№ 207/1954/18
№ 3/207/475/18
10 липня 2018 року м. Кам'янське
суддя Баглійського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області І.М. Юрченко, за участю прокурора Чуйко С.С., захисника ОСОБА_2., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з управління захисту економіки в Дніпропетровській області ДЗЕ Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, яка працювала головним спеціалістом відділу з питань забезпечення життєдіяльності району Дніпровської районної у м. Дніпродзержинську ради, зараз не працює, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_3, а проживаючої за адресою: АДРЕСА_4,
за ч. 1 ст. 172-6 КпАП України,
Відповідно до протоколу № 629 від 06.06.2018 року про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією: згідно розпорядження голови Дніпровської районної ради у м. Дніпродзержинську №124 р-к від 12.11.2009р. ОСОБА_3 призначено на посаду спеціаліста І категорії відділу з питань збалансованого розвитку району та підприємництва Дніпровської районної ради у м. Дніпродзержинську з 13.11.2009р. та присвоєно 15 ранг посадової особи місцевого самоврядування в межах сьомої категорії посад.
13 листопада 2009 року ОСОБА_3 прийняла присягу посадової особи органів місцевого самоврядування.
Розпорядженням голови Дніпровської районної ради у м. Дніпродзержинську №39 р-к від 26.02.2010р. ОСОБА_3 спеціаліста 1 категорії відділу з питань збалансованого розвитку району та підприємництва Дніпровської районної ради у м. Дніпродзержинську призначено на посаду головного спеціаліста відділу з питань житлово-комунального господарства та підприємництва Дніпровської районної ради у м. Дніпродзержинську з 01.03.2010р. Згідно розпорядженням голови Дніпровської районної ради у м. Дніпродзержинську №110 р-к від 07.05.2010р. було переведено на посаду головного спеціаліста сектору контролю за використанням та експлуатацією житлового фонду Дніпровської районної у м. Дніпродзержинську ради з 11.05.2010р. Згідно розпорядження голови Дніпровської районної у м. Дніпродзержинську ради №387-в від 06.09.2011р. ОСОБА_3 було надано відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 12 вересня 2011 року по 30 червня 2014 року. Розпорядженням в.о.голови Дніпровської районної у м. Дніпродзержинську ради №199 р-к від 28.11.2012р. ОСОБА_3 було переведено на посаду головного спеціаліста відділу контролю за використанням та експлуатацією житлового фонду Дніпровської районної у м. Дніпродзержинську ради з 03.12.2012р. Розпорядженням в.о.голови Дніпровської районної у м. Дніпродзержинську ради №214 р-к від 03.12.2012р. ОСОБА_3 було переведено на посаду головного спеціаліста відділу з питань комунального господарства та благоустрою Дніпровської районної у м. Дніпродзержинську ради з 03.12.2012р. Розпорядженням голови Дніпровської районної у м. Дніпродзержинську ради №18-к/тр від 28.02.2013р. ОСОБА_3 було переведено на посаду головного спеціаліста відділу з питань збалансованого розвитку району та цивільного захисту населення Дніпровської районної у м. Дніпродзержинську ради з 01.03.2013р. Згідно розпорядження в.о.голови Дніпровської районної у м. Дніпродзержинську ради №11-св/тр від 05.06.2014р. ОСОБА_3 було надано соціальну відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку з 01 липня 2014 року по 30 червня 2015 року. Розпорядженням голови Дніпровської районної у м. Дніпродзержинську ради №06-св/тр від 30.06.2015р. ОСОБА_3 було надано соціальну відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до п'яти років з 01 липня 2015 року по 30 червня 2016 року. Згідно розпорядження голови Адміністрації Дніпровського району Дніпродзержинської міської ради №68-к/тр від 27.04.2016 ОСОБА_3 було переведено на посаду головного спеціаліста відділу з питань забезпечення життєдіяльності району з 29.04.2016р. Розпорядженням голови Адміністрації Дніпровського району Дніпродзержинської міської ради №116-к/тр від 17.06.2016р. ОСОБА_3 було звільнено з посади головного спеціаліста відділу з питань забезпечення життєдіяльності району з 30 червня 2016 за згодою сторін, п.1 ст.36 КЗпІІ України.
Трудову книжку ОСОБА_3 отримала 07.07.2016р.
Згідно з п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», посада ОСОБА_3 віднесена до суб'єктів, на яких поширюється дія цього Закону, як на посадову особу місцевого самоврядування.
Положеннями ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до вимог ст.68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
В своїй діяльності ОСОБА_3, як посадова особа місцевого самоврядування керується Конституцією та Законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України тощо.
Згідно ч. 2 ст. 12 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», на посадових осіб місцевого самоврядування поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції».
