ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
09 липня 2018 року м. Київ № 826/10267/18
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Скочок Т.О., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
ОСОБА_1
до Міністерства оборони України Житомирського обласного військового комісаріату
про зобов'язання вчинити дії, -
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) з позовом до Міністерства оборони України та ІНФОРМАЦІЯ_1 , в якому просить:
- зобов'язати Міністерство оборони України нарахувати та виплатити позивачу одноразову грошову допомогу у розмірі 341 600,00 грн., як інваліду 2 групи з 21 березня 2017 року внаслідок встановлення інвалідності II групи у відповідності з Порядком призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, затвердженим Постановою Кабінету міністрів України №975 від 25.12.2013 та надіслати відповідне рішення ІНФОРМАЦІЯ_2 для видання наказу про виплату такої допомоги позивачу;
- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 повторно направити документи Позивача щодо призначення одноразової грошової допомоги розпоряднику бюджетних коштів Міністерству оборони України.
Відповідно до ч. 2 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Вимоги до позовної заяви та доданих до неї документів визначені у ст. 160 і 161 цього Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, у силу п. 2 і 4 ч. 5 ст. 160 КАС України, у позовній заяві зазначаються, зокрема:
- повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти;
- зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
У контексті наведеного слід зазначити, що відповідно до підходу, висловленому Вищим адміністративним судом України, як судом першої інстанції, відносно дотримання вимог до позовної заяви, зокрема, в ухвалі від 02.01.2015 у справі № 800/590/14 (ЄДРСР № 42234576), під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу, який має формулюватись максимально чітко і зрозуміло.
За змістом норм п. 9 ч. 1 чт. 4, ч. 3 ст. 46 КАС України відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Суд встановив, що згідно прохальної частини позову позивачем в тому числі були заявлені вимоги про зобов'язання вчинити дії до Житомирського обласного військового комісаріату. Поряд з цим, відповідно до залучених до позову копій документів, заяви про призначення та виплату одноразової грошової допомоги подавалися позивачем до іншого суб'єкта владних повноважень - Коростишівського об'єднаного військового комісаріату Житомирської області. Зокрема, за результатами розгляду останньої з таких заяв позивача йому була надана відповідь Коростишівського об'єднаного військового комісаріату Житомирської області (лист від 04.06.2018 №1740) про відсутність підстав для призначення одноразової грошової допомоги.
З огляду на вищенаведене суд пропонує позивачу надати уточнену позовну заяву, в якій сформулювати позовні вимоги (а саме ті, що зазначені в п. 2 прохальної частини позовної заяви) до належного відповідача із зазначенням відомостей про нього відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України або надати письмові пояснення щодо заявлення вимог у п. 2 прохальної частини позовної заяви до належного відповідача.
Згідно з ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що позовна заява не відповідає вищевказаним вимогам положень ст. 160 КАС України і позивачу належить усунути вищенаведені недоліки у десятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали шляхом подання до суду із супровідним листом: уточненої позовної заяви, приведеної у відповідність до вимог ст. 160 КАС України, з урахуванням зауважень суду, - у кількості 2-х примірників або обґрунтованих письмових пояснень щодо заявлення вимог у п. 2 прохальної частини позовної заяви до належного відповідача.
Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 248 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва -
1. Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.
2. Встановити позивачу десятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви, позовна заява буде повернута йому відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили після її підписання суддею відповідно до ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України, та оскарженню не підлягає.
Суддя Т.О. Скочок