Справа № 569/10972/18
06 липня 2018 року м.Рівне
Суддя Рівненського міського суду В.М.Кухарець з участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1, його захисника - адвоката ОСОБА_2 розглянувши матеріали, які надійшли з Рівненського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Рівненській області, про притягнення ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, не працює, до адміністративної відповідальності за ст.183-1 КпАП України,-
Як вбачається з протоколу №44790783 про адміністративне правопорушення від 17 травня 2018 року, складеного старшим державним виконавцем Рівненського міського відділу ДВС ГТУЮ у Рівненській області ОСОБА_3, й долучених до вказаного протоколу копій документів, станом на 01 березня 2018 року в боржника ОСОБА_1 перед стягувачем ОСОБА_4 виникла заборгованість в розмірі 18038 грн. 70 коп. зі сплати аліментів на утримання дочки ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, стягуваних починаючи з 29.05.2014 р. на підставі виданого Рівненським районним судом Рівненської області виконавчого листа №570/2551/14-ц від 11.09.2014 р.
В суді ОСОБА_1 пояснив, що свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення щодо несплати аліментів не визнає, зазначивши, що заборгованість зі сплати аліментів на дитину допустив неумисно, оскільки тривалий час не має постійного місця роботи, а відтак, і доходів. Окрім того, здійснює постійний догляд за престарілою бабусею, яка досягла 80 років, - ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3, що документально підтвердив виданою йому управлінням праці та соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому довідкою №1910 від 27.06.2018 р.
Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку, що провадження в даній справі слід закрити з таких підстав.
Диспозиція статті 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлює адміністративну відповідальність за несплату аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім'ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання.
Разом з тим, ні з протоколу про адміністративне правопорушення, ні з долучених до нього документів не вбачається фактичних даних (доказів), на основі яких у визначеному законом порядку можна було б встановити наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 183-1, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, відтак провадження у справі підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Так, з протоколу й додатків до нього не вбачається можливим встановити дату пред'явлення стягувачем ОСОБА_4 виконавчого документа до примусового виконання в органи державної виконавчої служби, дату відкриття виконавчого провадження на підставі виданого судом виконавчого листа, реєстраційний номер виконавчого провадження та його рух, починаючи з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання.
Відповідно до частини другої статті 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу, однак орган державної виконавчої служби такого обов'язку не виконав, а оскільки частиною першою статті 284 цього Кодексу не передбачено право органу (посадової особи), яка розглядає справу, повертати матеріали справи про адміністративне правопорушення для доопрацювання органу, працівник якого склав протокол, провадження в справі слід закрити на підставі пункту 1 статті 247 відповідно до пункту 3 частини першої статті 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Керуючись ст.ст.245, 251, 256, 280, 283, ч.ч.1 - 3 ст.294 КпАП України, -
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.183-1 КпАП України закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Протягом десяти днів з дня її винесення постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Рівненської області через Рівненський міський суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником.
Суддя: