Ухвала від 11.07.2018 по справі 812/1412/16

8.1

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про зупинення провадження у справі

11 липня 2018 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1412/16

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чиркін С.М., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання про зупинення провадження та залучення співвідповідача в адміністративній справі за позовною заявою публічного акціонерного товариства “Луганськтепловоз” до офісу великих податків Державної фіскальної служби в особі Харківського управління офісу великих податків Державної фіскальної служби, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головне управління Державної казначейської служби України в Харківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язати вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Луганського окружного адміністративного суду перебуває справа №812/1412/16 за позовом публічного акціонерного товариства “Луганськтепловоз” до офісу великих податків Державної фіскальної служби в особі Харківського управління офісу великих податків Державної фіскальної служби, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головне управління Державної казначейської служби України в Харківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язати вчинити певні дії.

27 червня 2018 року до суду від представника позивача до суду надійшло клопотання про зупинення провадження по справі для можливого примирення сторін (т.12 а.с. 69).

10 липня 2018 року до суду від представника відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву в якому серед іншого заявлено клопотання про залучення співвідповідача по справі - Головного управління ДФС у Луганській області.

В обґрунтування клопотання про залучення співвідповідача представником відповідача зазначено, що ПАТ «Луганськтепловоз» перебував на обліку в Харківському управлінні до 01.01.2018. та відповідно до наказу Державної фіскальної служби України «Про затвердження Реєстру великих платників податків на 2018 рік» від 26.09.2017 № 632 з урахуванням змін, внесених наказом ДФС України від 29.12.2017 № 884, платника податків ПАТ «Луганськтепловоз» не включено в реєстр великих платників на 2018 рік та з 01.01.2018 переведено на облік до ДПІ за місцезнаходження - ДПІ у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області.

Облікову справу ПАТ «Лунанськтепловоз» листом № 156/28-10-50-03-08 від 04.01.2018 направлено до ДПІ за місцезнаходженням платника.

Оскільки, ПАТ «Луганськтепловоз» з 01.01.2018 переведено на облік до ДПІ у м.Сєвєродонецьку Луганської області, то до повноважень ГУ ДФС у Луганській області покладається включення до реєстру заяв на повернення сум бюджетного відшкодування та його ведення.

Таким чином, зазначає, що у Харківського управління відсутні повноваження щодо включення заяви до реєстру заяв про повернення сум бюджетного відшкодування.

На підставі вищевикладеного просив залучити Головне управління Державної фіскальної служби у Луганській області (код СДРПОУ 39591445) як співвідповідача у справі.

В судове засідання представники сторін не прибули, про дату, час та місце судового розгляду повідомлялись належним чином (т.12 а.с. 71-73).

Відповідно до частини дев'ятої статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Оскільки сторони про дату, час і місце судового розгляду повідомлені належним чином і відсутня потреба заслухати свідка чи експерта, суд вважає за можливе розглянути клопотання про залучення співвідповідача у справі та зупинення провадження в порядку письмового провадження на підставі наявних у ній доказів.

Розглянувши заявлені клопотання суд встановив таке.

Щодо залучення співвідповідача.

Відповідно до пункту 4 частини другої статті 180 КАС України у підготовчому засіданні суд вирішує питання про вступ у справу інших осіб, заміну неналежного відповідача, заміну позивача, залучення співвідповідача, об'єднання справ і роз'єднання позовних вимог, прийняття зустрічного позову, якщо ці питання не були вирішені раніше.

Відповідно до частин третьої - четвертої статті 48 КАС України, якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача. Якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача. У разі відмови у задоволенні позову до такого відповідача понесені позивачем витрати відносяться на рахунок держави.

З 01.01.2017 набрав чинності Закон України від 21.12.2016 № 1797-VІІІ “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні”, яким змінений порядок повернення сум бюджетного відшкодування шляхом запровадження формування Реєстрів заяв про повернення сум бюджетного відшкодування.

Відповідно до наказу Державної фіскальної служби України від 26.09.2017 № 632 “Про затвердження Реєстру великих платників податків на 2018 рік” з урахуванням змін, внесених наказом ДФС України від 29.12.2017 № 884, платника податків ПАТ “Луганськтепловоз” не включено в Реєстр ВПП на 2018 рік, та переведено на облік до ДПІ за місцезнаходженням - ДПІ у м. Сєвєродонецьку ГУ ДФС у Луганській області

