Рішення від 06.07.2018 по справі 803/1047/18

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 липня 2018 року ЛуцькСправа № 803/1047/18

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Ковальчука В.Д.,

розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Рожищенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся з позовом до Рожищенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області (далі - Рожищенського об'єднаного управління ПФУ Волинської області) про визнання протиправним та скасування рішення про відмову у призначенні дострокової пенсії за віком від 02.02.2018 року №921/02-30-19, зобов'язання призначити таку пенсію з 11.10.2017 року відповідно до абзацу 6 пункту 3 розділу ХV “Прикінцевих положень” Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 11.10.2017 року позивач звернувся до відповідача із заявою про призначення дострокової пенсії по віку. Натомість, листом від 02.02.2018 року №921/02-30-19 відповідач відмовив позивачу у призначенні дострокової пенсії за віком з причин ненадання витягів з наказів, на підставі яких видавалися довідки про участь позивача в антитерористичній операції. Позивач вважає, що оскаржуване рішення є протиправним та підлягає скасуванню з тих підстав, що він є учасником бойових дій та має право на пільги, передбачені законодавством України для ветеранів війни - учасників бойових дій, в тому числі і право на достроковий вихід на пенсію за віком за наявності досягнутого 55-річного віку та набутого трудового стажу понад 25 років. Вважає, що подав відповідачу всі необхідні документи для призначення дострокової пенсії за віком, в тому числі і посвідчення учасника бойових дій та довідки про безпосередню участь в антитерористичній операції. Крім того, вважає, що необхідності у поданні відповідачу витягів з наказів, на підставі яких видавалися військовими частинами довідки про безпосередню участь в антитерористичні операції, немає, оскільки на день подачі заяви про призначення дострокової пенсії за віком позивач отримав посвідчення учасника бойових дій, яке було видане на підставі документів, що підтверджують такий статус.

На підставі наведеного позивач просить визнати протиправним та скасувати оскаржуване рішення, зобов'язати відповідача призначити дострокову пенсію за віком з 11.10.2017 року.

У відзиві на позовну заяву від 20.06.2018 року №3284/06-21 (а.с.45-46) відповідач позовні вимоги не визнав з тих підстав, що позивач додав до заяви про призначення дострокової пенсії документи, що підтверджують його особливий статус лише посвідчення учасника бойових дій та довідку з військової частини НОМЕР_1 від 06.09.2015 року про безпосередню участь в антитерористичній операції з 30.08.2015 року. Однак, позивачем не додано до заяви документи, на підставі яких встановлено його статус учасника бойових дій. Крім того, відповідач зазначає, що позивачем не було додано до заяви про призначення дострокової пенсії довідок з військової частини НОМЕР_2 №6982 від 09.03.2017 року, військової частини НОМЕР_3 №8987 від 27.11.2017 року, військової частини НОМЕР_4 від 24.04.2018 року, які були отримані лише разом з позовною заявою. Також відповідач вказує на те, що довідка з військової частини НОМЕР_4 від 24.04.2018 року не відповідає раніше поданій довідці з військової частини НОМЕР_1 від 06.09.2015 року, що стосується періодів перебування позивача в антитерористичній операції та підстави їх видачі.

На підставі наведеного відповідача вважає, що оскаржуване рішення винесено правомірно, а тому просить відмовити у задоволенні позову повністю.

У відповіді на відзив від 29.06.2018 року (а.с.49-55) позивач зазначає, що видане йому посвідчення учасника бойових дій є основним документом, що засвідчує його статус як особи, що має право на призначення дострокової пенсії за віком відповідно до 6 пункту 3 розділу ХV “Прикінцевих положень” Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”. Вказує на те, що відповідач здійснював самостійно запити до військового комісара Ківерційського районного військового комісаріату від 20.03.2017 року вих. №1961/02-20-29, від 12.06.2017 року №3747/02-10-21, від 25.09.2017 року №5841/02-10-21 щодо надання довідок про факт участі позивача у бойових діях, в яких зазначав, що ОСОБА_1 має право на достроковий вихід на пенсію. При цьому, позивач звертає увагу на те, що на час підготовки запитів відповідач володів інформацією про періоди його участі в антитерористичній операції і назви військових частин, де він перебував. У зв'язку з цим відсутні підстави стверджувати те, що відповідачу не було надано довідки №6093 від 15.06.2015 року, №6982 від 09.03.2017 року, №8987 від 27.11.2017 року. Крім того, позивач зазначає, що відповідач наділений повноваженнями на отримання необхідних документів для призначення йому пенсії від третіх осіб, однак відповідач не здійснив всіх необхідних заходів для отримання таких документів. У зв'язку з цим позивач самостійно здійснив такі дії та отримав відповідні документи від військових частин про безпосередню участь його в антитерористичній операції, а саме отримав довідки військової частини НОМЕР_4 від 24.04.2018 року №356, військової частини НОМЕР_3 від 29.05.2018 року №809, витяги з наказів військової частини польова пошта НОМЕР_1 про звільнення в запас від 26.07.2016 року №207, військової частини польова пошта НОМЕР_3 про призначення на посаду від 27.09.2017 року №201, командира оперативно-тактичного угрупування “Луганськ” про залучення до проведення антитерористичної операції від 12.12.2016 року №351, командира оперативно-тактичного угрупування “Луганськ” про вибуття зі складу групи, що були залучені до проведення антитерористичної операції від 01.03.2017 року №61, командира оперативно-тактичного угрупування “Луганськ” про залучення до проведення антитерористичної операції від 02.10.2017 року №279, командира оперативно-тактичного угрупування “Луганськ” про вибуття зі складу групи, що були залучені до проведення антитерористичної операції від 04.11.2017 року №311, командира військової частини НОМЕР_3 про звільнення у запас від 03.04.2018 року №77.

