Рішення від 21.06.2018 по справі 754/16663/17

Номер провадження 2-а/754/331/18

Справа №754/16663/17

РІШЕННЯ

Іменем України

21 червня 2018 року Деснянський районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді - Галась І.А.

при секретарі - Дмитрієвій А.А.

за участю позивача - ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до Деснянського районного суду м. Києва з позовом до відповідача Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити дії.

Позовні вимоги обґрунтовано наступним.

06.03.2014 р. наказом Головного управління МВС України в місті Києві від 06.03.2014 р. №27 о/с його (позивача) старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1, (М-127407), старшого оперуповноваженого Головного управління МВС в м. Києві було звільнено з органів внутрішніх справ у відставку згідно пп. «б» (через хворобу) п. 64 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України УРСР від 29.07.1991 р. №114.

З 12.03.2014 р. йому (позивачу) призначена пенсія по лінії МВС України у відповідності до вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» у розмірі 80 % грошового забезпечення.

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» було доповнено новою частиною 3, відповідно до якої перерахунок пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюються з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечена (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

11 листопада 2015 року Кабінетом Міністрів України було прийнято Постанову № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», якою було встановлено грошове забезпечення поліцейських. Відповідно до зазначеної Постанови, для поліцейських встановлено грошове забезпечення, що є значно більшим від грошового забезпечення, яке він (позивач) отримував перед звільненням з органів внутрішніх справ України та з якого йому (позивачу) нарахована пенсія.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» затверджений постановою Кабінету Міністрів від 13.02.2008 р. №45.

Враховуючи, що у осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ право на перерахунок пенсії виникло 29.12.2015 р., то МВС України повинно було повідомити Пенсійний Фонд України у строк до 03.01.2016 р. Пенсійний Фонд України повинен був повідомити свої територіальні органи про підстави перерахунку пенсії колишнім міліціонерам у строк до 08.01.2016 р., а територіальні органи Пенсійного Фонду України у строк до 18.01.2016 р. повинні були направити органам, які уповноваженні видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, списки осіб, пенсії які підлягають перерахунку.

На підставі цих списків органи внутрішніх справ, у яких проходив службу пенсіонер, у строк до 18.02.2016 р. повинні були подати до відповідних органів Пенсійного фонду України довідки про розмір грошового забезпечення з урахуванням грошового забезпечення поліцейських за посадами, що відповідають посадам, які раніше обіймали особи рядового і начальницького складу до звільнення на пенсію

Разом з тим, у порушення строку, визначеного у п.2 Порядку, МВС України повідомило Пенсійний фонд України про виникнення підстав для перерахунку раніше призначеної пенсії особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України лише на початку 2017 року, а саме листами МВС України від 03.02.2017 р. №1461/05/22-2017 та повторним від 22.03.2017 р №4019/02/22-2017.

Після чого на підставі отриманих з територіальних органів Пенсійного фонду України списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку і були підготовлені довідки про розмір грошового забезпечення (з урахуванням грошового забезпечення поліцейських) для перерахунку пенсій, відповідно до ч. 3,4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».

Як стало відомо позивачу, у грудні 2017 р. (після отримання відповіді від відповідача на його (позивача) запит), Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві отримало довідку Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві про розмір грошового забезпечення для перерахунку раніше призначеної пенсії у серпні 2017 р.

Зазначає, що викладене свідчить, що йому (позивачу) своєчасно не був проведений перерахунок раніше призначеної пенсії з вини органів Пенсійного фонду України та державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії.

На його (позивача) запит від 30.11.2017 р. №Г-3531 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві ним було отримано відповідь від 12.12.2017 р. №30970/03/Г-3531 про те, що 09.08.2017 р. за №45321, Головним управлінням Міністерства внутрішніх справ України в місті Києві до відповідача було направлено довідку з урахуванням грошового забезпечення поліцейських, визначеного постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 р. №988 про розмір його (позивача) грошового забезпечення для перерахунку пенсії, відповідно до якої грошове забезпечення позивача на 01.01.2016 р. складає 7 789,34 грн.

Крім того, у своїй відповіді Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві, посилаючись на відсутність відповідних коштів у Державному бюджеті України, повідомило про те, що такий перерахунок буде проведено лише після надходження коштів з Державного бюджету України.