Отже, ОСОБА_3 будучи посадовою особою місцевого самоврядування є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.
У відповідності до статті 1 вказаного Закону суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1, ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Згідно п.п. 3 п. 5 розділу 2 порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016р., №3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», що зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016р. за №959/29089, декларація суб'єкта декларування, який припинив діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 Закону, подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Верховною Радою України 23 березня 2017 року прийнято Закон №1975 VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб». Закон набирав чинності 30 березня 2017 року. Відповідно до цього Закону продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше.
Отже, ОСОБА_3, подаючи вперше декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування була зобов'язана подати декларацію після звільнення за минулий 2016 рік до 01 травня 2017 року.
Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https://public.nazk.gov.ua/search), встановлено, що ОСОБА_3 опублікувала декларацію після звільнення за минулий рік 10.05.2018р.
Згідно з офіційною відповіддю голови Національного агентства з питань запобігання корупції Корчак Н. М. від 02.03.2017 № 93-05/4886/17 на запит Департаменту захисту економіки Національної поліції України щодо роботи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб'єктами декларування документів до «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».
ОСОБА_3 звільнившись 30.06.2016р. з посади головного спеціаліста відділу з питань забезпечення життєдіяльності району Адміністрації Дніпровського району Дніпродзержинської міської ради, тобто припинивши діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 даного Закону, п.п. 3 п. 5 розділу 2 порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016р., №3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», що зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016р. за №959/29089, перебуваючи за місцем мешкання знайомих за адресою: АДРЕСА_1, несвоєчасно, тобто 10.05.2018р., без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після звільнення за минулий рік шляхом вчинення відповідних дій спрямованих на подачу та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Прокурор в судовому засіданні просив притягнути ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та призначити їй покарання у вигляді штрафу в межах санкції даної статті.
ОСОБА_3 у судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України не визнала, суду пояснила, що з 13.11.2009 року працювала головним спеціалістом відділу з питань збалансованого розвитку району Дніпровської районної у м. Дніпродзержинську ради. З 30 червня 2016 її було звільнено з посади головного спеціаліста відділу з питань забезпечення життєдіяльності району Адміністрації Дніпровського району за згодою сторін, на підставі п.1 ст.36 КЗпП України. З вимогами ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», про те, що вона як особа, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов'язана наступного року після припинення діяльності, до 1 квітня подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, вона не була ознайомлена. Про те, що Верховною Радою України прийнято Закон відповідно до якого продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше вона також не знала. З процедурою отримання електронного цифрового підпису вона також не була ознайомлена. На початку квітня 2018 року до неї зателефонував працівник поліції з приводу явки для дачі пояснень з приводу не подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік. Після чого вона звернулась до центрального відділення ПАТ КБ «Приватбанк» у м. Кам'янське з метою отримання електронного цифрового підпису для заповнення та подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік, але їй було відмовлено, так як не було технічної можливості це зробити. 10.05.2018 року її знайомі допомогли отримати електронний цифровий підпис через Акредитований центр сертифікації ключів ПАТ КБ «Приватбанк» за допомогою «Приват-24». 10.05.2018 року вона зареєструвалась в інформаційно-телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» з метою вчинення дій щодо заповнення та подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями. Декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий 2016 рік після звільнення вона подала 10.05.2018 року за місцем проживання знайомих за адресою: АДРЕСА_2 шляхом вчинення відповідних дій спрямованих на подачу та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Після подачі декларації на її електронну адресу надійшло повідомлення про подачу декларації. За місцем проживання не має комп'ютера та доступу до всесвітньої мережі Інтернет.
Захисник ОСОБА_2. у судовому засіданні зазначив, що ОСОБА_3 не може бути притягнута до адміністративної відповідальності, оскільки нею на початку 2017 року було подано декларацію до Кам'янської об'єднаної податкової інспекції. Окрім того, протокол про адміністративне правопорушення містить виправлення в номері.
Однак, не дивлячись на позицію ОСОБА_3, зайняту нею в судовому засіданні, суд вважає, що її провина у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КпАП України повністю доказана в судовому засіданні, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що згідно розпорядження голови Дніпровської районної ради у м. Дніпродзержинську №124 р-к від 12.11.2009р. ОСОБА_3 призначено на посаду спеціаліста І категорії відділу з питань збалансованого розвитку району та підприємництва Дніпровської районної ради у м. Дніпродзержинську з 13.11.2009р. та присвоєно 15 ранг посадової особи місцевого самоврядування в межах сьомої категорії посад (ар.с.27).
13 листопада 2009 року ОСОБА_3 прийняла присягу посадової особи органів місцевого самоврядування (ар.с.28).
