Справа № 1540/3294/18
10 липня 2018 року м.Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Соколенко О.М., розглянувши матеріали позовної заяви селянського фермерського господарства "ОЛЕСЯ" до Лиманської районної державної адміністрації Одеської області про зобов'язання вчинити певні дії, -
05 липня 2018 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшов позов селянського фермерського господарства "ОЛЕСЯ" до Лиманської районної державної адміністрації Одеської області, в якому позивач просить суд зобов'язати Лиманську районну державну адміністрацію Одеської області скасувати державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно наступних земельних ділянок:
- ОСОБА_1, кадастровий номер НОМЕР_1, площа 2 га;
- ОСОБА_2, кадастровий номер НОМЕР_2, площа 2 га;
- ОСОБА_3, кадастровий номер НОМЕР_3, площа 2 га;
- ОСОБА_4, кадастровий номер НОМЕР_4, площа 2 га;
- ОСОБА_5, кадастровий номер НОМЕР_5, площа 2 га;
- ОСОБА_6, кадастровий номер НОМЕР_6, площа 2 га;
- ОСОБА_7, кадастровий номер НОМЕР_7, площа 2 га;
- ОСОБА_8, кадастровий номер НОМЕР_8, площа 2 га;
- ОСОБА_9, кадастровий номер НОМЕР_9, площа 2 га;
- ОСОБА_10, кадастровий номер НОМЕР_10, площа 2 га;
- ОСОБА_11, кадастровий номер НОМЕР_11, площа 2 га;
- ОСОБА_12, кадастровий номер НОМЕР_12, площа 2 га;
- ОСОБА_13, кадастровий номер НОМЕР_13, площа 2 га;
- ОСОБА_14, кадастровий номер НОМЕР_14, площа 2 га;
- ОСОБА_15, кадастровий номер НОМЕР_15, площа 2 га.
Відповідно до ч.1 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність, має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником), відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу, належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності, позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними), немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Розглянувши даний позов, суд дійшов висновку, що існують підстави для відмови відкритті провадження у адміністративній справі, виходячи з наступного
З даних автоматизованої системи КП «Діловодство спеціалізованого суду» вбачається, що 13.06.2018 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшов позов селянського фермерського господарства "ОЛЕСЯ" до Лиманської районної державної адміністрації Одеської області, приватного нотаріуса Ганченко Олени Миколаївни, третя особа - ОСОБА_17 про визнання дій незаконними, скасування державної реєстрації договорів (адміністративна справа №815/2838/18, вх. №2920/18).
Згідно протоколу автоматизованого розподілу справ між суддями, адміністративна справа №815/2838/18 передана на розгляд судді Аракелян М.М.
Ухвалою судді Одеського окружного адміністративного суду Аракелян М.М. від 20.06.2018 року відмовлено у відкритті провадження у справі №815/2838/18 за адміністративним позовом Селянського фермерського господарства "ОЛЕСЯ".
Вказана ухвала суду від 20.06.2018 року станом на 10.07.2018 року набрала законної сили.
Копію даної ухвали отримано представником позивача за довіреністю 23.06.2018 року, та станом на 10.07.2018 року згідно даних автоматизованої системи КП «Діловодство спеціалізованого суду» вказана ухвала в апеляційному порядку позивачем не оскаржувалась.
Так, як вбачається з ухвали від 20.06.2018 року по справі №815/2838/18, 13 червня 2018 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Селянського фермерського господарства "ОЛЕСЯ", в якому позивач просить суд:
- визнати незаконними дії Лиманської районної державної адміністрації Одеської області з реєстрації речових прав на нерухоме майно наступних земельних ділянок: ОСОБА_1, кадастровий номер НОМЕР_1, площа 2 га; ОСОБА_2, кадастровий номер НОМЕР_2, площа 2 га; ОСОБА_3, кадастровий номер НОМЕР_3, площа 2 га; ОСОБА_4, кадастровий номер НОМЕР_4, площа 2 га; ОСОБА_5, кадастровий номер НОМЕР_5, площа 2 га; ОСОБА_6, кадастровий номер НОМЕР_6, площа 2 га; ОСОБА_7, кадастровий номер НОМЕР_7, площа 2 га; ОСОБА_8, кадастровий номер НОМЕР_8, площа 2 га; ОСОБА_9, кадастровий номер НОМЕР_9, площа 2 га; ОСОБА_10, кадастровий номер НОМЕР_10, площа 2 га; ОСОБА_11, кадастровий номер НОМЕР_11, площа 2 га; ОСОБА_12, кадастровий номер НОМЕР_12, площа 2 га; ОСОБА_13, кадастровий номер НОМЕР_13, площа 2 га; ОСОБА_14, кадастровий номер НОМЕР_14, площа 2 га; ОСОБА_15, кадастровий номер НОМЕР_15, площа 2 га.;
- зобов'язати Лиманську районну державну адміністрацію Одеської області скасувати державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно наступних земельних ділянок: ОСОБА_1, кадастровий номер НОМЕР_1, площа 2 га; ОСОБА_2, кадастровий номер НОМЕР_2, площа 2 га; ОСОБА_3, кадастровий номер НОМЕР_3, площа 2 га; ОСОБА_4, кадастровий номер НОМЕР_4, площа 2 га; ОСОБА_5, кадастровий номер НОМЕР_5, площа 2 га; ОСОБА_6, кадастровий номер НОМЕР_6, площа 2 га; ОСОБА_7, кадастровий номер НОМЕР_7, площа 2 га; ОСОБА_8, кадастровий номер НОМЕР_8, площа 2 га; ОСОБА_9, кадастровий номер НОМЕР_9, площа 2 га; ОСОБА_10, кадастровий номер НОМЕР_10, площа 2 га; ОСОБА_11, кадастровий номер НОМЕР_11, площа 2 га; ОСОБА_12, кадастровий номер НОМЕР_12, площа 2 га; ОСОБА_13, кадастровий номер НОМЕР_13, площа 2 га; ОСОБА_14, кадастровий номер НОМЕР_14, площа 2 га; ОСОБА_15, кадастровий номер НОМЕР_15, площа 2 га.;
- визнати незаконними дії приватного нотаріуса Ганченко Олени Миколаївни з реєстрації договорів купівлі-продажу, укладених між ОСОБА_2, ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_15, ОСОБА_14, ОСОБА_13 та ОСОБА_17;
- скасувати державну реєстрацію договорів купівлі-продажу, укладених між ОСОБА_2, ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_15, ОСОБА_14, ОСОБА_13 та ОСОБА_17.