Що в свою чергу свідчить про порушення відповідачем його (позивача) права, гарантованого ст. 46 Конституції України на отримання передбаченого законом розміру пенсії.

Крім того, позивач звертає увагу суду на те, що відсутність коштів у Державному бюджеті України для своєчасного та повного здійснення перерахунку пенсій не звільняє Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві від обов'язку покладеного на нього державою, щодо проведення перерахунку, встановленого законодавством України.

Таким чином, його (позивача) право на отримання пенсії є безперечним і забезпечення цього права становить суть взятих на себе державою зобов'язань.

На підставі викладеного позивач просить суд, зобов'язати Головну управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити з 29.12.2015 р. перерахунок раніше призначеної пенсії ОСОБА_1 пенсії, виходячи з 80 % грошового забезпечення, зазначеного у довідці Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України від 09.08.2017 р. № 45321, що становить 7 789,34 грн. з урахуванням проведеного перерахунку; стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві на користь гоголя О.В. сплачений судовий збір у сумі 640 грн.

15 грудня 2017 року набули чинності зміни, внесені до Цивільного процесуального кодексу України Законом України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» від 03.10.2017, № 2147-VIII, яким КАС України викладено в новій редакції.

Відповідно до ч.3 ст.30 КАС України, справа, прийнята адміністративним судом до свого провадження з додержанням правил підсудності, повинна бути ним розглянута і в тому випадку, коли в процесі розгляду справи вона стала підсудною іншому адміністративному суду.

Відповідно до підпункту 10 пункту 1 розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України в новій редакції передбачено, що справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Згідно з частиною третьою статті 241 Кодексу адміністративного судочинства України судовий розгляд в суді першої інстанції закінчується ухваленням рішення суду.

Враховуючи викладене, суд закінчує розгляд даної справи ухваленням рішення за правилами Кодексу адміністративного судочинства України в редакції, що діє після 15.12.2017 року.

Ухвалою Деснянського районного суду м. Києва від 18 грудня 2017 року. відкрито провадження у справі та призначено до судового розгляду.

В судовому засіданні позивача позовні вимоги підтримав з підстав зазначених в позові та просив їх задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві до судового засідання не з'явився, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлено своєчасно та належним чином, про що свідчать матеріали справи. Про причини неявки суд не повідомлено.

На адресу Деснянського районного суду м. Києва відзив на позов відповідачем подано не було.

Заслухавши пояснення позивача, вивчивши письмові матеріали справи, оцінивши зібрані по справі докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 3 КАС України адміністративне судочинство здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу та міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Як встановлено судом, наказом від Головного управління МВС України в місті Києві від 06.03.014 р. № 27 о/с згідно з Положенням про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ звільнено з органів внутрішніх справ у запас Збройних Сил України ( з постановкою на військовий облік): згідно пп. «б» п. 64: старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1, (М-127407), старшого оперуповноваженого, 12.03.2014 р.

Вислуга років на 12.03.2014 р. в календарному обчисленні, для виплати надбавки за вислугу років, одноразової грошової допомоги при звільнені складає 26 років 00 місяців 05 днів, у пільговому обчисленні та для призначення пенсії - 34 роки 07 місяців 18 днів (а.с.8).

Судом об'єктивно встановлено, що позивач ОСОБА_1 перебуває на обліку в управлінні пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві та отримує пенсію за вислугу років, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», яка призначена з наступних видів грошового забезпечення:

-посадовий оклад 1 000,00 грн.;

-оклад за військове звання 115,00 грн.

-процентна надбавка за вислугу років 40% - 446,00 грн.;

-середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці - 3958,36 грн.

Всього: 5519,36 грн.

Розмір пенсії відповідно до ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» становить 80 % грошового забезпечення 44015,49 грн. (5519,36*80%).

03.02.2017 р. Міністерство внутрішніх справ України за вих. №1461/05/22-2017 «Про перерахунок пенсії» повідомило Пенсійний фонд України про наявність підстав для перерахунку пенсій особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, а також про готовність уповноважених органів МВС подати до головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі довідок для перерахунку пенсій у порядку та в термін, визначені законодавством.

28.03.2017 за вих. №9493/02-23 ПФ України повідомив свої територіальні органи про підготовку та надання списків пенсіонерів МВС, які мають право на перерахунок пенсій до Ліквідаційних комісій.

У відповідності до Довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 09.08.2017 р. №45321, виданої ОСОБА_1 про те, що відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»,постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», наказу ИВС від 06.04.2016 р. №260, розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01 січня 2016 року, за посадою: ст. оперуповноважений сектору оперативно-режимних заходів та мат.-техн.заб-ня упр.оперативної служби ГУМВС України в м. Києві/ ст.оперуповноважений ГУНП у м. Києві становить:

-посадовий оклад - 2 700,00 грн.;

-оклад за військовим (спеціальним) званням ст. лейтенант міліції/ ст. лейенант поліції - 1600,00 грн.

-надбавка за стаж служби (відс.) 50% - 2 150,00 грн.;

-надбавка за службу в умовах режимних обмежень (відс.) 15% - 405,00 грн.;

-премія (відс.) 13,63 % - 934,34 грн.

Усього 7 789,34 грн. (а.с.14).

30.11.2017 р. позивач ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві з заявою про перерахунок пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» від 11 листопада 2015 року № 988 у відповідності до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» та довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії (а.с.13).

12.12.2017 р. відповідач надав відповідь №30970/03/Г-3531 на звернення позивача, в якому повідомив про те, що виплата пенсії позивачу здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету. Фінансове забезпечення перерахунку пенсії буде здійснено за рахунок цих коштів у випадку внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» в частині виділення додаткових асигнувань по бюджетній програмі «Фінансове забезпечення виплати пенсій, надбавок і підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами та дефіциту коштів Пенсійного фонду». Перерахунок пенсії буде проведено після надходження коштів з Державного бюджету України (а.с.15).

Отже, позивачу було відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії, через відсутність коштів, на що слід зазначити наступне.

Згідно зі ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року №3723-XII 29 грудня 2015 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900-VIII від 23 грудня 2015 року.

Цим Законом внесені доповнення в ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а саме ст. 63 доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством».

Зазначеною статтею встановлено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», визначено постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393» (далі - Порядок).

Пунктом 1, 2 Порядку передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінету Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Кабінет Міністрів України прийняв дві постанови № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції»та № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268».

Цими постановами встановлені розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадові оклади і спеціальні звання. Вони значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.

Відповідно до абзацу 2 розділу ХІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про Національну поліцію» за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», який набрав чинності, постанови Кабінету Міністрів України № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»,постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції»та № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268», відповідач зобов'язаний здійснити перерахунок раніше нарахованої позивачу пенсії.

В добровільному порядку відповідач відмовляється здійснити перерахунок пенсії.

Відповідно до статті 10 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», обов'язок нарахування та виплати пенсій покладено на органи Пенсійного фонду. Пенсійна справа позивача знаходиться у Головному управлінні Пенсійного фонду України в місті Києві.

Відповідно до ч. 2 ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміни розміру пенсій. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачена йому не більше як за 12 місяців.

Частиною 3 ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачено, що перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Відповідно до ч. 5 ст. 17 Конституції України держава забезпечує соціальний захист громадян України, які перебувають на службі в Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також членів їхніх сімей.

Конституційний Суд України в абзаці другому пункту 3 мотивувальної частини Рішення від 06 липня 1999 року № 8-рп/99 (справа щодо права на пільги) зазначав, що служба в міліції, державній пожежній охороні передбачає ряд специфічних вимог, які дістали своє відображення у законодавстві. Норми, що регулюють суспільні відносини у цих сферах, враховують екстремальні умови праці, пов'язані з постійним ризиком для життя і здоров'я, жорсткі вимоги до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватись наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових та економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення.

Зупинення пільг, компенсацій і гарантій для військовослужбовців та працівників правоохоронних органів без відповідної матеріальної компенсації є порушенням гарантованого державою права на їх соціальний захист та членів їх сімей (Рішення Конституційного Суду України від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).

