Рішення від 09.07.2018 по справі 805/3571/18-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 липня 2018 р. Справа№805/3571/18-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Бабаш Г.П., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1, Донецька область, с. Дронівка, Бахмутський район, вул. Шкільна, буд. 32) до Бахмутсько-Лиманського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (ЄДРПОУ: 42172734, Донецька область, м. Бахмут, вул. Миру, 35) про скасування рішення суб'єкта владних повноважень та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ

ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Бахмутсько-Лиманського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправним та скасування рішення від 28.03.2018 року №19 про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах; зобов'язання у відповідності до Закону України “Про пенсійне забезпечення” зарахувати до пільгового стажу за списком №1 періоди його роботи з 11.04.1994 року по 08.07.1998 року на посаді коваля ручного кування на Донецькій залізниці станції “Красний Лиман” вирішивши одночасно питання про призначення пенсії за віком на пільгових умовах на підставі його заяви від 29.11.2017 року про призначення пенсії за віком згідно пункту 6 статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” (зі змінами №213-VII від 02.03.2015 року) та пункту 2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач 29 листопада 2017 року звернувся до відповідача з заявою про призначення пенсії на пільгових умовах за списком №2 згідно частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Рішенням №19 від 28.03.2018 року відповідач відмовив позивачу у призначені пенсії на пільгових умовах за списком №2 згідно частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Підставою для відмови у призначені пенсії відповідачем зазначено недостатність пільгового стажу роботи, а саме до пільгового стажу роботи за списком №1 не враховано періоди роботи з 11.04.1994 року по 08.07.1998 року, у зв'язку з відсутністю переліку професій до наказу про атестацію робочих місць станції Красний Лиман Донецької залізничної дороги №159/ДС від 16.06.1194 року. Відповідно, відсутнє підтвердження права на пільгове пенсійне забезпечення за списком №1 за професією коваль ручного кування за результатами атестації робочих місць на підприємстві ПАТ «Українська залізниця» регіональна філія «Донецьк залізниця» структурний підрозділ «Станція Лиман».

Позивач з вказаною позицією не згоден, у зв'язку з чим, вважає необґрунтованим рішення прийняте відповідачем про відмову в призначенні пенсії.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 22.05.2018 року дану позовну заяву залишено без руху з наданням строку для усунення виявлених судом недоліків шляхом надання до суду належним чином оформленого документу, що підтверджує сплату судового збору в сумі 704,80 грн.

Недоліки позовної заяви усунуті позивачем у встановлений ухвалою строк шляхом надання до суду оригіналу квитанції про сплату судового збору.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 30 травня 2018 року відкрито провадження в адміністративній справі, за правилами спрощеного судового провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Представник відповідача, надав відзив на адміністративний позов та просив суд у задоволенні позовних вимог відмовити у повному обсязі.

У відзиві відповідач зазначив, що до стажу роботи на пільгових умовах за списком №2 гр. ОСОБА_1 згідно рішення Комісії при Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області № 10/98 від 16.03.2018 враховано - період роботи з 01.02.2007 року по 31.12.2007 рік ( з урахуванням відомостей по спецстажу), з 01.08.2008 по 31.08.2008 на посаді електрозварника ручного зварювання в ТОВ «Сіверський Доломіт».

До пільгового стажу роботи за списком №2 згідно рішення Комісії при Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області № 10/98 від 16.03.2018 не враховано періоди:

а)з 01.01.2008 року по 31.07.2008 року у зв'язку з наявністю доплат за сумісні роботи за невизначеною посадою;

б)з 01.09.2008 року по 24.05.2010 року у зв'язку з відсутністю відомостей про нарахування заробітної плати та відомостей по спецстажу;

в)з 25.05.2010 року по 11.06.2010 року у зв'язку з відсутністю відомостей про проведення атестації робочих місць за умовами праці з 25.05.2010 року в ТОВ «Сіверський Доломіт» ( код ЄДРПОУ 31727250).

На підставі наданих документів та отриманих даних системи персоніфікованого обліку страховий стаж гр. ОСОБА_1 склав 28 років 11 міс. 26 днів, пільговий стаж роботи за списком №2 склав 00 років 11 міс 13 днів; стаж за вислугу років у якості регулювальника швидкості руху вагонів, який безпосередньо здійснює організацію перевезень та забезпечує безпеку руху на залізничному транспорті склав 7 років 9 місяців 27 днів.

До пільгового стажу роботи за списком №1 не враховано:

-період роботи з 11.04.1994 до 08.07.1998, у зв'язку з відсутністю переліку професій до наказу про атестацію робочих місць станції Красний Лиман Донецької залізної дороги № 159/ДС від 16.06.1994 року. Тобто відсутнє підтвердження права на пільгове пенсійне забезпечення за списком 1 за професією коваль ручного кування за результатами атестації робочих місць на підприємстві ПАТ «Українська залізниця» регіональною філією «Донецька залізниця» структурним підрозділом «Станція Лиман».

