Ухвала від 11.07.2018 по справі 820/4590/18

Харківський окружний адміністративний суд

61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

УХВАЛА

11 липня 2018 р. № 820/4590/18

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Мельников Р.В., розглянувши в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду в порядку спрощеного позовного провадження адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Харківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 56892-1309-2038 від 14.03.2018 року.

Ухвалою від 18.06.2018 прийнято адміністративний позов до розгляду та відкрито спрощене провадження у справі за вищевказаним позовом.

Через канцелярію суду від представника відповідача надійшов відзив по справі №820/4590/18, в якому представником відповідача вказано, зокрема, клопотання розгляд справи здійснювати в судового засіданні за участю представника Головного управління ДФС у Харківській області.

Також, від представника відповідача надійшло заперечення проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Крім того, від представника відповідача через канцелярію суду клопотання про витребування інформації та зупинення провадження по справі, в якому останній просить суд витребувати у Головного управління Держтеокадастру у Харківській області інформацію щодо загальної площі земельної ділянки, розташованої за адресою: м. Харків, пр. Льва Ландау (раніше пр. 50-річчя СРСР), 181; витребувати у Комунального підприємства “Харківське міське бюро технічної інвентаризації” інформацію щодо загальної площі нежитлової будівлі літ. “Б-4”, розташованої за адресою: м. Харків, пр. Льва Ландау (раніше пр. 50-річчя СРСР), 181; витребувати у Комунального підприємства “Харківське міське бюро технічної інвентаризації” інформацію щодо площі забудови, зазначеної у технічному паспорті на нежитлову будівлю літ. “Б-4”, розташовану за адресою: м. Харків, пр. Льва Ландау (раніше пр. 50-річчя СРСР), 181; витребувати у Департаменті земельних відносин Харківської міської ради інформацію щодо загальної площі земельної ділянки, яка надавалася під забудову та/або обслуговування нежитлової будівлі літ. “Б-4”, розташованої за адресою: м. Харків, пр. Льва Ландау (раніше пр. 50-річчя СРСР), 181 та зупинити провадження по справі № 820/4590/18 до надання запитуваної інформації.

Від представника позивача через канцелярію суду надійшла відповідь на відзив, в якій представником позивача, зокрема, вказано про наявність заперечень проти клопотань про витребування інформації, зупинення провадження по справі та про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

Суд, дослідивши подані представником відповідача клопотання та відповідь на відзив представника позивача, а також наявні в матеріалах справи докази, зазначає наступне.

Стосовно заперечення представника відповідача проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження судом встановлено, що в якості обґрунтувань та необхідності розгляду справи за правилами загального позовного провадження вказано, що позивач, звертаючись до суду з даним позовом, послався на наявність розбіжностей щодо площі земельної ділянки, відповідно до якої було розраховано земельний податок, однак з приводу даного питання до відповідача, з метою проведення звірки, не звертався. Також, представником відповідача вказано, що згідно п.8 Класифікатора категорій адміністративних справ, затвердженого ОСОБА_2 суддів адміністративних судів України від 31.10.2013 року №114, адміністративна справа належить до справ зі спорів з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема із спорів щодо: 8.3.13 плати за землю, а така категорія не входить до переліку справ, що підлягають розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи. При цьому, вказано, що рішення, прийняте за результатами розгляду такої справи, не підлягає касаційному оскарженню, що зменшує обсяг прав учасників справи на оскарження.

Суд зазначає, що відповідно до ч. 1 та 2 ст. 12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Згідно положень ч.1 ст. 257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.

Відповідно до ч.2 ст.257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Згідно із положеннями ч.4 ст. 257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах: 1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом; 2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності; 4) щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

При цьому, ч.5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

В той же час, як передбачено ч.6 ст. 262 КАС України суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін: 1) у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу; 2) якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.

З аналізу вище вказаних норм вбачається, що за клопотанням однієї із сторін суд може розглянути справу в порядку спрощеного провадження із викликом сторін, однак з поданого представником відповідача заперечення проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження вбачається, що позивач загалом заперечує проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, у зв'язку з чим просить суд прийняти рішення про розгляд справи в порядку загального позовного провадження за участю представника відповідача.

Однак, суд зазначає, що положеннями ч.1 ст.260 КАС України передбачено, що питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Приписами статті 260 КАС України визначено порядок дій суду щодо розгляду клопотання позивача або відповідача щодо розгляду справи в порядку спрощеного провадження та, зокрема, частиною 4 визначено, що якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача протягом двох днів із дня її надходження до суду постановляє ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.

Однак, в той же час, ч.7 ст. 260 КАС України визначено, що частини друга - шоста цієї статті не застосовуються до справ, визначених пунктами 1-9 частини шостої статті 12 цього Кодексу.

При цьому, суд зазначає, що п.6 ч.6 ст.12 КАС України передбачено, що для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з п.24 ч.1 ст.4 КАС України розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб - розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який вираховується станом на 1 січня календарного року, в якому подається відповідна заява або скарга, вчиняється процесуальна дія чи ухвалюється судове рішення.

Як визначено положеннями ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" від 07.12.2017 № 2246-VIII станом на 01.01.2018 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 1762,00 грн.

Отже, справи щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що не перевищує 176200 грн., відносяться до категорії справ незначної складності.

Зі змісту позовної заяви та доданих до неї доказів вбачається, що предметом даного спору є оскарження позивачем рішення відповідача суб'єкта владних повноважень стосовно нарахування земельного податку з фізичних осіб у сумі 2972,13 грн., на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, а отже відповідно до положень Кодексу адміністративного судочинства України дана адміністративна справа є справою незначної складності.

З огляду на вище викладене та враховуючи обставини належності предмету даної справи до справ незначної складності, у суду відсутні підстави для розгляду справи в порядку загального позовного провадження.

Таким чином, враховуючи вищенаведене, а також з огляду на те, що заявлене представником відповідача клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження не містить в собі обґрунтованих доводів стосовно того, що характер спірних правовідносин та предмет доказування у даній справі вимагають проведення підготовчого засідання, у суду відсутні підстави для задоволення такого клопотання представника відповідача.

Проте, з огляду на обставини справи та заявлені представником відповідача клопотання про витребування інформації та зупинення провадження у справі, суд, враховуючи положення ст. 262 КАС України, приходить до висновку про наявність підстав для виклику учасників справи у судове засідання.

Керуючись ст. ст. 4, 12, 243, 257, 260, 262, 263 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання представника відповідача про здійснення розгляду справи за правилами загального позовного провадження у судовому засіданні за участю представника Головного управління ДФС у Харківській області - відмовити.

Розгляд справи №820/4590/18 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Харківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.

Призначити розгляд справи в спрощеному позовному провадженні на 19.07.2018 року о 10:30 год. у відкритому судовому засіданні в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду за адресою: м. Харків, вул. Сумська, 3 "Б-6", 3-й поверх.

Розгляд і вирішення, заявлених представником відповідача клопотань про витребування інформації та зупинення провадження у справі, буде здійснено у судовому засіданні.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Мельников Р.В.