вул. Герасима Кондратьєва, 159, м. Суми, 40021, E-mail inbox@adm.su.court.gov.ua
про відмову у забезпеченні позову
10 липня 2018 р. Справа № 1840/2576/18
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Савицька Н.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову у справі за позовом ОСОБА_1 (провул. Кленовий, 23/2, м. Суми, 40031, код НОМЕР_1) до Сумської міської ради (пл. Незалежності, 2, м. Суми, 40000, код ЄДРПОУ (23823253) про визнання незаконним та скасування рішення у частині, визнання бездіяльності незаконною та зобов'язання вчинити дії,-
Позивач ОСОБА_2 звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Сумської міської ради, в якій просить:
- визнати незаконним та скасувати рішення Сумської міської ради №2993-МР від 31.01.2018 у частині надання дозволу на розробку проекту землеустрою на земельну ділянку по провулку Кленовому у м. Суми;
- визнати незаконною бездіяльність Сумської міської ради, що виявляється у неприйнятті рішення щодо надання земельної ділянки за адресою м. Суми. пров. Кленовий, біля буд. № 34 у власність ОСОБА_1 для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд;
- зобов'язати Сумську міську раду винести на розгляд чергової сесії Сумської міської ради питання надання земельної ділянки за адресою м. Суми. пров. Кленовий, біля буд. № 34 у власність ОСОБА_1 для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд.
Разом з позовною заявою позивач подав заяву про забезпечення позову шляхом:
- зупинення дії оскаржуваного рішення Сумської міської ради №2993-МР від 31.01.2018 в частині надання дозволу на розробку проекту землеустрою на земельну ділянку по провулку Кленовому у м.Суми;
- заборони відповідачу вчиняти будь-які дії (затверджувати проект землеустрою, надавати земельну ділянку у власність згідно процедури безоплатної приватизації земельної ділянки) щодо земельної ділянки з кадастровим номером 5910136600:02:003, що розташована біля будинку №34 по провулку Кленовому у м.Суми.
Суд, аналізуючи заяву позивача про забезпечення позову, приходить до висновку, що заява не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст. 150 КАС України, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову.
Частиною 2 ст. 150 КАС України визначено, що забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо:
1) невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; або
2) очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.
Згідно із ч. 4 ст. 150 КАС України подання позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняє дію оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень, якщо суд не застосував відповідні заходи забезпечення позову.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 151 КАС України, адміністративний позов може бути забезпечено зупиненням дії індивідуального акта або нормативно-правового акта.
Частиною 2 статті 151 КАС України передбачено, що заходи забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами. Суд також повинен враховувати співвідношення прав (інтересу), про захист яких просить заявник, із наслідками вжиття заходів забезпечення позову для заінтересованих осіб.
Із системного аналізу вимог наведених статей вбачається, що заходи забезпечення позову повинні відповідати і бути співмірними заявленим позовним вимогам, безпосередньо пов'язаними з предметом спору, необхідними і достатніми для забезпечення виконання судового рішення.
Крім того, суд вважає за необхідне зазначити, що забезпечення позову - це вжиття судом, до прийняття у справі судового рішення по суті, заходів щодо створення можливості реального виконання у майбутньому рішення суду, якщо його буде прийнято на користь позивача.
При вирішенні питання про вжиття заходів забезпечення позову суд повинен здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності їх вжиття з урахуванням: розумності, обґрунтованості та адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв'язку між конкретним заходом забезпечення позову та його предметом; ймовірності утруднення виконання або невиконання рішення суду у разі невжиття заходів забезпечення позову; запобігання порушенню охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками судового процесу, у разі вжиття заходів забезпечення позову.
Однак, під час розгляду заяви судом не виявлено існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам та інтересам заявника до прийняття у справі судового рішення, або неможливості захисту таких прав та інтересів без вжиття заходів забезпечення позову, або необхідності докласти значних зусиль та витрат для відновлення таких прав та інтересів при виконанні у майбутньому судового рішення, якщо його буде прийнято на користь позивача.
Разом з тим, наявність очевидних ознак протиправності оскаржуваних рішення, дій та/або бездіяльності може бути виявлена судом тільки на підставі з'ясування фактичних обставин справи, а також оцінки належності, допустимості та достовірності як кожного доказу окремо, так і достатності та взаємного зв'язку наявних у матеріалах справи доказів у їх сукупності.
Суд зазначає, що забезпечення позову шляхом зупинення дії оскаржуваного рішення відповідача буде фактично вирішенням справи по суті до постановлення рішення в даній справі.
Враховуючи зазначене, виходячи із змісту поданої заяви та доводів наведених заявником на її обґрунтування, суд дійшов висновку про її необґрунтованість та не вбачає підстав для задоволення заяви про вжиття заходів забезпечення позову.
Керуючись ст. ст. 150-154, 248, 256 КАС України, суд -
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її складання.
Суддя Н.В. Савицька