Рішення від 30.05.2018 по справі 234/4224/18

Справа № 234/4224/18

Провадження № 2/234/1796/18

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 травня 2018 року Краматорський міський суд Донецької області у складі:

головуючого судді Марченко Л.М.,

за участю секретаря судового засідання Овчарової Ю.Д.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Краматорську в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами цивільну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення переплати бюджетних коштів,-

ВСТАНОВИВ:

Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради звернулось до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення переплати бюджетних коштів.

Ухвалою Краматорського міського суду Донецької області від 02.04.2018 року було прийнято до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами та відкрито провадження у цивільній справі №234/4224/18.

Копія вищезазначеної ухвали, а відповідачу- разом з копією позовної заяви та копіями доданих до неї документів, було надіслано учасникам справи в порядку ст.272 ЦПК України, що підтверджується супровідним листом.

Відповідно до ст.279 ч.8 ЦПК України, при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення та показання свідків.

Представник позивача ОСОБА_2 надала до суду заяву, в якій позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити, додаткових клопотань не надала.

Відповідач ОСОБА_1 клопотань про розгляд справи з повідомленням учасників процесу, відзиву, пояснень та зустрічного позову не надав.

Згідно позову, відповідач звернувся 17.12.2014 року до УПтаСЗН Краматорської міської ради, з заявою, як особа, яка переміщується з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення та отримав довідку №1426/17769 від 17.12.2014 року про взяття на облік. Підставами для взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є наявність реєстрації місця проживання на території, де виникли обставини, на момент їх виникнення. 22.12.2015 року відповідач звернувся до УПтаСЗН з заявою про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, надавши відповідні документи та рішенням УПтаСЗН від 31.12.2015 року відповідачу було призначено допомогу як непрацездатним особам (пенсіонери, інваліди) яка переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення на період з 24.12.2015 року по 23.06.2016 року в розмірі 1074 грн.00 коп.Відділом державних соціальних інспекторів було проведено обстеження матеріально-побутових умов сім'ї і складено акт №1546 від 16.06.2016 відповідно до якого встановлено, що відповідач за вказаною в заяві адресою: АДРЕСА_1 на час відбудування не було вдома. Згідно акту було складено розпорядження від 07 липня 2016 року про призупинення виплати адресної допомоги. Надалі, ОСОБА_1 звернувся до УПіСЗН з заявою від 09.08.2016 року про подовження виплати адресної допомоги та рішенням Управління від 11.10.2016 року було відмовлено у призначенні адресної допомоги у зв'язку з не підтвердженням факту проживання відповідача за адресою вказаною у заяві. ОСОБА_1 звернувся до Управління з заявою про призначенням адресної допомоги від 17.11.2016 року та на засіданні комісії з питань призначення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам останньому було призначено адресну допомогу у розмірі 1130 грн 00 коп. на період з 17.11.2016 року по 30.11.2016 року та у розмірі 1247 грн. 00 коп. на період з 01.12.2016 року по 16.05.2017 року. 19.12.2016 року відділом державних соціальних інспекторів було повторно здійснено інспектування адреси проживання відповідача та встановлено, що на час відвідування ОСОБА_1 знов не перебував за вказаною у заяві адресою: АДРЕСА_2, та зі слів власника житла стало відомо, що відповідач ОСОБА_1 за даною адресою ніколи не проживав. На підставі акту відділу державних соціальних інспекторів від 19.12.2016 року №31847 позивачем було прийнято рішення від 30.01.2017 року про розрахунок переплати бюджетних коштів у період з січня 2017 року по лютий 2017 року в розмірі 2494 грн. 00 коп. Позивач просить стягнути з ОСОБА_1 заборговану переплату державних коштів в розмірі 2494,00 грн.

Дослідивши доводи позову, надані докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

Відповідно до абз. 1 п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. №509 «Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення» відповідачу ОСОБА_1, який звернувся 17.12.2014 року до УПтаСЗН з заявою про взяття на облік, як особи яка переміщується з тимчасово окупованої території України, районні проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення була видана довідка №1426/17769 від 17.12.2014 року про взяття ОСОБА_1 на облік.(а.с.8).

Згідно ст. 4 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" від 20.10.2014 № 1706-VII факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Підставами для взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є наявність реєстрації місця проживання на території, де виникли обставини, на момент їх виникнення.

Відповідно до п.2 «Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 505 (далі - Порядок №505) особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» грошова допомога надається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, а також стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, структурних підрозділах з питань соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням та виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців.

