Постанова від 05.07.2018 по справі 211/1709/18

Справа № 211/1709/18

Провадження № 3/211/781/18

ПОСТАНОВА

іменем України

05 липня 2018 року суддя Довгинцівського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1, розглянувши адміністративну справу, що надійшла з Управління патрульної поліції в місті ОСОБА_2 Департаменту патрульної поліції, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, працюючого ПАО "ОСОБА_4 ОСОБА_2 Ріг", проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, за ч. 1 ст. 130 КпАП,-

ВСТАНОВИВ :

16.04.2018 року о 00 год. 05 хв., водій ОСОБА_3 керував транспортним засобом марки ВАЗ 21099 номерний знак НОМЕР_1 в м. Кривому Розі Довгинцівського району на на вулиці Дніпровське шосе, біля будинку № 15 А, з явними ознаками алкогольного спяніння ( запах алкоголю з порожнини рота, нестійка хода, нечітка мова, ). На місці при двох свідках пройшов огляд на встановлення стану сп"яніння за допомогою приладу "ДРАГЕР" 0298, результат тесту № 147 становить 1.3 проміля. З результатом тесту був не згоден та направлений на проходження тесту в медичному закладі КЗ "ПНД " ДОР м. Кривого Рогу , де згідно висновку № 791 відмовився від проходження огляду в присутності свідків, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху України. Порушення зафіксоване на Бодікамеру 00135. Дії ОСОБА_3 кваліфіковано за ч.1 ст.130 КУпАП.

В суд ОСОБА_3 не з"явився, причини неявки суду не відомі, заяв не надходило. Розгляд справи призначався на 02.05.2018 року на 10-00 год., 29.05.2018 року на 10-20 год., 20.06.2018 року на 12-45 год. та 03.07.2018 року на 09-45 год., однак в судове засідання порушник жодного разу не з"явився, про день слухання протоколу повідомлений особисто про що свідчить його особистий підпис в протоколі. На телефон який вказаний в протоколі порушник не відповідає.

Факт скоєння ОСОБА_3 адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 130 КУпАП, підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії БД № 424617 від 16.04.2018 року, письмовими поясненнями свідків ОСОБА_5,ОСОБА_6 у присутності яких водій ОСОБА_3 проходив тест "ДРАГЕР" та свідків ОСОБА_7 та ОСОБА_8 в присутності яких відмовився пройти медичний огляд на стан спяніння у встановленому законом порядку в медичному закладі, відео з бодікамери на де зафіксовано факт порушення ОСОБА_3 п. 2.5 Правил дорожнього руху України, а саме відмову у проходженні огляду для визначення стану спяніння вже в самому медичному закладі та іншими матеріалами.

Відповідно до пункту 2.5. Правил дорожнього руху України, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Згідно п. п. 2, 3, 4 Розділу 1 Інструкції «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої Наказом МВС України та МОЗ України 09.11.2015 р. № 1452/735 (далі - Інструкція), огляду на стан спяніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані спяніння згідно з ознаками такого стану.

Ознаками алкогольного сп'яніння є: запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, порушення мови, виражене тремтіння пальців рук, різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя, поведінка, що не відповідає обстановці.

Огляд на стан спяніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (аб. 1 п. 6 Розділу 1 Інструкції).

У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан спяніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоровя, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення (п.7 Розділу 1 Інструкції).

Пункт 27 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» розяснює, що відповідальність за ст.130 КпАП несуть особи, які керують транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

Якщо водій ухилявся від огляду, то відповідні його дії та ознаки сп'яніння необхідно зафіксувати в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному у присутності двох свідків, що є підставою для притягнення порушника до адміністративної відповідальності.

Є всі підтвердження того факту, що ОСОБА_3 на місці пройшов тест ДРАГЕР, не погодився з результатом тесту, а в медичному закладі відмовився від проходження огляду.

Суд, вивчивши матеріали справи, вбачає в діях ОСОБА_3 склад адміністративного правопорушення передбаченого ч.1ст.130 КупАП,

Згідно зі ст. 251 КУпАП суду надані докази провини ОСОБА_3 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.130 КУпАП, що дозволяє суду, визнати останнього винним.

Призначаючи вид адміністративного стягнення, суд враховує згідно ст. 38 КУпАП характер і міру громадської небезпеки скоєного, особу правопорушника, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують і обтяжують його відповідальність.

Судом не встановлені обставини, які пом'якшують або обтяжують його відповідальність.

З метою виховання особи, запобігання новим проступкам, суд вважає необхідним призначити ОСОБА_3 адміністративне стягнення передбачене ч. 1ст. 130 КУпАП, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Керуючись ст. 40-1 КУпАП, відповідно до якої судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом, який згідно пункту пятого частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI становить у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленої законом на 1 січня календарного року.

Відповідно до абз. 4 ст. 7 Закону України «Про державний бюджет на 2018 рік» з 01 січня 2018 року прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць складає 1762 гривень.

Керуючись статтями 283, 284 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

Накласти адміністративне стягнення на ОСОБА_3, винного у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП, у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 10 200 (десять тисяч двісті) грн. 00 коп. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Стягнути з ОСОБА_3, на користь держави судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що становить 352 (триста пятдесят дві ) грн. 40 коп.

На підставі ч. 2 ст. 308 КУпАП, у разі несплати ОСОБА_3 штрафу протягом 15 днів, з метою примусового виконання цієї постанови органами державної виконавчої служби, стягнути з правопорушника подвійний розмір штрафу у розмірі 20400 (двадцять тисяч чотириста) грн. 00 коп.

На постанову може бути подано апеляційну скаргу до апеляційного суду Дніпропетровської області через Довгинцівський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області протягом 10 днів з дня проголошення постанови.

Суддя: ОСОБА_1