Позивач вважає, що доводи відповідача, зазначені у відзиві на позовну заяву, не спростовують протиправності прийняття оскаржуваного рішення, а тому просить позов задовольнити.

Згідно зі статтею 263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд розглядає справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Дослідивши докази та письмові пояснення сторін, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 уклав контракт від 30.08.2016 року про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, є учасником бойових дій та має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - учасників бойових дій, про що свідчить копія зазначеного контракту та копія посвідчення серії НОМЕР_5 від 31.05.2016 року (а.с.19-20, 14).

Позивач досяг 55-річного віку та має трудовий стаж понад 25 років, що підтверджується копією паспорта відповідача серії НОМЕР_6 , виданого 27.11.2006 року Ківерцівським РВУ МВС України у Волинській області (а.с.8-9), індивідуальними відомостями про застраховану особу форми ОК-5 (а.с.22-26), копією Рожищенського об'єднаного управління ПФУ Волинської області розрахунку стажу позивача (а.с.27), копією трудової книжки серії НОМЕР_7 (а.с.29-33).

ОСОБА_1 11.10.2017 року звернувся до Рожищенського об'єднаного управління ПФУ Волинської області із заявою про призначення дострокової пенсії за віком відповідно до абзацу 6 пункту 3 розділу ХV “Прикінцевих положень” Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

Рішенням Ківерцівського відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Рожищенського об'єднаного управління ПФУ Волинської області, яке оформлене листом від 02.02.2018 року №921/02-30-19, позивачу відмовлено у призначенні дострокової пенсії за віком у зв'язку з тим, що позивачем крім посвідчення учасника бойових дій, довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України не долучено до заяви документи, на підставі яких надано статус учасника бойових дій, а саме не надано витяги з наказів, на підставі яких ця довідка була видана (а.с.21).

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне.

За приписами статті 16 Закону “Про пенсійне забезпечення” військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та поліцейські, які брали участь у бойових діях, а також ті, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва, одержаних при захисті Батьківщини або при виконанні інших обов'язків військової служби (службових обов'язків), або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті чи виконанням інтернаціонального обов'язку, а також батьки і дружини (якщо вони не взяли повторний шлюб) військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та поліцейських, які померли (загинули) у період проходження військової служби (виконання службових обов'язків) чи після звільнення зі служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, одержаних при виконанні обов'язків військової служби (службових обов'язків), захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи чи виконанням інтернаціонального обов'язку, мають право на пенсію: чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років; жінки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років.

Відповідно до абзацу 6 пункту 3 Розділу XV “Прикінцевих положень” Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин) військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які брали участь у бойових діях, а також ті, що стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, і каліцтва, отриманих при захисті Батьківщини або при виконанні інших обов'язків військової служби (службових обов'язків), або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті чи виконанням інтернаціонального обов'язку, дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які померли (загинули) у період проходження військової служби (виконання службових обов'язків) чи після звільнення із служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при виконанні обов'язків військової служби (службових обов'язків), захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією; наслідків Чорнобильської катастрофи чи виконанням інтернаціонального обов'язку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками - 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років для чоловіків і не менше 20 років для жінок.

Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” від 03.10.2017 року №2148-VIII, який набрав чинності 11.10.2017 року, доповнено Закон України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” розділом ХІV-1 “Пенсійне забезпечення окремих категорій громадян”, пунктом 4 частини 1 статті 115 якого передбачено, що право на призначення дострокової пенсії за віком мають військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейські, які брали участь у бойових діях, в антитерористичній операції в районах її проведення, а також ті, яким встановлено інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час захисту Батьківщини або під час виконання інших обов'язків військової служби (службових обов'язків), або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, виконанням інтернаціонального обов'язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейських, які померли (загинули) у період проходження військової служби (виконання службових обов'язків) чи після звільнення із служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час виконання обов'язків військової служби (службових обов'язків), захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, виконанням інтернаціонального обов'язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, особи, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пункту 20 статті 6, особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до пунктів 12 та 13 статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, особи з числа резервістів і військовозобов'язаних, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пункту 19 статті 6, особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до пункту 11 статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки, яким надано статус особи, на яку поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, відповідно до абзаців шостого і сьомого пункту 1 статті 10 зазначеного Закону, а також абзацу восьмого пункту 1 статті 10 зазначеного Закону з числа членів сімей резервістів і військовозобов'язаних, - після досягнення чоловіками 55 років, жінками - 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок.

З матеріалів справи слідує, що позивач досяг 55 років та має страховий стаж більше 25 років, а саме 29 років 9 місяців 7 днів, брав участь в антитерористичній операції в районах її проведення та є учасником бойових дій і має право на пільги, передбачені законодавством України для ветеранів війни - учасників бойових дій.

Абзацом 3 підпункту 5 пункту 2.1 розділу ІІ Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове пенсійне страхування”, затвердженого постановою Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року №22-1, визначено, що до заяви про призначення пенсії за віком додаються документи, які засвідчують особливий статус особи, а саме посвідчення учасника бойових дій, довідка про період (періоди) участі у бойових діях або в антитерористичній операції в районах її проведення, а для осіб, яким встановлено статус учасника бойових дій відповідно до пунктів 19, 20 статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, також документи, на підставі яких встановлено статус учасника бойових дій, визначені Порядком надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року №413 (при призначенні пенсії учасникам бойових дій згідно з абзацом шостим пункту 3 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону).

Відповідно до пункту 19 статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин) учасниками бойових дій визнаються військовослужбовці (резервісти, військовозобов'язані) та працівники Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, військовослужбовці військових прокуратур, особи рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, поліцейські, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці, працівники Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення.

Порядок надання статусу учасника бойових дій особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, категорії таких осіб та терміни їх участі (забезпечення проведення) в антитерористичній операції, а також райони антитерористичної операції визначає Кабінет Міністрів України. Порядок позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, зазначених в абзаці першому цього пункту, визначає Кабінет Міністрів України.

Відповідно до пункту 4 Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року №413, Підставою для надання особам статусу учасника бойових дій є такі документи про безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення:

витяги з наказів керівника Антитерористичного центру при СБУ або особи, яка його заміщує, першого заступника чи заступника керівника Антитерористичного центру при СБУ про залучення до проведення антитерористичної операції, витяги з наказів керівника оперативного штабу з управління антитерористичною операцією чи його заступників або керівників секторів (командирів оперативно-тактичних угруповань) про підпорядкування керівнику оперативного штабу з управління антитерористичною операцією в районах її проведення та про прибуття (вибуття) до (з) районів проведення антитерористичної операції, документи про направлення у відрядження до районів проведення антитерористичної операції або інші офіційні документи, видані державними органами, що містять достатні докази про безпосередню участь особи у виконанні завдань антитерористичної операції в районах її проведення;

для осіб, які залучалися до проведення антитерористичної операції на строк менше ніж 30 календарних днів, - документи, зазначені в абзаці другому цього пункту, витяги з бойових наказів, бойових розпоряджень, бойових донесень (журналів бойових дій, оперативних завдань), які підтверджують факт безпосереднього зіткнення та вогневого контакту з противником, проведення розвідувальних заходів;

для осіб, які отримали поранення, контузії, каліцтва (крім випадків необережного поводження із зброєю та ухилення від військової служби шляхом самокалічення або шляхом симуляції хвороби), - документи, зазначені в абзаці другому цього пункту, матеріали спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень, контузій, каліцтв;

для осіб, зазначених в абзаці третьому пункту 2 цього Порядку, - документи про залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення, передбачені абзацами другим - четвертим цього пункту, або нотаріально завірені свідчення не менше ніж двох свідків із числа осіб, зазначених в абзаці другому пункту 2 цього Порядку, які разом із такою особою брали участь в антитерористичній операції та отримали статус учасника бойових дій або інваліда війни, у разі підтвердження суб'єктами боротьби з тероризмом факту взаємодії зазначених осіб (особисто або під час перебування у складі добровольчих формувань) із Збройними Силами, МВС, Національною гвардією та іншими утвореними відповідно до законів військовими формуваннями та правоохоронними органами;

для осіб, які проходять службу (працюють) у військових частинах (органах, підрозділах), установах та організаціях або на підприємствах, які постійно дислокуються чи розташовані безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції, - витяги з наказів керівника Антитерористичного центру при СБУ або особи, яка його заміщує, першого заступника чи заступника керівника Антитерористичного центру при СБУ про залучення до проведення антитерористичної операції, витяги з наказів керівника оперативного штабу з управління антитерористичною операцією чи його заступників або керівників секторів (командирів оперативно-тактичних угруповань) про підпорядкування керівнику оперативного штабу з управління антитерористичною операцією в районах її проведення.