Відповідно до заяви від 22.12.2015 року, ОСОБА_1 звернувся до УПтаСЗН з метою призначення щомісячної адресної допомоги, як переміщеній особі з тимчасово окупованої території України для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, в якій вказав місце свого перебування: Донецька область, м.Краматорськ, вул. М.Приймаченко, 5-17. (а.с.13).

Рішенням УПіСЗН Краматорської міської ради від 31.12.2015 року відповідачу було призначено допомогу як непрацездатній особі (пенсіонери, інваліди), яка переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг на період з 24.12.2015 року по 23.06.2016 року в розмірі 1074 грн.00 коп. (а.с.12).

Відповідно до акту обстеження матеріально-побутових умов №1546 від 16.06.2016 року, видно, що відділом державних соціальних інспекторів було проведено обстеження матеріально-побутових умов сім'ї відповідача та встановлено, що за вказаною в заяві адресою: АДРЕСА_1 на час відбудування ОСОБА_1 не було вдома, тому було залишено повідомлення про необхідність з'явитися до УПіСЗН Краматорської міської ради, а також прийнято розпорядження від 07.07.2016 року про зупинення виплати адресної допомоги відповідачу. (а.с.11).

Відповідно до заяви від 09.08.2016 року ОСОБА_1 звернувся до УПтаСЗН з про продовження виплати адресної допомоги зазначивши місце свого перебування: Донецька область, м.Краматорськ, вул. М.Приймаченко, 5-17, однак рішенням УПіСЗН від 11.10.2016 року було відмовлено у призначенні адресної допомоги у зв'язку з не підтвердженням факту проживання за адресою вказаною у заяві. (а.с.10,9)

Відповідно до заяви від 17.11.2016 року ОСОБА_1 звернувся до УПтаСЗН з метою призначення щомісячної адресної допомоги, як переміщеній особі з тимчасово окупованої території України для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, в якій вказав місце свого перебування: Донецька область, м.Краматорськ, вул. М.Приймаченко, 5-17 та на засіданні комісії з питань призначення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам ОСОБА_1 було призначено адресну допомогу у розмірі 1130 грн 00 коп. на період з 17.11.2016 року по 30.11.2016 року та у розмірі 1247 грн. 00 коп. на період з 01.12.2016 року по 16.05.2017 року, що підтверджується рішенням УПіСЗН від 15.12.2016 року (а.с.7,6)

Відповідно до акту обстеження матеріально-побутових умов сімї №31847 від 19.12.2016 року, видно, що відділом державних соціальних інспекторів було повторно здійснено інспектування адреси проживання відповідача та встановлено, що на час відвідування останній не перебував за вказаною адресою АДРЕСА_2. Та зі слів власника житла ОСОБА_1 за цією адресою ніколи не мешкав взагалі.

На підставі акту відділу державних соціальних інспекторів від 19.12.2016 року №31847 УПіСЗН було прийнято рішення від 30.01.2017 року про розрахунок переплати бюджетних коштів у період з січня 2017 року по лютий 2017 року в розмірі 2494 грн. 00 коп. (а.с.4).

Згідно п. 11 Порядку № 505 суми грошової допомоги, виплачені надміру внаслідок подання документів з недостовірними відомостями, повертаються уповноваженим представником сім'ї на вимогу уповноваженого органу.

Відповідачу був направлений лист №04-40/1845 від 10.03.2017 року виниклу заборгованість, який був останнім проігнорований.

Враховуючи, що відповідач добровільно не відшкодував заборгованість по переплаті бюджетних коштів в сумі 2494,00 грн., суд приходить до висновку про необхідність стягнення з ОСОБА_1 на користь позивача вказаних коштів.

Згідно ст.141 ЦПК України зв'язку з тим, що позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору він підлягає стягненню з відповідача на користь держави в розмірі 704,80 грн.

Керуючись ст. ст.10, 12, 141, 258-259, 263-265, 280 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення переплати бюджетних коштів, - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, місце перебування: АДРЕСА_3,) на користь Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради (р/р 35217039022516 в ГУДКСУ в Донецькій області, МФО 820172, ЄДРПОУ 25953617, місце знаходження: Донецька область, м.Краматорськ, вул.Героїв Небесної Сотні, 23) заборгованість по переплаті державних коштів за період з січня 2017 року по лютий 2017 року в розмірі 2494,00 грн. (дві тисяча чотириста дев'ятсот чотири гривні 00 коп.)

Стягнути з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, місце перебування: АДРЕСА_3) на користь держави судовий збір в розмірі 704,80 грн. (сімсот чотири гривні 80 коп.).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів до Апеляційного суду Донецької області через Краматорський міський суд Донецької області з дня його проголошення.

Суддя ОСОБА_3