ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
09 липня 2018 року м. Київ № 826/17255/17
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого судді Скочок Т.О., при секретарі судового засідання Новик В.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні, без здійснення фіксування за допомогою звукозаписувального технічного засобу, заяву позивача про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі
за позовомОСОБА_1
до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві
про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, -
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 09.02.2018 у справі №826/17255/17 адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено повністю. Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві (код ЄДРПОУ 22869069, адреса: 04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16), що полягають у відмові ОСОБА_1 здійснити перерахунок пенсії за вислугу років, встановленої відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 на підставі довідки Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в місті Києві про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 25.05.2017 №44663, з урахуванням раніше фактично проведених виплат. Присуджено здійснені ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1) документально підтверджені судові витрати у розмірі 640,00 грн. (шестисот сорока грн. 00 копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві (код ЄДРПОУ 22869069, адреса: 04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16).
На виконання даного рішення Окружним адміністративним судом міста Києва видано 31.05.2018 виконавчий лист. Вказаний виконавчий документ згідно повідомлення державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві від 05.06.2018 було повернуто стягувачу - ОСОБА_1 на підставі п. 5 ч. 4 ст. 4 Закону України «Про виконавче провадження» у зв'язку з припиненням юридичної особи - боржника.
15.06.2018 від позивача через канцелярію суду надійшла заява про заміну сторони виконавчого провадження (боржника) у справі №826/17255/17. В обгрунтування поданої заяви позивач зазначає, що державний виконавець повернув без виконання виконавчий лист з причини припинення Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві (код ЄДРПОУ 22869069) як юридичної особи.
У призначене судове засідання 09.07.2018 учасники справи явку своїх представників не забезпечили, та жодних заперечень проти розгляду цієї заяви до суду не подали.
Вирішуючи питання про заміну сторони виконавчого провадження у справі, суд виходить з наступного.
Приписами ч.ч. 1 та 2 ст. 379 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
При цьому, згідно ч. 4 ст. 379 Кодексу адміністративного судочинства України, положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Як вбачається зі змісту виконавчого листа, виданого на виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 09.02.2018 у справі №826/17255/17, в якості боржника визначено Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві (код ЄДРПОУ 22869069, адреса: 04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16).
Поряд з цим, Постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 №203 утворено Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві (код ЄДРПОУ 42098368; адреса: 04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16), внаслідок реорганізації шляхом злиття Правобережного, Лівобережного та Центрального об'єднаних управлінь Пенсійного фонду України в м. Києві та Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві.
При цьому, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві (код ЄДРПОУ 22869069), як юридичну особу припинено 27.04.2018.
Тобто, правонаступником у сфері виконуваних функцій Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві (код ЄДРПОУ 22869069) є Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві (код ЄДРПОУ 42098368).
Відтак, з урахуванням вищенаведеного, суд дійшов до висновку про обґрунтованість розглядуваної заяви та задоволення останньої шляхом заміни сторони виконавчого провадження - боржника із Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві (код ЄДРПОУ 22869069) на його правонаступника - Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві (код ЄДРПОУ 42098368).
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 248, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
Заяву позивача про заміну сторони виконавчого провадження у справі №826/17255/17 задовольнити.
Замінити сторону виконавчого провадження (боржника) з примусового виконання виконавчого листа 826/17255/17, виданого Окружним адміністративним судом міста Києва 31.05.2018, з Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві (код ЄДРПОУ 22869069, адреса: 04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16) на Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві (код ЄДРПОУ 42098368; адреса: 04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16).
Ухвала набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції порядку та в строки, передбачені ст.ст. 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Скочок Т.О.