Чорнобильської АЕС, а тому вказаний період має бути зарахований до трудового стажу в потрійному розмірі. Суд не приймає до уваги посилання відповідача на те, що місцезнаходженням військової частини є смт. Іванків та при призначенні пенсії були відсутні відомості щодо часу роботи/служби у зоні відчуження.
На підставі зазначеного Управління пенсійного фонду України у Цюрупинському районі Херсонської області неправомірно відмовило ОСОБА_1 врахувати до трудового стажу період з 06.06.1986 року до 08.07.1986 року у потрійному розмірі з відповідним індивідуальним коефіцієнтом стажу під час проходження військової строкової служби у будівельних військах в третій зоні радіаційної небезпеки під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. У зв'язку з цим позов в цій частині вимог підлягає задоволенню.
За довідкою військовї частини НОМЕР_4 № 180 від 05.04.1993 року ОСОБА_1 приймав участь в роботах по ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи в межах зони відчуження (30-ти км. зони) з 24.05.1986 року по 08.07.1986 року в населених пунктах в/ч 55237 м. Чорнобиль. Заробітна плата ОСОБА_1 склала за червень 349,15, за липень 170,49. За архівною довідкою Галузевого державного архіву Міністерства оборони України від 02.08.2006 року № 10132 в книзі форми 77 обліку розрахунків з особовим складом (військовозобов'язаними) в/ч НОМЕР_3 за 1986 рік відображені нарахування ОСОБА_1 в червні - 22,92; в липні - 80,22; в серпні - з-та VІІ 101,4 і 639,64 (розшифрування сум за що нараховано не проведено). Враховуючи, що ОСОБА_1 проходив військову службу в в/ч НОМЕР_3 та виконував з 06.06.1986 року до 08.07.1986 року роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильскій АЕС в зоні відчуження, тому зазначені суми йому нараховані саме за цей період роботи/проходження служби у вказаній військовій частині.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень. Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідачем не доведено, що заробітна плата/грошове утримання/сукупний дохід ОСОБА_1 є меншим ніж зазначено у вищевказаних довідках, а тому зазначені нарахування мають бути прийняті при здійсненні перерахунку пенсії позивачу сукупно та враховано відповідно до вимог Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» при перерахуванні пенсії з відповідним індивідуальним коефіцієнтом.
Відповідно до ч. 2, 3 ст. 122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, або законом визначена обов'язковість досудового порядку вирішення спору, то для звернення до адміністративного суду встановлюється тримісячний строк, який обчислюється з дня вручення позивачу рішення за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень.
Суд вважає, що ОСОБА_1 дізнався про порушення свого права з листа Управління пенсійного фонду України у Цюрупинському районі Херсонської області від 06.12.2016 року № 7868/02 з доданим до нього випискою з розпорядження про призначення (перерахунок) пенсії, оскільки саме в цій виписці містилися дані про врахуванні в стаж 3 дні (в потрійному розмірі) за період служби/виконання роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в зоні відчуження, а тому строк звернення має починатися відраховуватись саме з наступної дати, тобто з 07.12.2016 року. Строк звернення до суду ОСОБА_1 мав би закінчитися 07.06.2017 року. Позивач звернувся до суду з позовом 30.05.2017 року, тобто в межах строків визначених КАС України. В свою чергу відповідачем не доведено, що ним було повідомлено ОСОБА_1 раніше цього строку про неврахування до трудового стажу період з 06.06.1986 року до 08.07.1986 року у потрійному розмірі. В листах Управління пенсійного фонду України у Цюрупинському районі Херсонської області від 24.10.2016 року № 6788/03, № 6789/03 про це не йдеться.
З урахуванням зазначеного Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області зобов'язане здійснити перерахунок, обчислення на підставі сукупного доходу визначеного у довідках із військової частини № 64640 від 05.04.1993 року та Галузевого державного архіву Міністерства оборони України № 10132 від 02.08.2006 року з визначеної заробітної плати за період з 01.07.1986 року до 08.07.1986 року та сплачувати ОСОБА_1 , як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС пільгову пенсію із врахуванням трудового стажу у потрійному розмірі з відповідним індивідуальним коефіцієнтом стажу за період з 06.06.1986 року до 08.07.1986 року під час виконання робіт в третій зоні радіаційної небезпеки під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС із сплатою на його користь заборгованість з пенсійних виплат починаючи з 22.08.2016 року (часу призначення пенсії без врахування періоду служби в зоні відчуження в потрійному розмірі та отриманого ним доходу за цей період).
У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 щодо визнання неправомірним відмову відповідача призначити, обчислити та виплатити йому пенсію з врахуванням в пільговий трудовий стаж роботи за списком № 1 під час проходження військової строкової служби у будівельних військах на радіаційно-забруднених територіях у період служби з 11.12.1984 року до 22.05.1986 року та 11.07.1986 року до 18.12.1986 року, зобов'язання відповідача при обчисленні трудової пенсії ОСОБА_1 врахувати в пільговий трудовий стаж (за списком № 1 роботу під час проходження строкової служби у будівельних військах на радіаційно-забруднених територіях у період з 11.12.1984 року до 22.05.1986 року та 11.07.1986 року до 18.12.1986 року слід відмовити, оскільки позивачем не доведено, що період його служби в м. Жовті Води Дніпропетровської області закритому місті Арзамас, 16 відбувалися ядерні аварії, ядерні випробування, військові навчання із застосуванням ядерної зброї та він приймав в них участь та/або здійснював ліквідацію їх наслідків. Крім того, постановою КМУ від 20.03.1995 року № 184 «Про заходи щодо радіаційного і соціального захисту населення м. Жовтих Вод Дніпропетровської області» пільги щодо обчислення страхового стажу не встановлено.
Керуючись ст. ст. 1, 2, 3, 5-12, 19-20, 72, 73, 77, 90, 94, 241, 242, 243 ч. 1-3, 244-246, 255, 292,
295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України суд
вирішив:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (який проживає за адресою: АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_5 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (місцезнаходження якого за адресою: м. Херсон, вул. 26 Армії, буд. 6, код ЄДРПОУ 21295057) задовольнити частково.
Визнати неправомірною відмову Управління пенсійного фонду України у Цюрупинському районі Херсонської області врахувати до трудового стажу ОСОБА_1 період з 06.06.1986 року до 08.07.1986 року у потрійному розмірі з відповідним індивідуальним коефіцієнтом стажу під час проходження військової строкової служби у будівельних військах в третій зоні радіаційної небезпеки під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області здійснити перерахунок, обчислення на підставі сукупного доходу визначеного у довідках із військової частини № 64640 від 05.04.1993 року та Галузевого державного архіву Міністерства оборони України № 10132 від 02.08.2006 року з визначеної заробітної плати за період з 01.07.1986 року до 08.07.1986 року та сплачувати ОСОБА_1 , як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС пільгову пенсію із врахуванням трудового стажу у потрійному розмірі з відповідним індивідуальним коефіцієнтом стажу за період з 06.06.1986 року до 08.07.1986 року під час виконання робіт в третій зоні радіаційної небезпеки під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС із сплатою на його користь заборгованість з пенсійних виплат починаючи з 22.08.2016 року.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Цюрупинський районний суд Херсонської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення суду з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне рішення суду складене 12.07.2018 року.
Суддя (підпис) С. П. Савчак
Копія відповідає оригіналу
Суддя Савчак С. П.