Справа № 174/349/18
п/с 3/174/78/2018
12 липня 2018 року м. Вільногірськ
Суддя Вільногірського міського суду Дніпропетровської області Данилюк Т.М., за участю секретаря - Шарапової О.О., адвоката - ОСОБА_1, розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Вільногірського ВП Жовтоводського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області, про притягнення до адміністративної відповідальності по ч.1 ст.130 КУпАП відносно:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, одруженого, працює на ПАТ «ОГХК»- слюсарем, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
якому згідно ст.268 КУпАП роз'яснені його права та обов'язки,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії БР № 065978 від 10.04.2018 року, 10.04.2018 року, о 18.00 год. водій ОСОБА_2, керував автомобілем НОМЕР_1 по вул.Степова, б.7 в м. Вільногірськ, з явними ознаками алкогольного сп'яніння (невиразна мова, запах спиртного з порожнини рота) та на вимогу працівника поліції відмовився пройти медичний огляд на стан сп'яніння у встановленому законом порядку в закладі охорони здоров'я в присутності двох свідків, чим порушив вимоги п. 2.5 правил дорожнього руху України та вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_2, свою вину в вчиненні данного адміністративного правопорушення та обставини викладені в протоколі не визнав.
Правопорушник та його адвокат ОСОБА_1 не одноразово надавали до суду клопотання про відкладення судового засідання з обґрунтуванням причин відкладення та виклик свідків.
В судові засідання призначені на 31.05.2018 р. та 08.06.2018 р., 22.06.2018 р.,12.07.2018 р. свідки не з'явились.
В подальшому адвокат ОСОБА_1, подав через канцелярію суду заяву про закриття провадження по справі в зв'язку з закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до ст. 9 КУпАП, - адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Вимогами відповідно ст. 252 КУпАП, передбачено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
В свою чергу, вина ОСОБА_2, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії БР № 065978 від 10.04.2018 року, відповідно до якого 10.04.2018 року, о 18.00 год. водій ОСОБА_2, керував автомобілем НОМЕР_1 по вул. Степова, б.7 в м. Вільногірськ, з явними ознаками алкогольного сп'яніння (невиразна мова, запах спиртного з порожнини рота) та на вимогу працівника поліції відмовився пройти медичний огляд на стан сп'яніння у встановленому законом порядку в закладі охорони здоров'я в присутності двох свідків, чим порушив вимоги п. 2.5 правил дорожнього руху України та вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.130 КУпАП та письмовими показами свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4, висновком № 27 від 10.04.2018 щодо результатів медичного огляду з метою виявлення алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських засобів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно якого останній відмовився від проходження.
Згідно даного протоколу ОСОБА_2 було роз'яснено його права та повідомлено про місце розгляду адміністративної справи, про що останній в протоколі розписався.
Таким чином, суд, виходячи з даної вимоги закону, сукупності досліджених по справі доказів, при їх системному аналізі вважає, що обставини викладені в протоколі про адміністративне правопорушення від 10.04.2018 року мали місце; вина правопорушника ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, доведена письмовими матеріалами справи та його дії за ч.1 ст. 130 КУпАП кваліфіковано вірно.
Відповідно до п.7 ч.1 ст. 247 КУпАП провадження в праві про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, якщо на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення пропущено строки, передбачені статтею 38 КУпАП України.
Згідно ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а у разі відмови в порушенні кримінальної справи або закриття кримінальної справи, але при наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через місяць з дня прийняття рішення про відмову в порушенні кримінальної справи або про її закриття.
Приймаючи до уваги той факт, що протокол про адміністративне правопорушення складено 10.04.2018 року по факту скоєння адмінправопорушення 10.04.2018 року, на день прийняття рішення судом - тобто на 12 липня 2018 року, сплинули строки накладення адміністративного стягнення, передбачені ч.2 ст.38 КУпАП - три місяці, то справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_2, слід закрити в зв'язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Судовий збір стягненню не підлягає, оскільки адміністративне стягнення на порушника не накладалося .
Керуючись ст.ст. ч.1 ст.130, 38, 283-285 КУпАП, суддя ,-
Закрити провадження по справі, стосовно ОСОБА_2 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, у зв'язку з закінчення строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також постанов, прийнятих за результатами розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 185-3 цього Кодексу.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 цього Кодексу, особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови, до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Вільногірський міський суд Дніпропетровської області.
Суддя Т.М.Данилюк