Розпорядженням голови Дніпровської районної ради у м. Дніпродзержинську №39 р-к від 26.02.2010р. ОСОБА_3 спеціаліста 1 категорії відділу з питань збалансованого розвитку району та підприємництва Дніпровської районної ради у м. Дніпродзержинську призначено на посаду головного спеціаліста відділу з питань житлово-комунального господарства та підприємництва Дніпровської районної ради у м. Дніпродзержинську з 01.03.2010р. (ар.с.29).
Згідно розпорядженням голови Дніпровської районної ради у м. Дніпродзержинську №110 р-к від 07.05.2010р. ОСОБА_3 було переведено на посаду головного спеціаліста сектору контролю за використанням та експлуатацією житлового фонду Дніпровської районної у м. Дніпродзержинську ради з 11.05.2010р. (ар.с.30).
Згідно розпорядження голови Дніпровської районної у м. Дніпродзержинську ради №387-в від 06.09.2011р. ОСОБА_3 було надано відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 12 вересня 2011 року по 30 червня 2014 року (ар.с.31).
Згідно розпорядження в.о.голови Дніпровської районної у м. Дніпродзержинську ради №199 р-к від 28.11.2012р. ОСОБА_3 було переведено на посаду головного спеціаліста відділу контролю за використанням та експлуатацією житлового фонду Дніпровської районної у м. Дніпродзержинську ради з 03.12.2012р. (ар.с.32).
Розпорядженням в.о.голови Дніпровської районної у м. Дніпродзержинську ради №214 р-к від 03.12.2012р. ОСОБА_3 було переведено на посаду головного спеціаліста відділу з питань комунального господарства та благоустрою Дніпровської районної у м. Дніпродзержинську ради з 03.12.2012р. (ар.с.33).
Розпорядженням голови Дніпровської районної у м. Дніпродзержинську ради №18-к/тр від 28.02.2013р. ОСОБА_3 було переведено на посаду головного спеціаліста відділу з питань збалансованого розвитку району та цивільного захисту населення Дніпровської районної у м. Дніпродзержинську ради з 01.03.2013р. (ар.с.34).
Згідно розпорядження голови Дніпровської районної у м. Дніпродзержинську ради №11-св/тр від 05.06.2014р. ОСОБА_3 було надано соціальну відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку з 01 липня 2014 року по 30 червня 2015 року (ар.с.35).
Розпорядженням голови Дніпровської районної у м. Дніпродзержинську ради №06-св/тр від 30.06.2015р. ОСОБА_3 було надано соціальну відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до п'яти років з 01 липня 2015 року по 30 червня 2016 року (ар.с.36).
Згідно розпорядження голови Адміністрації Дніпровського району Дніпродзержинської міської ради №68-к/тр від 27.04.2016р. ОСОБА_3 було переведено на посаду головного спеціаліста відділу з питань забезпечення життєдіяльності району з 29.04.2016р. (ар.с.37).
Згідно наказу голови Адміністрації Дніпровського району Дніпродзержинської міської ради №116-к/тр від 17.06.2016р. ОСОБА_3 було звільнено з посади головного спеціаліста відділу з питань забезпечення життєдіяльності району з 30 червня 2016 за згодою сторін, п.1 ст.36 КЗпІІ України (ар.с.39).
15.11.2016 року за вихідним № 4-18/400 заступником начальника відділу із загально-організаційної роботи адміністрації Дніпровського району міської ради, ОСОБА_3 за адресою її місця реєстрації, а саме: АДРЕСА_3 було направлено повідомлення про необхідність подати декларацію наступного року після припинення діяльності до 00 годин 00 хвилин 01 квітня, наступного після такого припинення року, що охоплює попередній рік шляхом заповнення електронної форми декларації на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції у системі Єдиного державного реєстру декларацій (ар.с.40).
Окрім цього, відповідно до письмових пояснень заступника начальника відділу із загальних питань та роботи з персоналом адміністрації Дніпровського району Кам'янської міської ради Шматко Н.Л., вона зазначає, що 15.11.2016 року за вихідним № 4-18/400 нею особисто ОСОБА_3 було направлено лист про необхідність подачі декларації відповідно до ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" до 01 квітня 2017 року, після звільнення за 2016 рік, а також інформацію щодо процедури отримання електронного цифрового підпису. Після направлення листа, вона неодноразово телефонувала ОСОБА_3 на її особистий номер мобільного телефону НОМЕР_2 та роз'яснювала їй вимоги щодо подачі декларації після звільнення за минулий рік до 01 квітня 2017 року, а також вона телефонувала ОСОБА_3 після продовження ВРУ терміну подачі декларації до 01 травня 2017 року, для осіб які подають декларацію вперше, і остання обіцяла її подати (ар.с.44)
Згідно п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», посада ОСОБА_3, віднесена до суб'єктів, на яких поширюється дія цього Закону, як на посадову особу місцевого самоврядування.