Для з'ясування наявності чи відсутності обставин, передбачених положеннями ст.170 КАС України у справі №1540/3294/18, суддею Соколенко О.М. на ім'я начальника відділу судової статистики направлено службову записку з проханням надати справу №1540/3294/18.
Після отримання у відповідь на вищевказану службову записку матеріалів адміністративної справи №815/2838/18 (вх. №2920/18), судом з'ясовано, що в рамках адміністративної справи №815/2838/18 селянське фермерське господарство "ОЛЕСЯ" звернулось до Лиманської районної державної адміністрації Одеської області, в тому числі, із тими ж самими вимогами про зобов'язання Лиманської районної державної адміністрації Одеської області скасувати державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно зазначених у позові земельних ділянок. При цьому, адміністративний позов у справі №815/2838/18 містить ті ж самі підстави для звернення до суду позивача та обґрунтування, що й адміністративний позов у даній справі № 1540/3294/18.
Таким чином, позивач повторно звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовом до того ж відповідача, з тим самим предметом та з тих самих підстав, щодо якого є таке, що набрало законної сили судове рішення, а саме, ухвала Одеського окружного адміністративного суду від 20.06.2018 року по справі №815/2838/18.
Згідно із ч.5 ст.170 КАС України повторне звернення тієї самої особи до адміністративного суду з адміністративним позовом з тих самих предмета і підстав та до того самого відповідача, як той, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Тобто, КАС України прямо заборонено повторне звернення до суду тієї самої особи з адміністративним позовом з тих самих предмета і підстав та до того самого відповідача, як той, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження.
В той же час чинна редакція КАС України не містить порядку дій суду при повторному зверненні позивача до адміністративного суду з адміністративним позовом з тих самих предмета і підстав та до того самого відповідача, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження у справі, у зв'язку з чим суд вважає за необхідне застосувати аналогію закону відповідно до ч.6 ст.7 КАС України.
Згідно з ч.6 ст.7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 170 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, зокрема, якщо у спорі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав є такі, що набрали законної сили, рішення або постанова суду, ухвала про закриття провадження в адміністративній справі.
Відповідно до ч.2, ч.3 ст. 170 КАС України, про відмову у відкритті провадження у справі суддя постановляє ухвалу не пізніше п'яти днів з дня надходження позовної заяви. Копія ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надсилається особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами не пізніше наступного дня після її постановлення. Копія позовної заяви залишається в суді.
Зважаючи на вищевикладене, оскільки у спорі між селянським фермерським господарством "ОЛЕСЯ" до Лиманської районної державної адміністрації Одеської області про той самий предмет і з тих самих підстав є така, що набрала законної сили ухвала Одеського окружного адміністративного суду про відмову у відкритті провадження у справі від 20.06.2018 року у справі №815/2838/18, суд дійшов висновку про відмову у відкритті провадження у даній адміністративній справі №1540/3294/18.
Керуючись ст.ст. 7, 170, 256, 294 КАС України, суддя, -
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовною заявою селянського фермерського господарства "ОЛЕСЯ" до Лиманської районної державної адміністрації Одеської області про зобов'язання Лиманської районної державної адміністрації Одеської області скасувати державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно наступних земельних ділянок: ОСОБА_1, кадастровий номер НОМЕР_1, площа 2 га; ОСОБА_2, кадастровий номер НОМЕР_2, площа 2 га; ОСОБА_3, кадастровий номер НОМЕР_3, площа 2 га; ОСОБА_4, кадастровий номер НОМЕР_4, площа 2 га; ОСОБА_5, кадастровий номер НОМЕР_5, площа 2 га; ОСОБА_6, кадастровий номер НОМЕР_6, площа 2 га; ОСОБА_7, кадастровий номер НОМЕР_7, площа 2 га; ОСОБА_8, кадастровий номер НОМЕР_8, площа 2 га; ОСОБА_9, кадастровий номер НОМЕР_9, площа 2 га; ОСОБА_10, кадастровий номер НОМЕР_10, площа 2 га; ОСОБА_11, кадастровий номер НОМЕР_11, площа 2 га; ОСОБА_12, кадастровий номер НОМЕР_12, площа 2 га; ОСОБА_13, кадастровий номер НОМЕР_13, площа 2 га; ОСОБА_14 ОСОБА_18, кадастровий номер НОМЕР_14, площа 2 га; ОСОБА_15, кадастровий номер НОМЕР_15, площа 2 га.
Повторне звернення тієї самої особи до адміністративного суду з адміністративним позовом з тих самих предмета і підстав та до того самого відповідача, як той, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги до Одеського окружного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складання.
Ухвала набирає законної сили у строки, визначені ст.256 КАС України.
Суддя О.М. Соколенко