Постанова від 29.12.2009 по справі 2а-21498/09/0570

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 грудня 2009 р. справа № 2а-21498/09/0570

час прийняття постанови: 10-15 год.

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Стирана В.В.

при секретарі Цургановій Г.В.

за участю:

представника позивача - Граніної О.В.,

представника відповідача - не з'явилася,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду адміністративну справу

за позовом Горлівської об'єднаної державної податкової інспекції до Приватного підприємця ОСОБА_3 про стягнення суми фінансових санкцій,

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Горлівська об'єднана державна податкова інспекція, звернулася до суду з позовом до Приватного підприємця ОСОБА_3 про стягнення суми фінансових санкцій.

В обґрунтування позову вказав, що працівниками Горлівської ОДПІ 14.05.2009 року було проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу ПП ОСОБА_3

За підсумками перевірки були винесені рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001302343 від 26.06.2009 року на суму 1836 грн. та № 0001312343 від 26.06.2009 року на суму 170 грн.

Зазначені рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій оскаржені відповідачем не були.

Сума штрафних санкцій у розмірі 3161,75 грн. не сплачена.

Просив стягнути з відповідача на користь бюджету суму штрафу.

В судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги, свою позицію мотивувала аналогічно викладеному у позовній заяві.

Відповідач у судове засідання не з'явився, був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, від нього не надходило повідомлення про причини неприбуття в судове засідання або клопотання про відкладення розгляду справи. Таким чином, неявка відповідача в судове засідання є без поважних причин. Відповідно до ч. 2 ст. 128 КАС України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які не прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи. Тому суд вважає, що неприбуття відповідача в судове засідання не є перешкодою для розгляду справи.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши в судовому засіданні зібрані в справі докази в їх сукупності, вважає встановленим наступне.

ПП Щербак Олексій В'ячеславович є суб'єктом підприємницької діяльності, зареєстрованим виконавчим комітетом Горлівської міської ради 11.10.2007 року.

Відповідач знаходиться на обліку у Центрально-Міському відділенні Горлівської ОДПІ як платник податків.

Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, функцію подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Позивач Горлівська ОДПІ є суб'єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані їй Законом України «Про державну податкову службу в Україні» повноваження.

На підставі ст. 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» позивачем 14.05.2009 року Горлівською ОДПІ було проведено перевірку відповідача щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу СПД.

Так, ст. 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» визначено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

За результатами перевірки Горлівською ОДПІ складений акт № 1380/05/03/23/2995510992/158 від 14.05.2009 року, яким встановлено порушення відповідачем пп. 9, 10, 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», П.2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Правління НБУ від 15.12.2004 року № 637, зареєстрованого у Мінюсті України під № 40/10320 від 13.01.2005 року (зі змінами та доповненнями), а саме: не забезпечено щоденний друк на РРО фіскального чеку за день роботи 04.02.2009 року, не забезпечено зберігання контрольних стрічок до РРО за період з 01.01.2009 року по 09.03.2009 року, не ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації, а саме, відсутність первинних прибуткових документів на алкогольні напої, які знаходилися на реалізації на суму 663 грн., не забезпечено оприбуткування готівки у розмірі 34 грн., а саме, у КОРО № 0571002584 «р»/2 відсутні запис про облік готівкових коштів у повній сумі фактичних надходжень на підставі фіскального звітного чеку РРО.

Пунктами 4, 5 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:

4) двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій;

5) десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання друку контрольної стрічки або її незберігання протягом встановленого терміну.

У відповідності до ст.21 Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Абзацом 2 пункту 1 Указу Президента України «По застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» № 434/95 від 12.06.1995 року (зі змінами та доповненнями) установлено, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу: за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.

Позивачем за порушення вищевказаних вимог законів були прийняті рішення про застосування до ПП ОСОБА_3 винесені рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001302343 від 26.06.2009 року на суму 1836 грн. та № 0001312343 від 26.06.2009 року на суму 170 грн.

Зазначені рішення відповідачем оскаржено не було.

Як вбачається із зворотнього боку облікової картки платника, станом на 31.12.2008 року за відповідачем існувала заборгованість у розмірі 696,75 грн.

Відповідно до ст.ст.2,9 Бюджетного Кодексу України надходження від штрафів та фінансових санкцій входять до складу бюджету України та підлягають стягненню відповідними органами, яким відповідно до закону надано право стягування до бюджету податків,зборів (обов'язкових платежів) та інших надходжень до складу яких належить зокрема система органів податкової служби.

Відповідно до пункту 30 статті 2 Бюджетного кодексу України органи стягнення - податкові, митні та інші державні органи, яким відповідно до закону надано право стягнення до бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших надходжень.

Оскільки відповідачем у встановлений законом строк штрафні (фінансові) санкцій сплачені не були, суд з урахуванням приведених норм діючого законодавства приходить до висновку про необхідність стягнення зазначеної суми санкцій з відповідача до Державного бюджету України.

Таким чином, з відповідача на користь держави 3161,75 грн.

Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі вищевикладеного, ст.ст. 10,11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», ст.ст. 17, 21 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», керуючись ст.ст. керуючись ст.ст. 17-20, 51, 69-72, 86, 121, 158-164, 167 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позов Горлівської об'єднаної державної податкової інспекції до Приватного підприємця ОСОБА_3 про стягнення суми фінансових санкцій, задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_3 (84601, Донецька область, місто Горлівка, АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_4) на користь держави (р/р 31117104700021, код 3021080900, ОКПО 34686448, МФО 834016 в УДК у Донецькій області) суму заборгованості у розмірі 3161 (три тисячі сто шістдесят одну) грн. 75 коп.

Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частина у судовому засіданні 29 грудня 2009 року в присутності представника позивача.

Повний текст постанови складений та підписаний 04 січня 2010 року.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Стиран В.В.