Положеннями ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до вимог ст.68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
В своїй діяльності ОСОБА_3, як посадова особа місцевого самоврядування керується Конституцією та Законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України тощо.
Згідно з ч. 2 ст. 12 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», на посадових осіб місцевого самоврядування поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції».
Отже, ОСОБА_3 будучи посадовою особою місцевого самоврядування є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.
У відповідності до статті 1 вказаного Закону суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1, ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Згідно з п.п. 3 п. 5 розділу 2 порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016р., №3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», що зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016р. за №959/29089, декларація суб'єкта декларування, який припинив діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 Закону, подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Верховною Радою України 23 березня 2017 року прийнято Закон №1975 VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб». Закон набирав чинності 30 березня 2017 року. Відповідно до цього Закону продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше.
Отже, ОСОБА_3, подаючи вперше декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування була зобов'язана подати декларацію після звільнення за минулий 2016 рік до 01 травня 2017 року.
Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https://public.nazk.gov.ua/search), встановлено, що ОСОБА_3 опублікувала декларацію після звільнення за минулий рік 10.05.2018р (ар.с.15).
Згідно з офіційною відповіддю голови Національного агентства з питань запобігання корупції Корчак Н. М. від 02.03.2017 № 93-05/4886/17 на запит Департаменту захисту економіки Національної поліції України щодо роботи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб'єктами декларування документів до «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».
ОСОБА_3 звільнившись 30.06.2016р. з посади головного спеціаліста відділу з питань забезпечення життєдіяльності району Адміністрації Дніпровського району Дніпродзержинської міської ради, тобто припинивши діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 даного Закону, п.п. 3 п. 5 розділу 2 порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016р., №3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», що зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016р. за №959/29089, перебуваючи за місцем мешкання знайомих за адресою: АДРЕСА_1, несвоєчасно, тобто 10.05.2018р., без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після звільнення за минулий рік (у даному випадку за 2016 рік) шляхом вчинення відповідних дій спрямованих на подачу та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та матеріали, долучені до нього, суд вважає, що ОСОБА_3 вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КпАП України, а саме, будучи особою уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування несвоєчасно без поважних причин подала декларацію.
Суд не приймає до уваги посилання захисника ОСОБА_2. стосовно того, що ОСОБА_3 не може бути притягнута до адміністративної відповідальності, оскільки нею на початку 2017 року було подано декларацію до Кам'янської об'єднаної податкової інспекції, оскільки Законом України «Про запобігання корупції» чітко визначено, що декларації повинні подаватися шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за формою, що визначається Національним агентством. Таким чином форма декларації , порядок її подання та орган, якому вона подається чітко визначені відповідним законом.
Також суд не приймає до уваги і посилання на те, що протокол про адміністративне правопорушення містить виправлення в номері, оскільки факт порушення в ньому чітко зафіксовано, ОСОБА_3 у судовому засіданні підтвердила, що в цьому протоколі містяться саме її підписи, інформація, викладена у зазначеному протоколі знайшла своє підтвердження в ході судового розгляду.
Суд також не приймає до уваги зауваження ОСОБА_3 стосовно того, що вона не знала про необхідність подачі декларації, так як незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності (ст.68 Конституції України).
Згідно з ч. 1 ст. 172-6 КпАП України несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Призначаючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Обставин, що пом'якшують покарання ОСОБА_3 відповідно до ст. 34 КпАП України, суд не вбачає.
Обставин, що обтяжують покарання ОСОБА_3 передбачених ст. 35 КпАП України, суд не вбачає.
Судом також враховується ступінь вини і матеріальний стан особи, яка притягається до адміністративної відповідальності відповідно до ст. 33 КпАП України.
З урахуванням обставин справи та особи правопорушника, яка ніде не працює, має неповнолітню дитину, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_3 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.
Керуючись ст. 40-1 КпАП України, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя вважає необхідним стягнути з ОСОБА_3 судовий збір в сумі 352 грн. 40 коп. на користь держави.
Керуючись ч. 1 ст. 172-6, ст. ст. 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 850,00 грн.
Стягнути з ОСОБА_3 судовий збір на користь держави в сумі 352 (триста п'ятдесят дві) гривень 40 копійки.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Баглійський районний суд м. Дніпродзержинська.
Строк звернення постанови до виконання протягом трьох місяців.
Суддя І.М. Юрченко