Справа № 157/677/18
Провадження №3/157/321/18
іменем України
03 липня 2018 року місто Камінь-Каширський
Суддя Камінь-Каширського районного суду Волинської області Гамула Б.С., з участю секретаря Карпік Т.В., прокурора Смітюха В.Г., розглянувши справу, яка надійшла від Волинського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, начальника сектору реагування патрульної поліції №2 Камінь-Каширського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, №22/42-02/2018 від 11 червня 2018 ОСОБА_1, будучи суб'єктом декларування, визначеним підпунктом «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні прокурор Смітюх В.Г. підтримав протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, та просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 свою винуватість у вчиненні адмінправопорушення не визнав та пояснив, що протягом березня 2018 року перебував у відрядженні в Волинському центрі первинної професійної підготовки «Академія поліції» Львівського державного університету внутрішніх справ. Почав готувати декларацію з 26 березня, однак виявив, що втратив свій електронний цифровий підпис. Одразу ж розпочав процедуру його поновлення, однак отримав ЕЦП лише 03 квітня 2018 року. Тоді одразу ж подав декларацію. Просить закрити провадження у справі за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки умислу на неподання е-декларації не мав, вчинив всі необхідні дії для її подання, однак з технічних причин, які не залежали від його волі, не міг увійти до Єдиного державного реєстру декларацій.
Свідок ОСОБА_2, інспектор сектору моніторингу Камінь-Каширського ВП, в судовому засіданні показав, що 26 березня 2018 року до нього звернувся начальник СРПП № 2 Камінь-Каширського ВП ОСОБА_1 з проханням допомогти подати е-декарацію. Виявилося, що ОСОБА_1 втратив код до електронного цифрового підпису та логін до електронної адреси. Того ж дня вони створили нову електронну адресу, однак підтвердження про її прив'язку до електронного ключа надійшло лише 03 квітня 2018 року. В цей же день ОСОБА_1 подав декларацію про майновий стан.
Свідок ОСОБА_3, інспектор з режиму секретності Камінь-Каширського ВП, показала, що в кінці березня 2018 року начальник СРПП № 2 Камінь-Каширського ВП ОСОБА_1 проходив стажування в Ковельському ВП ГУНП Волинської області. Починаючи з 26 березня 2018 року, після чергування, він щодня приїздив до Камінь-Каширського ВП та допізна сидів за комп'ютером, намагаючись продати е-декларацію.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, показання свідків, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 обіймає посаду начальника сектору реагування патрульної поліції №2 Камінь-Каширського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області та відповідно до підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом декларування.
Згідно з ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Як вбачається з інформації наявної в Єдиному державному реєстрі декларацій ОСОБА_1 подав декларацію за 2017 рік 03 квітня 2018 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП настає виключно за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення, згідно зі ст. 245 КУпАП є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи з дотриманням процесуальної форми її розгляду.
З листа Вищого спеціалізованого суду України №223-943/0/4-17 від 22 травня 2017 року «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов'язанні з корупцією» вбачається, що за наявності поважних причин (під поважними причинами зокрема розуміються й технічні збої офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції) відповідальність за неподання декларації за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, виключається. Крім того суб'єктивна сторона правопорушення характеризується наявністю вини у формі умислу, вчинення цього діяння через необережність виключає притягнення особи до адміністративної відповідальності.
В судовому засіданні з пояснень свідків було встановлено, що ОСОБА_1 мав намір подати е-декларацію, про що свідчать його дії спрямовані на це, починаючи з 26 березня 2018 року. При цьому з моменту усунення технічних причин - 03 квітня 2018 року, з яких е-декларація не була подана, ОСОБА_1 вніс дану декларацію до Реєстру НАЗК. Таким чином, у діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки відсутній умисел на неподання е-декларації.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП за відсутності події і складу адміністративного правопорушення провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.
Оцінивши наявні у справі докази в їх сукупності та взаємозв'язку, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись статтями 9, 172-6, 245, 247, 284, 285 КУпАП, суддя
постановив:
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП закрити в зв'язку із відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Камінь-Каширського районного суду.
Суддя: Б. С. Гамула