Відповідно до абзацу восьмого підпункту 2.2 пункту 2 Рішення мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 року № 7-рп/2016 у справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України(конституційності) положень другого речення частини сьомої статті 43. першою речення частини першої статті 54 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», норми-принципи частини п'ятої статті 17 Конституції України щодо забезпечення державою соціального захисту громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також членів їхніх сімей є пріоритетними та мають безумовний характер. Тобто заходи, спрямовані на забезпечення державою соціального захисту вказаної категорії осіб, у зв'язку, зокрема, з економічною доцільністю, соціально-економічними обставинами не можуть бути скасовані чи звужені.

Згідно з абзацом 10 підпункту 2.2 пункту 2 мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 року № 7-рп/2016 Конституційний Суд України стверджує, що обмеження максимального розміру пенсії та призупинення виплати призначеної пенсії особам, яким право на пенсійне забезпечення встановлене Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» порушує суть конституційних гарантій щодо безумовного забезпечення соціального захисту осіб, передбачених частино п'ятою статті 17 Конституції України.

Рішенням від 20 грудня 2016 року № 7-рп/2016 Конституційний Суд України визнав такими, що не відповідають Конституції України(є неконституційними) положення Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року № 2262-ХІІ зі змінами, а саме частини сьомої статті 43, згідно з якими максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Крім того, вирішуючи спір, суд враховує, що Верховним Судом винесено рішення від 15.02.2018 у зразковій справі № Пз/9901/8/18 (820/6514/17), яка відповідає ознакам даної справи, та у наведеному рішенні Верховний Суд дійшов висновку, що відповідно до Закону України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» зміна грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції на підставі постанови № 988, яка набрала чинності 02 грудня 2015 року.

Згідно вимог ч. 3 ст. 291 КАС України при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

У ході розгляду справи встановлено, що перерахунок розміру пенсії позивачу у зв'язку з набуттям чинності Постановою № 988 та Законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей", яким внесено доповнення до статті 63 Закону № 2262-ХІІ, не проведений з 01.01.2016 саме з вини державних органів, на яких покладено обов'язок щодо перерахунку та виплати пенсії позивачу. Тому право позивача щодо перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року є абсолютним та не може бути обмежено будь-яким строком у силу вимог частини третьої статті 51 Закону України № 2262-ХІІ.

Нормою статті 46 Конституції України гарантовано право особи на соціальний захист, що включає і право на забезпечення громадян у старості. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ та організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення.

Згідно ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку, в тому числі, органів державної влади.

Згідно ч. 1, 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідач в судовому засіданні не надав суду доказів в обґрунтування правомірності своєї бездіяльності щодо здійснення перерахунку пенсії позивачу.

Згідно п. 4 ч. 2 ст. 245 КАС України, у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

З врахуванням наведеного, суд приходить до висновку, що відповідачем не вчинено необхідних дій, пов'язаних із перерахунком позивачу пенсії, а посилання відповідача на відсутність коштів в Державному бюджеті як на підставу неможливості здійснення перерахунку пенсії позивачу, не відповідає нормам вказаних вище Законів та Порядку, що є наслідком порушення прав позивача на соціальний захист, а тому позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають частковому задоволенню.

Згідно ч. ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Тому, на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Головного Управління Пенсійного фонду України в м. Києві підлягають стягненню документально підтверджені судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 640 грн. 00 коп.

Враховуючи зазначені обставини та керуючись ст.ст. 19, 22, 46 Конституції України, Законом України «Про державну службу»,Законом України «Про Національну поліцію» Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року,ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», постановою Кабінету Міністрів України № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268», ст.ст. 2, 5, 6, 72-77, 139, 241, 246, 255, 295, 297, 382, п.п. 10, 15.5 Розділу «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України,

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити дії - задовольнити частково.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві здійснити з 01 січня 2016 року перерахунок раніше призначеної пенсії ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 та провести виплату, виходячи з 80 % грошового забезпечення на підставі довідки Ліквідаційної комісії ГУ МВС України №45321 від 09.08.2017 р. «Про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії», що становить 7 789,34 грн. з урахуванням проведеного перерахунку.

Стягнути на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (ІПННОМЕР_1) за рахунок бюджетних асигнувань Головного Управління Пенсійного фонду України в м. Києві судовий збір у розмірі 640 (шістсот сорок) грн. 00 коп.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення .

Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя: