Справа № 826/1286/18
05 липня 2018 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді: Коротких А.Ю.,
суддів: Літвіної Н.М.,
Сорочка Є.О.,
при секретарі Козуб А.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання ОСОБА_2 про зупинення провадження в адміністративній справі за апеляційною скаргою Міністерства внутрішніх справ України на рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 13 квітня 2018 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Міністерства внутрішніх справ України про визнання протиправним та зобов'язання вчинити певні дії, -
ОСОБА_2 звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Міністерства внутрішніх справ України, в якому просив: визнати протиправними дії і прийняте МВС України рішення щодо видачі і направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 23 травня 2017 року № 22/6-4737 і довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 08 лютого 2018 року № 22/6-4737 без зазначення і врахування в них надбавки за специфічні умови проходження служби (надбавки за виконання особливо важливих завдань) за прирівняною посадою заступника начальника управління Апарату Національної поліції" за весь період з 01 січня 2016 року по дату оформлення довідок; визнати протиправною бездіяльність МВС України щодо видачі і направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві повної і достовірної нової довідки про розмір та складові грошового забезпечення ОСОБА_2 для перерахунку пенсії відповідно до вимог законодавства і з включенням до неї надбавки за специфічні умови проходження служби (надбавки за виконання особливо важливих завдань) та її розміру за прирівняною посадою заступника начальника управління Апарату Національної поліції за весь період з 01 січня 2016 року; зобов'язати МВС України видати та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_2 за прирівняною до посади заступника начальника управління по розслідуванню особливо тяжких злочинів та вчинених організованими злочинними групами - начальник відділу зонального процесуального контролю Головного слідчого управління МВС України посадою заступника начальника управління Апарату Національної поліції із зазначенням у ній всіх основних і щомісячних додаткових видів грошового забезпечення за весь період з 01 січня 2016 року і по дату видачі такої довідки, у тому числі: посадового окладу 4 400 грн., окладу за спеціальним званням 2400 грн., надбавки за стаж служби 45% - 3060 грн., надбавки за специфічні умови проходження служби (надбавки за виконання особливо важливих завдань) 54% - 5324,40 грн., надбавки за службу в умовах режимних обмежень 10% - 440 грн., премії 84,9 % - 8744,70 грн. та інших фактично отримуваних щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат і підвищення) в середніх розмірах.
В обґрунтування позову позивач зазначає, що ним неодноразово отримано довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, у яких відповідачем зазначалися складові загального розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою заступника начальника управління Апарату Національної поліції без включення надбавки за виконання особливо важливих завдань, яку він постійно отримував у тому числі за період з 01 січня 2016 року до 01 березня 2018 року, а поліцейські за прирівняною посадою почали отримувати з серпня 2016 року як надбавку за специфічні умови проходження служби.
Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 13 квітня 2018 року позов задоволено частково.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням суду першої інстанції, Міністерство внутрішніх справ України подало апеляційну скаргу. В апеляційній скарзі апелянт, посилаючись на неповне з'ясування обставин, що мають значення для справи, недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції вважає встановленими, невідповідність висновків суду обставинам справи та на порушення судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права, просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове, яким в задоволенні позову відмовити повністю.
04 червня 2018 року на адресу Київського апеляційного адміністративного суду надійшов відзив ОСОБА_2 на апеляційну скаргу Міністерства внутрішніх справ України, в якій він просить: 1) зупинити апеляційне провадження в адміністративній справі № 826/1286/18 до набрання чинності рішення Верховного Суду в зразковій справі № 802/2196/17а від 12.03.2018 року; 2) в задоволенні апеляційної скарги Міністерства внутрішніх справ України від 27.04.2018 року № 12/6-2120 у справі № 826/1286/18 повністю відмовити; 3) рішення за апеляційною скаргою Міністерства внутрішніх справ України від 27.04.2018 року № 12/6-2120 у справі № 826/1286/18 прийняти з урахуванням окремої думки головуючого судді колегії суддів Касаційного адміністративного суду Верховного Суду Мороза Л.Л. на рішення зазначеного суду в зразкові справі № 802/2196/17-а від 12.03.2018 року, моїх заяв щодо ухвалення додаткового судового рішення та виправлення описки від 24.04.2018 року та відзиву на апеляційну скаргу МВС України від 27.04.2018 року № 12/6-2120 на рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 13.04.2018 у справі № 826/1286/18; 4) розглянути питання і прийняти відповідне процесуальне рішення щодо можливості ухвалення Київським апеляційним адміністративним судом в справі № 826/1286/15 додаткового судового рішення з урахуванням пропозицій, зазначених у поданій до Окружного адміністративного суду м. Києва відповідній заяві від 24.04.2018 року або щодо внесення змін до судового рішення від 13.04.2018, виклавши абзацу 2 цього рішення в наступній редакції: «Зобов'язати Міністерство внутрішніх справ України виготовити нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_2 згідно з постановами Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року № 1294 та 11 листопада 2015 року № 988 із зазначенням у ній усіх основних і додаткових видів грошового забезпечення, в тому числі: - посадового окладу - в розмірі 4400 грн.; окладу за спеціальним званням - у розмірі 2400 грн.; надбавки за виконання особливо важливих завдань - у розмірі 54 % ( 5 324,40 грн.); надбавки за службу в умовах режимних обмежень - 10% ( 440 грн.); надбавки за стаж служби (45% або 3060 грн.); надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції; премію, починаючи з дати виникнення права на перерахунок - з 01.01.2016 року та із зазначенням періодів, упродовж яких здійснювалися зазначені виплати, їх середніх розмірів за прирівняною посадою заступника начальника управління Апарату Національної поліції. Відомості по надбавці за виконання особливо важливих завдань ( 54 % або 5324,40 грн.) в зазначеній довідці вказати незалежно від фактичного отримання такої надбавки поліцейськими Національної поліції за прирівняною посадою, а по надбавці за специфічні умови проходження служби в поліції - з 1 серпня 2016 року» (за текстом відзиву ОСОБА_2).