Враховуючи вищевикладене, прийнято рішення відмовити гр. ОСОБА_1 в призначенні пенсії на пільгових умовах за списком № 2 згідно частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у зв'язку з відсутністю необхідного пільгового стажу роботи, передбаченого чинним пенсійним законодавством.

За таких обставин, ОСОБА_1 набуде право на пенсію за віком на загальних умовах за досягнення 60 - річного віку, встановленого статтею 26 Закону України № 1058- IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», а саме з 18 жовтня 2022 року при наявності страхового стажу не менше 29 років.

На підставі викладеного, відповідач просить у задоволенні позовних вимог відмовити у повному обсязі.

Розгляд справи проведено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до ст. 263 КАС України без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Відповідно статті 258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд встановив наступне.

Позивач звернувся до Бахмутського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області з заявою про призначення пенсії на пільгових умовах за списком №2 згідно частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Рішенням Бахмутського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області №19 від 28.03.2018 року позивачу відмовлено у призначенні пенсії на пільгових умовах за списком №2 згідно частини другої статті 114 Закону України «Про загалнообов'язкове державне пенсійне страхування» у зв'язку з відсутністю необхідного пільгового стажу роботи, передбаченого чинним пенсійним законодавством.

До пільгового стажу роботи за списком №2 згідно рішення Комісії при Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області № 10/98 від 16.03.2018 не враховано періоди:

а)з 01.01.2008 року по 31.07.2008 року у зв'язку з наявністю доплат за сумісні роботи за невизначеною посадою;

б)з 01.09.2008 року по 24.05.2010 року у зв'язку з відсутністю відомостей про нарахування заробітної плати та відомостей по спецстажу;

в)з 25.05.2010 року по 11.06.2010 року у зв'язку з відсутністю відомостей про проведення атестації робочих місць за умовами праці з 25.05.2010 року в ТОВ «Сіверський Доломіт» ( код ЄДРПОУ 31727250).

На підставі наданих документів та отриманих даних системи персоніфікованого обліку страховий стаж гр. ОСОБА_1 склав 28 років 11 міс. 26 днів, пільговий стаж роботи за списком №2 склав 00 років 11 міс 13 днів; стаж за вислугу років у якості регулювальника швидкості руху вагонів, який безпосередньо здійснює організацію перевезень та забезпечує безпеку руху на залізничному транспорті склав 7 років 9 місяців 27 днів.

До пільгового стажу роботи за списком №1 не враховано:

-період роботи з 11.04.1994 року до 08.07.1998 року, у зв'язку з відсутністю переліку професій до наказу про атестацію робочих місць станції Красний Лиман Донецької залізної дороги № 159/ДС від 16.06.1994 року. Тобто відсутнє підтвердження права на пільгове пенсійне забезпечення за списком 1 за професією коваль ручного кування за результатами атестації робочих місць на підприємстві ПАТ «Українська залізниця» регіональною філією «Донецька залізниця» структурним підрозділом «Станція Лиман».

Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян на соціальну захищеність пенсіонерів шляхом встановлення пенсій на рівні, орієнтованому на прожитковий мінімум, а також регулярного перегляду їх розмірів у зв'язку із збільшенням розміру мінімального споживчого бюджету і підвищенням ефективності економіки республіки, визначені у Законі України "Про пенсійне забезпечення".

Відповідно до ст. 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення», основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

У відповідності з п. 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 р. N 637, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів в ній, трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. Пунктом 20 цього порядку передбачається, що у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників. У разі коли підприємства, установи, організації або їх правонаступники розміщуються на тимчасово окупованій території України або в районах проведення антитерористичної операції, спеціальний трудовий стаж може підтверджуватися за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообовязкового державного соціального страхування.

Пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній передбачає три варіанта підтвердження пільгового стажу: трудовою книжкою з відповідними записами у ній, уточнюючі довідки та цій стаж може підтверджуватися за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообовязкового державного соціального страхування. Таким чином, перші два варіанти є основними, а третій - може застосовуватись у випадку, коли іншім способом підтвердити пільговий стаж не можливо.

Відповідно до п. «б» ч.1 ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" працівники, зайняті повний робочий день на роботах із шкідливими і важкими умовами працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

Отже, ОСОБА_1 для призначення пенсії на пільгових умовах необхідно мати не менше ніж 12 років 6 місяців роботи на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 та результати атестації робочих місць.

Як вбачається з рішення відповідача про відмову у призначені пенсії за віком на пільгових умовах позивачу зараховано стаж за вислугу років у якості регулювальника швидкості вагонів, який безпосередньо здійснює організацію перевезень та забезпечує безпеку руху на залізничному транспорті який складає 7 років 9 місяців 27 днів у відповідності до п. «а» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», однак цього стажу не достатньо для призначення пенсії.

Згідно ст. 100 Закону України «Про пенсійне забезпечення» визначено порядок призначення пільгових пенсій особам, які мали право на пенсію на пільгових умовах до введення в дію цього Закону. Так, особам, які працювали до введення в дію цього Закону на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, передбачених раніше діючим законодавством, пенсії за віком призначаються на таких умовах: а) особам, які мають на день введення в дію цього Закону повний стаж на зазначених роботах, що давав право на пенсію на пільгових умовах, пенсії в розмірах, передбачених цим Законом, призначаються відповідно до вимог за віком і стажем, встановлених раніше діючим законодавством.

Постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 р. №442 затверджено Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці.

Атестація робочих місць здійснюється на підприємствах, в організаціях та установах незалежно від форм власності і господарювання згідно з Порядком проведення атестації та розробленими на виконання постанови № 442 Методичними рекомендаціями для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженими постановою Міністерства праці України (далі - Мінпраці) від 1 вересня 1992 року № 41 (далі - Методичні рекомендації). Мета атестації, як випливає із зазначених нормативних актів, полягає у регулюванні відносин між власником або уповноваженим ним органом і працівниками у галузі реалізації права на здорові й безпечні умови праці, пільгове забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.

Згідно з пунктом 4 Порядку проведення атестації та підпунктом 1.5 пункту 1 Методичних рекомендацій періодичність проведення атестації робочих місць визначається безпосередньо колективним договором підприємства і проводиться не рідше одного разу на 5 років. Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства чи організації.

Результати атестації використовуються при встановленні пенсій за віком на пільгових умовах, пільг і компенсацій за рахунок підприємств та організацій, обґрунтуванні пропозицій про внесення змін і доповнень до списків № 1 і 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення, а також для розробки заходів щодо поліпшення умов праці та оздоровлення працюючих.

Відповідно до пункту 3 Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Мінпраці від 18 листопада 2005 року № 383(зареєстровано в Міністерстві юстиції України 1 грудня 2005 року за №1451/11731), при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21 серпня 1992 року та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21 серпня 1992 року.

У пункті 4.2 зазначеного Порядку застосування списків йдеться про те, що результати атестації (як вперше проведеної, так і чергової) застосовуються при обчисленні стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, впродовж 5 років після затвердження її результатів, за умови, якщо впродовж цього часу на даному підприємстві не змінювались докорінно умови і характер праці (виробництво, робота, робоче місце), що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. У разі докорінної зміни умов і характеру праці для підтвердження права на пенсію за віком на пільгових умовах має бути проведена позачергова атестація.

Своєчасно проведена атестація робочих місць за умовами праці є одним із заходів соціального захисту працівників, який має сприяти реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.

Атестація має проводитися у передбачені пунктом 4 Порядку проведення атестації строки, а відповідальність за своєчасність та якість її проведення покладається на керівника підприємства, організації. Якщо чергова атестація була проведена з порушенням передбачених пунктом 4 Порядку проведення атестації строків, а працівник до її проведення виконував роботу, яка дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, цей період його роботи має бути зарахований до пільгового стажу за результатами попередньої атестації.

Порядок проведення атестації робочих місць затверджений Постановою Кабінету Міністрів України «про порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці №442 від 01.08.1992 року(далі Постанова №442), яка набрала чинності 21 серпня 1992 року. Спеціальний стаж отриманий до 21 серпня 1992 року не треба підтверджувати документами про атестацію робочого місця. Якщо стаж роботи, який є після вказаної дати застосуванню належить вказана постанова.

Відповідно до п. 4 Постанови №442 атестація проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначається наказом по підприємству, організації в строки, передбачені колективним договором, але не частіше одного разу в 5 років. Таким чином перша атестація робочих місць повинна бути проведена не пізніше 21 серпня 1997 року, тобто 5-ти років з моменту вступу в силу Постанови № 442. Якщо ж атестація була вперше проведена після 21 серпня 1997 року, тоді до пільгового стажу зараховується час роботи до 21 серпня 1992 року. 5-ти літній період на підприємстві, передуючого даті надання наказу про результати проведення атестації в період впродовж 5-ти років

Положеннями Порядку проведення атестації обов'язок по проведенню атестації робочих місць покладено на керівників підприємств, а тому не проведення такої атестації у визначені законодавством строки не може позбавити громадян їх конституційного права на соціальний захист, зокрема на пенсію за віком на пільгових умовах.

Така правова позиція сформована Верховним Судом України у Постанові ВСУ у справі №21-307а14 від 16 вересня 2014 р.