Згідно з Положенням про Головне управління ДФС у Луганській області, затвердженим наказом Державної фіскальної служби України від 31 липня 2017 року № 503, Головне управління ДФС у Луганській області є територіальним органом Державної фіскальної служби України, який підпорядковується Державній фіскальній службі України. Головне управління ДФС у Луганській області є органом доходів і зборів. Основними завданнями Головного управління ДФС у Луганській області є забезпечення реалізації державної податкової політики та політики у сфері державної митної справи, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного (при виконанні повноважень з контрольно-перевірочної, оперативно-розшукової роботи, досудового розслідування, перевірок фінансових операцій, які можуть бути пов'язані з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом) законодавства, здійснення в межах повноважень, передбачених законом, контролю за надходженням до бюджетів та державних цільових фондів податків і зборів та інших платежів, державної політики у сфері контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, державної політики з адміністрування єдиного внеску, а також боротьби з правопорушеннями під час застосування законодавства з питань сплати єдиного внеску, державної політики у сфері контролю за своєчасністю здійснення розрахунків в іноземній валюті в установлений законом строк, дотриманням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), а також за наявністю ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів.

Відповідно до підпункту 2 пункту 4 Положення про Головне управління ДФС у Луганській області, затвердженого наказом Державної фіскальної служби України від 31 липня 2017 року № 503, Головне управління ДФС у Луганській області відповідно до покладених на нього завдань здійснює адміністрування податків і зборів та інших платежів, єдиного внеску в порядку, встановленому законом, забезпечує контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою їх нарахування та сплати до бюджету і відповідних позабюджетних фондів.

Відповідно до підпункту 16 пункту 4 зазначеного Положення Головне управління ДФС у Луганській області здійснює у межах повноважень, передбачених законом, формування та ведення Державного реєстру фізичних осіб-платників подків, Єдиного банку даних про платників податків-юридичних осіб, Реєстру отримувачів бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції відповідно до Закону України “Про державну підтримку сільського господарства України”, реєстрів, банків та баз даних, ведення яких покладено законодавством на контролюючі органи, а також забезпечує ведення реєстру страхувальників єдиного внеску.

Підпунктами 45, 59 пункту 4 Положення визначено, що Головне управління ДФС у Луганській області здійснює контроль за правомірністю бюджетного відшкодування податку на додану вартість. Організовує збір податкової інформації та вносить її до інформаційних баз даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику.

З вищевикладеного суд дійшов висновку, що, оскільки функції з адміністрування податків є функціями Головного управління ДФС у Луганській області, вжиття певних заходів для повернення позивачу суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість - внесення відповідних даних до Реєстру, у межах спірних правовідносин належить до компетенції Головного управління ДФС у Луганській області, як контролюючого органу.

Таким чином, суд вважає за необхідне залучити Головне управління ДФС у Луганській області як співвідповідача.

Щодо зупинення провадження по справі.

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 236 КАС України, суд зупиняє провадження у справі в разі звернення обох сторін з клопотанням про надання їм часу для примирення до закінчення строку, про який сторони заявили у клопотанні.

Згідно з частиною першою статті 183 КАС України у підготовчому засіданні суд постановляє ухвалу (ухвали) про процесуальні дії, що необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті.

Враховуючи вищевикладене, з урахуванням подання суду клопотання про надання часу для примирення, а також зважаючи на залучення співвідповідача у справі, суд дійшов висновку про необхідність зупинення провадження по справі для надання сторонам часу для примирення із встановленням граничного строку до 19 вересня 2018 року.

Керуючись статтями 9, 49, 176, 179, 180, 183, 241, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання представника відповідача про залучення співвідповідача по справі задовольнити.

Залучити до участі у справі як співвідповідача Головне управління ДФС у Луганській області (ідентифікаційний код 39591445, місцезнаходження: 93400, Луганська область, м.Сєвєродонецьк, вул. Енергетиків, буд. 72).

Зобов'язати Головне управління ДФС у Луганській області надати до суду у строк до 19 вересня 2018 року:

- відзив на позовну заяву разом зі всіма доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані іншими учасниками справи, та доказами, що підтверджують надіслання (надання) іншим учасникам справи копії відзиву та доданих до нього документів.

Роз'яснити Головному управлінню ДФС у Луганській області, що відповідно до частини четвертої статті 159 КАС України неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Співвідповідачу разом з ухвалою надіслати копію адміністративного позову та витягом про процесуальні права та обов'язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.

Зупинити провадження по справі за адміністративним позовом публічного акціонерного товариства “Луганськтепловоз” до офісу великих податків Державної фіскальної служби в особі Харківського управління офісу великих податків Державної фіскальної служби, Головного управління ДФС у Луганській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головне управління Державної казначейської служби України в Харківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язати вчинити певні дії до 19 вересня 2018 року.

Наступне підготовче засідання призначити на 19 вересня 2018 року о 13год. 30 хв.

Ухвала суду в частині залучення співвідповідача набирає законної сили негайно з моменту її проголошення та не може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду.

Ухвала в частині зупиненя провадження набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

СуддяОСОБА_1