В судовому засіданні суду апеляційної інстанції представник апелянта та позивач не заперечували проти задоволення клопотання про зупинення провадження у справі.
Відповідно до п. 23 ч. 1 ст. 4 КАС України типові адміністративні справи - адміністративні справи, відповідачем у яких є один і той самий суб'єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи), спір у яких виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, та у яких позивачами заявлено аналогічні вимоги.
Згідно з п. 9 ч. 2 ст. 236 КАС України суд має право зупинити провадження у справі в разі розгляду типової справи і оприлюднення повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі - до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі.
У відповідності до частини 1 статті 290 КАС України, якщо у провадженні одного або декількох адміністративних судів перебувають типові адміністративні справи, кількість яких визначає доцільність ухвалення зразкового рішення, суд, який розглядає одну чи більше таких справ, може звернутися до Верховного Суду з поданням про розгляд однієї з них Верховним Судом як судом першої інстанції.
Разом з цим, частиною 7 цієї статті КАС України встановлено, що ухвала про відкриття Верховним Судом провадження у зразковій справі публікується на офіційному веб-порталі судової влади України, а також в одному із загальнодержавних друкованих засобів масової інформації не пізніше ніж за десять днів до дати судового засідання для розгляду зразкової справи.
Суд встановив, що на офіційному веб-порталі судової влади України оприлюднене повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Вінницькій області, третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору - Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити дії у справі №Пз/9901/1/18 (802/2196/17-а).
Також вказане рішення Верховного Суду розміщено в Єдиному державному реєстрі судових рішень за реєстраційним номером 71979490.
Дослідивши матеріали справи та оприлюднене повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі № Пз/9901/1/18, апеляційний суд приходить до висновку, що ці справи є типовими, адже відповідачем у них є один і той самий суб'єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи), спір виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, а позивачами заявлено аналогічні позовні вимоги.
Рішення Верховного Суду по справі №Пз/9901/1/18 (802/2196/17-а) від 12.03.2018 року перебуває на стадії апеляційного оскарження.
Відповідно до частин 1,2 статті 291 КАС України суд, який розглядає типову справу, має право зупинити провадження за клопотанням учасника справи або за власною ініціативою у випадку, якщо Верховним Судом відкрито провадження у відповідній зразковій справі. Провадження у типовій справі підлягає відновленню з дня набрання законної сили рішенням Верховного Суду у відповідній зразковій справі.
За таких обставин та з урахуванням наявності правових підстав для зупинення провадження у справі на підставі пункту 9 частини 2 статті 236 КАС України, суд вважає що рішення Верховного Суду у зразковій справі №Пз/9901/1/18 (802/2196/17-а) сприятиме повному та об'єктивному розгляду справи №823/418/18, а тому провадження у цій справі необхідно зупинити до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі №Пз/9901/1/18 (802/2196/17-а).
Керуючись ст. ст. 236, 243, 248, 310, 321, 325, 328 КАС України, суд
Клопотання ОСОБА_2 про зупинення провадження задовольнити.
Зупинити провадження у справі № 826/1286/18 за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Міністерства внутрішніх справ України про визнання протиправним та зобов'язання вчинити певні дії - до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі №Пз/9901/1/18 (802/2196/17-а).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і може бути оскаржена протягом тридцяти днів безпосередньо до Верховного Суду.
Головуючий суддя: Коротких А.Ю.
Судді: Літвіна Н.М.
Сорочко Є.О.
Повний текст виготовлено 09 липня 2018 року.