В п. 10 Наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 р.№383 встановлено наступне: для підтвердження стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці необхідно подати трудову книжку із оформленими належним чином записами про займану посаду і період виконуваної роботи та, у разі відсутності в трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, уточнюючу довідку, передбачену пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.93 №637

В тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, визначаючі право на пенсію на пільгових умовах за списком №2, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач за період з 11.04.1994 року по 08.07.1998 року працював ковалем ручного кування, що підтверджується копією трудової книжки ОСОБА_1 Відповідно запису трудової книжки №3 від 11.04.1994 року позивач працював ковалем ручного кування на станції ОСОБА_2 та 09.07.1998 року позивача переведено стаційним робочим.

Окрім трудової книжки, позивачем надано довідку №Да 01-03/3894 від 06.11.2017 року про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній.

Довідкою підтверджено, що ОСОБА_1 працював повний робочий день на внекласній станції ОСОБА_2 Донецької залізниці за період з 11.04.1994 року по 08.07.1998 рік за професією коваль ручного кування 4 роки 02 місяці 27 днів, що передбачена Списком 1 затвердженим постановою КМУ №162 від 11.03.1194 року Списком №1 розділ XI «Оброблення металу» підрозділ 2 «Ковальсько-пресове виробництво» код 110200а-13227 - ковалі ручного кування.

Підстава для видачі цієї довідки - Накази начальника станції ОСОБА_2 № 111/ДС від 11.04.1994 року, № 94 від 09.07.1998 року, відомості нарахування заробітної плати за 1994-1998 роки.

Також у довідці зазначено, що робоче місце коваля ручного кування було атестовано наказом від 16.06.1994 року №159/ДС.

Отже, з врахуванням наведених обставин та норм чинного законодавства, судом встановлено, що стаж роботи позивача визначений у його трудовій книжці та підтверджений додатково довідкою від 06.11.2017 року №ДС 01-03/3894 про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, та Наказу №159-ДС від 16.06.1994 року про результати проведення атестації робочих місць, картки умов праці підлягає зарахуванню до пільгового стажу, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах.

Наказом №159/ДС від 16.06.1994 року про результати проведення атестації робочих місць затверджений Перелік робочих місць, професій та професій, на яких підтверджено пільгове пенсійне забезпечення умови праці працівника станції ОСОБА_2.

01.02.2018 року позивачу структурним підрозділом «Станція Лиман» видана довідка, в якій зазначено, щодо неможливості надання додатку до наказу №159 від 16.06.1994 року, але надано наказ №159 від 16.06.1994 року та картку умов праці по професії коваль ручного кування.

Карткою умов праці робочого місця робоче місце позивача кузня, професія - коваль ручного кування визначено, що по показниках робочих місць слід враховувати тяжкими та шкідливими умовами праці, що відповідає показникам Списку 2.

Європейський Суд з прав людини дійшов такого висновку: «Суд відмічає, що за наявності фактично існуючих незаконних утворень на території неконтрольованій законною владою міжнародне право визнає законність деяких юридичних домовленостей та дій, наприклад, реєстрація народження, смерті або шлюбу, наслідки яких можуть бути проігноровані лише на шкоду жителям тієї чи іншої території».

Згідно частини 4 статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.

У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернення позивача, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.

Тобто, приймаючи рішення про призначення ОСОБА_1 пенсії, відповідач має враховувати висновки даного рішення щодо підтвердження пільгового стажу позивача з 11.04.1994 року по 08.07.1998 року.

Відповідно до ч. 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Розглянувши подані документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_3 підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 1, 3 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст. ст. 7, 8, 10, 139, 242, 244-250, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1, Донецька область, с. Дронівка, Бахмутський район, вул. Шкільна, буд. 32) до Бахмутсько-Лиманського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (ЄДРПОУ: 42172734, Донецька область, м. Бахмут, вул. Миру, 35) про скасування рішення суб'єкта владних повноважень та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Скасувати рішення Бахмутського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 28.03.2018 року №19 про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах ОСОБА_1.

Зобов'язати Бахмутсько-Лиманське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повторно розглянути заяву ОСОБА_4 від 29.11.2017 року про призначення пенсії за віком згідно пункту 6 статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” (зі змінами №213-VII від 02.03.2015 року) та пункту 2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” з урахуванням висновків суду та зарахувати до пільгового стажу за списком №1 ОСОБА_1 періоди його роботи з 11.04.1994 року по 08.07.1998 року на посаді коваля ручного кування на Донецькій залізниці станції “Красний Лиман”.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Бахмутсько-Лиманського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (ЄДРПОУ: 42172734, Донецька область, м. Бахмут, вул. Миру, 35) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1, Донецька область, с. Дронівка, Бахмутський район, вул. Шкільна, буд. 32) судові витрати у сумі 704 (сімсот чотири тисяч) грн. 80 коп.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 243 КАС України зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Бабаш Г.П.