З вищенаведеного слідує, що позивачу до заяви про призначення дострокової пенсії за віком відповідно до абзацу 3 підпункту 5 пункту 2.1 розділу ІІ Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове пенсійне страхування” необхідно додати документи, які засвідчують особливий його статус, а саме посвідчення учасника бойових дій, довідку про період (періоди) участі у бойових діях або в антитерористичній операції в районах її проведення, а також документи, на підставі яких встановлено статус учасника бойових дій, визначені Порядком надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року №413, в тому числі і витяги з наказів командирів оперативно-тактичних угруповань про прибуття (вибуття) до (з) районів проведення антитерористичної операції. При цьому, суд звертає увагу на те, що такий обов'язок покладено на заявника, який звертається із заявою про призначення пенсії, а не на органи Пенсійного фонду України.

Позивач разом із заявою про призначення дострокової пенсії подав Рожищенському об'єднаному управлінню ПФУ Волинської області документи, які засвідчують його особливий статус, а саме військовий квиток серії НОМЕР_8 (а.с.11-13), посвідчення учасника бойових дій серії НОМЕР_5 (а.с.14) та довідку з військової частини польова пошта НОМЕР_1 від 06.09.2015 року №6/256 про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпечення її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України (а.с.47). Однак, позивачем не було долучено до заяви про призначення дострокової пенсії витяги з наказів, на підставі яких ця довідка була видана.

З наведеної довідки слідує, що вона видана солдату ОСОБА_1 про те, що він дійсно в період з 30.08.2015 року і по т.ч. безпосередньо бере участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі/районах проведення антитерористичної операції. Водночас у довідці вказано, що підставою її видачі є: наказ ТВО НШ-ПЗК ОК “Південь” від 26.08.2015 року №8/153; наказ командира в/ч НОМЕР_1 від 30.08.2015 року №177, проте витяги з таких наказів позивач відповідачу не надав. Не надав він їх і суду. Однак, позивачем після звернення із заявою до відповідача про призначення дострокової пенсії були надані суду, а також відповідачу разом з позовною заявою та відповіддю на відзив інші довідки та витяги з наказів про безпосередню його участь в антитерористичній операції, які містять інші періоди його перебування в антитерористичній операції, аніж раніше подана довідка. При цьому, частина документів отримана позивачем після звернення із заявою до відповідача про призначення дострокової пенсії за віком (довідка військової частини НОМЕР_3 від 27.11.2017 року №8987 (а.с.17), довідка військової частини НОМЕР_4 від 24.04.2018 року №336 (а.с.18), довідка військової частини НОМЕР_3 від 29.05.2018 року №809 (а.с.65)). Крім того, в довідці військової частини польова пошта НОМЕР_1 від 06.09.2015 року №6/256 зазначено те, що позивач в період з 30.08.2015 року приймав безпосередню участь в антитерористичній операції, а в довідці військової частини НОМЕР_4 від 24.04.2018 року №336 вказано те, що він брав участь в антитерористичній операції з 29.08.2015 року, що містять розбіжності щодо періоду початку участі в антитерористичній операції. До того ж, позивачем не надано ні відповідачу, ні суду витягів з наказів на підставі яких ці довідки були видані.

За таких обставин суд приходить до висновку, що позивачем не дотримано вимог абзацу 3 підпункту 5 пункту 2.1 розділу ІІ Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове пенсійне страхування” під час подання відповідачу заяви від 11.10.2017 року про призначення дострокової пенсії за віком та не додано всіх документів, на підставі яких йому встановлено статус учасника бойових дій, а саме витягів з наказів, на підставі яких видано відповідну довідку про безпосередню участь у антитерористичній операції. При цьому, з доданої до заяви довідки неможливо встановити період участі позивача в антитерористичній операції.

Згідно з частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У даному випадку відповідач, відмовляючи позивачу у призначенні дострокової пенсії за віком, діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні позову ОСОБА_1 до Рожищенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії.

Керуючись статтями 243, 245, 246, 257, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України “Про загальнообов'язкове пенсійне страхування”, Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове пенсійне страхування”, затвердженого постановою Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року №22-1, суд

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову ОСОБА_1 до Рожищенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії відмовити повністю.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені статтями 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення, з урахуванням вимог підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" цього Кодексу. Апеляційна скарга може бути подана до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд.

Суддя В.Д. Ковальчук